Як правильно визначити свій термін вагітності?

Adoption
Date
  • 91 Переглядів
На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

2173_5.jpg (25.8 Kb)

Гінекологиня Олеся Марищук та доцент кафедри акушерства та гінекології Сіднейського університету Макса Монгеллі розповіла про тонкощі вагітності.

Часто початок вагітності починають рахувати з дня зачаття під час овуляції, та, за словами гінекологів, це помилка. На противагу лікарі визначають акушерський термін вагітності – період із першого дня останньої менструації аж до моменту пологів.

Скільки часу потрібно для запліднення
Менструальний цикл у жінок триває від 24 до 38 днів, а овуляція настає в середині циклу — приблизно на 14 день. Час овуляції може зміщуватися, тому точно визначити, коли вона відбулася, складно.

Під час овуляції яйцеклітина лише виходить з яєчника у маткову трубу, а згодом сперматозоїд повинен дістатися до неї та розчинити оболонку стінок. Це може відбутися впродовж 5-6 днів, саме стільки часу сперматозоїди можуть жити у статевих шляхах людини.

Вже після цього відбувається злиття статевих клітин і утворюється плідне яйце, яке пересувається у порожнину матки. Далі воно осідає в ендометрії — слизовій, що вкриває порожнину матки, та імплантується. Від моменту злиття сперматозоїда із яйцеклітиною до імплантації може минути ще 5-7 днів.

Коли настає вагітність?
Після закріплення у матці плідне яйце починає виробляти гормон вагітності ХГЛ — хоріонічний гонадотропін людини. Саме в цей період можна отримати позитивний результат у тестах для визначення вагітності. Також почати відчувати її ранні симптоми.

До того ж потрібно зачекати, аби концентрація відповідного гормону збільшилася настільки, аби він став помітним у сечі. На момент першого дня затримки в жінки може тривати вже 4 тиждень акушерської вагітності.

Середня тривалість вагітності у жінки — 280 днів після початку останньої менструації або 266 днів після ймовірної овуляції. Та, за результатами досліджень, лише 4% з усіх немовлят народжуються точно у передбачувану дату пологів.

Якщо ж менструація нерегулярна і її початок простежити складно, лікарі можуть встановити термін вагітності за результатами першого УЗД. А до скринінгу можна визначити його за результатами аналізу крові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: термін вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо вагітна почувається добре, її раціон не надто зміниться з появою маленької людини всередині неї. Проте є продукти, які строго заборонені майбутні

Що не можна їсти вагітним?

Дієта для вагітних | 01:20, 05.06.2024

Якщо вагітна почувається добре, її раціон не надто зміниться з появою маленької людини всередині неї. Проте є продукти, які строго заборонені майбутнім мамам. Мова про сире м'ясо та рибу. наприклад. Що ще?

Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:- заб

Маловоддя при вагітності: які є ризики?

Я вагітна | 00:30, 04.06.2024

Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:- забезпечення дитини натуральним середовищем проживання;- захист дитини, пуповини і плаценти від різних

Кожна друга вагітна жінка стикається з таким неприємним симптомом, як нудота. І позбутися її дуже складно. Практично неможливо. Та все ж. Давайте дізн

Як позбутися нудоти під час вагітності на ранніх термінах?

Я вагітна | 19:30, 03.06.2024

Кожна друга вагітна жінка стикається з таким неприємним симптомом, як нудота. І позбутися її дуже складно. Практично неможливо. Та все ж. Давайте дізнаємося, як полегшити свій стан.

Діагноз встановлюється методом вимірювання у сироватці феритину, трансферитину і власне заліза. Зазвичай гематокрит становить ≤ 30% при середньо

Залізодефіцитна анемія у вагітних

Я вагітна | 18:43, 03.06.2024

Діагноз встановлюється методом вимірювання у сироватці феритину, трансферитину і власне заліза. Зазвичай гематокрит становить ≤ 30% при середньому об’ємі еритроциту < 79 fL. Таким чином підвищений рівень трансферитину при зниженій кількості феритину і самого заліза у сироватці крові свідчать про наявність у вагітної жінки залізодефіцитної анемії.

Вагітність - прекрасний період в житті жінки. Та він може бути травмуючим, якщо жінка має певні захворювання, такі як алергія чи бронхіальна астма. Са

Лікування бронхіальної астми під час вагітності

Я вагітна | 10:30, 03.06.2024

Вагітність - прекрасний період в житті жінки. Та він може бути травмуючим, якщо жінка має певні захворювання, такі як алергія чи бронхіальна астма. Саме про лікування астми під час вагітності говоримо далі.

У період спеки, особливо влітку, вагітній варто уникати перебування під сонцем з 11 ранку до 4 дня. Адже це може нашкодити і мамі, і майбутній дитині,

Спека підвищує ризик передчасних пологів

Пологи | 14:50, 31.05.2024

У період спеки, особливо влітку, вагітній варто уникати перебування під сонцем з 11 ранку до 4 дня. Адже це може нашкодити і мамі, і майбутній дитині, і обернутися передчасними пологами.

Вагітній жінці важливо стежити за своїм самопочуттям і за тим, що вони їдять. Адже їжа має великий вплив на здоров'я як майбутньої мами, так і дитини.

Чи небезпечно вагітним їсти фаст-фуд?

Харчування | 07:40, 24.05.2024

Вагітній жінці важливо стежити за своїм самопочуттям і за тим, що вони їдять. Адже їжа має великий вплив на здоров'я як майбутньої мами, так і дитини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: