Стрес під час вагітності: як з ним боротися?

Adoption
Date
  • 120 Переглядів
Кожен українець крайні два роки проживає у стресі, що вже й казати про вагітних жінок. Тим паче, що такі емоції негативно впливають як на саму дитину, так і на майбутню маму. Що робити вагітній. щоб відгородитися від негативу?

0809_4.jpg (23.33 Kb)


Під час вагітності рівень гормонів в організмі жінки сильно змінюється, що може викликати коливання настрою, а також появу різних емоцій – від радості та захоплення до тривоги та занепокоєння. Важливо усвідомлювати, що це емоційні зміни абсолютно природні і зумовлені фізіологічними процесами.

Як справлятися з негативними емоціями:

Підтримка оточення
Важливою частиною управління емоціями під час вагітності є підтримка оточення, включаючи партнера, сім'ю, друзів та лікарів. Обговорюйте свої емоції та почуття з близькими, висловлюйте свої занепокоєння та хвилювання, це допоможе вам відчувати себе менш самотньою та відчути підтримку від оточуючих.

Приймайте свої емоції
Не намагайтеся придушувати свої емоції чи вважати їх неприйнятними. Приймайте свої почуття та емоції, дозвольте собі переживати їх. Ви можете писати щоденник або вести записи про свої почуття, щоб краще зрозуміти себе та свої емоції.

Розслаблення та дихальні вправи
Розслаблюючі техніки, такі як йога, медитація та дихальні вправи, можуть суттєво допомогти впоратися зі стресом та покращити психологічний стан. Використовуйте їх у повсякденному житті для розслаблення та зняття напруги.

Розставляння пріоритетів
Вагітність може стати часом, коли почуття обов'язку та навички управління часом зазнають серйозних випробувань. Розставляйте завдання за пріоритетами, спростіть повсякденні справи і відмовтеся від надмірної активності, щоб зменшити стрес і дати можливість більше відпочивати.

Догляд за собою
Не забувайте про турботу про себе. Відпочивайте , спіть достатньо, займайтеся тим, що приносить вам радість, дозволяйте собі насолоджуватися улюбленними заняттями, вашими хобі. Приділяйте час для себе, щоб почуватися впевненіше і щасливіше.

Інформаційна дієта
Дозуйте інформацію із зовнішнього світу, якщо ви бачите, що важко переживаєте те, що відбувається, і це відбивається на вашому самопочутті та сні. Достатньо ознайомитися з головними новинами один раз на день (якщо вам це потрібно), а решту часу розподілити на щось більш конструктивне та приємне: догляд за собою, читання книг, робота, старші діти та проведення часу з ними, прогулянки на свіжому повітрі тощо.

Спілкування із професіоналами
Якщо ваші емоції стають надмірно інтенсивними або вас турбують депресія чи тривога, не соромтеся звернутися за допомогою до психолога чи психотерапевта. Професійна підтримка може бути дуже ефективною в управлінні складними емоціями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стрес під час вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо вагітна почувається добре, її раціон не надто зміниться з появою маленької людини всередині неї. Проте є продукти, які строго заборонені майбутні

Що не можна їсти вагітним?

Дієта для вагітних | 01:20, 05.06.2024

Якщо вагітна почувається добре, її раціон не надто зміниться з появою маленької людини всередині неї. Проте є продукти, які строго заборонені майбутнім мамам. Мова про сире м'ясо та рибу. наприклад. Що ще?

Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:- заб

Маловоддя при вагітності: які є ризики?

Я вагітна | 00:30, 04.06.2024

Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:- забезпечення дитини натуральним середовищем проживання;- захист дитини, пуповини і плаценти від різних

Кожна друга вагітна жінка стикається з таким неприємним симптомом, як нудота. І позбутися її дуже складно. Практично неможливо. Та все ж. Давайте дізн

Як позбутися нудоти під час вагітності на ранніх термінах?

Я вагітна | 19:30, 03.06.2024

Кожна друга вагітна жінка стикається з таким неприємним симптомом, як нудота. І позбутися її дуже складно. Практично неможливо. Та все ж. Давайте дізнаємося, як полегшити свій стан.

Діагноз встановлюється методом вимірювання у сироватці феритину, трансферитину і власне заліза. Зазвичай гематокрит становить ≤ 30% при середньо

Залізодефіцитна анемія у вагітних

Я вагітна | 18:43, 03.06.2024

Діагноз встановлюється методом вимірювання у сироватці феритину, трансферитину і власне заліза. Зазвичай гематокрит становить ≤ 30% при середньому об’ємі еритроциту < 79 fL. Таким чином підвищений рівень трансферитину при зниженій кількості феритину і самого заліза у сироватці крові свідчать про наявність у вагітної жінки залізодефіцитної анемії.

Вагітність - прекрасний період в житті жінки. Та він може бути травмуючим, якщо жінка має певні захворювання, такі як алергія чи бронхіальна астма. Са

Лікування бронхіальної астми під час вагітності

Я вагітна | 10:30, 03.06.2024

Вагітність - прекрасний період в житті жінки. Та він може бути травмуючим, якщо жінка має певні захворювання, такі як алергія чи бронхіальна астма. Саме про лікування астми під час вагітності говоримо далі.

У період спеки, особливо влітку, вагітній варто уникати перебування під сонцем з 11 ранку до 4 дня. Адже це може нашкодити і мамі, і майбутній дитині,

Спека підвищує ризик передчасних пологів

Пологи | 14:50, 31.05.2024

У період спеки, особливо влітку, вагітній варто уникати перебування під сонцем з 11 ранку до 4 дня. Адже це може нашкодити і мамі, і майбутній дитині, і обернутися передчасними пологами.

Вагітній жінці важливо стежити за своїм самопочуттям і за тим, що вони їдять. Адже їжа має великий вплив на здоров'я як майбутньої мами, так і дитини.

Чи небезпечно вагітним їсти фаст-фуд?

Харчування | 07:40, 24.05.2024

Вагітній жінці важливо стежити за своїм самопочуттям і за тим, що вони їдять. Адже їжа має великий вплив на здоров'я як майбутньої мами, так і дитини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: