Вітаміни для вагітних: коли і як їх приймати?

Adoption
Date
  • 115 Переглядів
Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (гормональна перебудова, прискорення обмінних процесів).

1202_3.jpg (18.12 Kb)

Вітаміни необхідні організму для його нормального функціонування: регулювання обміну речовин і хімічних реакцій, що проходять у тканинах внутрішніх органів, підтримки роботи центральної нервової системи та нейтралізації токсинів. Внутрішньоутробний розвиток дитини залежить від стану здоров'я вагітної жінки, її способу життя та харчування. Вітаміни та мінерали у вигляді біодобавок, полівітамінів або медикаментозних препаратів призначає лікар за результатами аналізів, враховуючи вік, індивідуальні особливості організму та перебіг вагітності.

Вітамінно-мінеральні комплекси під час вагітності необхідно приймати тільки за призначенням гінеколога після обстеження, також важливо суворо дотримуватись їх дозування. Неповноцінне забезпечення корисними речовинами під час вагітності може призвести до ряду ускладнень для жінки та плода. Нестача деяких поживних речовин (наприклад, йоду та магнію) може спричинити гормональні порушення у жінки, що небезпечні розвитком патології вагітності та погіршенням загального самопочуття. В осінньо-зимовий період (під час сплесків простудних і респіраторних захворювань) зростає потреба у зміцненні імунітету, тому вагітним жінкам важливо звернутися на консультацію до лікаря для підбору вітамінів взимку та восени.

Які вітаміни потрібні вагітним?
Вагітним жінкам необхідно збільшити надходження поживних елементів в організм з їжею чи добавками. Оптимальною є вітамінізація по триместрах: кожен етап розвитку плода потребує коригування дози певних вітамінів і мінералів.

Вітаміни та мікроелементи необхідно приймати у правильній комбінації та дозуванні, адже деякі складові посилюють дію одне одного, а деякі, навпаки, несумісні. Наприклад, кальцій не засвоюється організмом без вітаміну D, і вживання його у великих дозах може спровокувати ускладнення — порушення у роботі нирок та утворення в них каменів. Всмоктуванню заліза сприяє аскорбінова кислота, а магній бере участь в активації піридоксину (В6) в печінці.

Спеціальні полівітаміни для вагітних містять необхідні речовини у потрібному поєднанні та з оптимальною дозою. Приймати вітамінно-мінеральні комплекси під час вагітності потрібно за призначенням лікаря для уникнення гіпервітамінозу.

Коли починати пити вітаміни вагітним?
Вітамінно-мінеральні добавки починати пити потрібно за призначенням лікаря: вони можуть знадобитися при плануванні вагітності, протягом усього періоду виношування дитини або в одному з трьох триместрів. Вагітним жінкам потрібно вчасно ставати на облік, проходити необхідні планові огляди та здавати аналізи, щоб контролювати перебіг вагітності та розвиток плода.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вітаміни для вагітних


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з при

Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Дієта для вагітних | 00:30, 22.02.2024

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутац

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: