Бракує енергії? Перевір печінку!

Adoption
Date
  • 572 Переглядів
У зоні відповідальності печінки практично всі наші органи і системи. Вона одночасно виконує безліч функцій: виводить токсини з організму; утворює жовч, яка допомагає перетравлювати жири; бере участь в згортанні крові; служить «депо крові»; запасає вітаміни і мікроелементи; регулює рівень деяких гормонів; відповідає за метаболізм.

8865_531556_600.jpg (36.76 Kb)


Як печінка впливає на енергію і самопочуття?

У печінці відбувається метаболізм практично всіх класів речовин: вуглеводів, ліпідів, амінокислот і білків. Зупинимося докладніше на функції метаболізму ліпідів.

Ліпіди - це органічні сполуки, до них відносяться жири і жироподібні речовини. Ліпіди є довготривалими і ефективними джерелами енергії. Властивість печінки конвертувати жирні кислоти в кетонові тіла має велике значення для енергозабезпечення організму. Це обумовлено тим, що кетонові тіла є «паливом» для м'язової тканини.

Чому здоров'я печінки впливає на життєві сили?

У 2017 році в журналі «Межі молекулярної біології» було опубліковано дослідження, в якому був описаний зв'язок між депресією і хронічними захворюваннями печінки. Вчені прийшли до висновку, що найчастіше навіть люди, які знали про те, що їх печінка не здорова, не пов'язували ці проблеми і такими симптоми, як хронічна втома, безсоння, депресія, головний біль. А багато людей не знають, що у них є проблеми зі здоров'ям печінки. Це пов'язано з тим, що в цьому органі немає нервових закінчень, тобто він ніяк не може подати сигнал, що щось йде не так.

Печінка - це центр енергетичного обміну, адже вона синтезує енергію для всього організму. Печінка також є основним «фільтром» нашого організму, адже саме вона допомагає справлятися з потрапляють в кров шкідливими речовинами (наприклад, молекулами спирту, ліків і радикалами кисню).

Підвищене навантаження, захворювання печінки можуть призвести до несприятливих наслідків для всього організму: погіршення настрою, втрати працездатності, занепаду життєвих сил.

Іншими небезпечними «дзвіночками» можуть бути: стомлюваність, відчуття дискомфорту в області нижче правих ребер, втрата апетиту, жовтизна склер, проблеми з шлунково-кишковим трактом, діарея, нудота.

Саме тому важливо дбати про здоров'я печінки. Для початку варто подивитися на свій спосіб життя і внести відповідні корективи:

- відмовитися від вживання алкоголю та тютюнопаління,
- підтримувати активний спосіб життя,
- мінімізувати стреси,
- позбавитися від зайвої ваги.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: печінка, ліпіди, їжа, стрес, стомлюваність, відчуття дискомфорту в області нижче правих ребер, втрата апетиту, жовтизна склер, проблеми з шлунково-кишковим трактом, діарея, нудота, здоров'я печінки, лля початку, варто подивитися, на свій спосіб життя, вне


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Не всі діти полюбляють апельсиновий сік, хоч він і є джерелом вітаміну С. Та сам сік трішки кислуватий, у нього доволі насичений смак і аромат, що суч

Чи не може нашкодити апельсиновий сік в дитячому меню?

Дитяче харчування | 09:30, 21.04.2024

Не всі діти полюбляють апельсиновий сік, хоч він і є джерелом вітаміну С. Та сам сік трішки кислуватий, у нього доволі насичений смак і аромат, що сучасні діти не завжди сприймають за позитивні якості. Тож ми вирішили вияснити, чи може апельсиновий с

Хтось колись пожартував, що немає здорових людей, є недообстежені. Що ж, це сумна правда. У більшості жінок є свої

Ерозія, кіста, порушення менструального циклу - найчастіші проблеми жіночого здоров'я

Хвороби | 08:30, 21.04.2024

Хтось колись пожартував, що немає здорових людей, є недообстежені. Що ж, це сумна правда. У більшості жінок є свої "хворобливі" місця. І часто вони не дають нам комфортно жити своє життя. Так, сьогодні говоримо про збій менструального циклу, ерозію і

Якщо ви вже давно разом і раніше з сексом не було причин, а тепер все частіше коханий відмовляється від інтиму, наводячи різні причини, варто задумати

Чому чоловік відмовляється від інтимних стосунків?

Секс | 07:40, 21.04.2024

Якщо ви вже давно разом і раніше з сексом не було причин, а тепер все частіше коханий відмовляється від інтиму, наводячи різні причини, варто задуматись, у чому справа. Іноді у всіх буває: втома, нема настрою, проблеми зі здоров'ям і таке інше. Ми ус

Мабуть, усі батьки стикалися з явищем, коли дитина абсолютно здорова, але систематично відмовляється їсти, навіть ті страви, які раніше обожнювала. Чи

Чому здорова дитина відмовляється їсти?

Дитяче харчування | 06:20, 21.04.2024

Мабуть, усі батьки стикалися з явищем, коли дитина абсолютно здорова, але систематично відмовляється їсти, навіть ті страви, які раніше обожнювала. Чи варто через це хвилюватися? Що може бути причиною такої поведінки? Розбираємося разом.

Існує думка, що люди, котрі не вживають м'яса, краще себе почувають і мають менше проблем зі здоров'ям. Та виявилось, що це не зовсім так.

Харчування усієї сім'ї: Чи правда, що вегетаріанці живуть довше?

Харчування | 14:50, 20.04.2024

Існує думка, що люди, котрі не вживають м'яса, краще себе почувають і мають менше проблем зі здоров'ям. Та виявилось, що це не зовсім так.

Діагноз

Прості методу захистити себе і рідних від раку

Хвороби | 11:20, 20.04.2024

Діагноз "рак" - це велике потрясіння як для самого хворого, так і для його близьких. Проте, це не вирок. Сучасна медицина має багато методів для боротьби з недугою. А якщо ви здорові, але боїтеся захворіти, у нас є кілька порад.

Ви прокинулись, а почуваєтесь так, наче вже пройшов увесь робочий день і ви зовсім не маєте сил? Давайте разом дізнаватися, у чому причина.

Чому ви почуваєтеся втомленими, навіть якщо спите достатньо?

Здоров'я | 09:30, 20.04.2024

Ви прокинулись, а почуваєтесь так, наче вже пройшов увесь робочий день і ви зовсім не маєте сил? Давайте разом дізнаватися, у чому причина.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: