Вітамін D зміцнює імунітет, але чи допомагає проти коронавірусу?

Adoption
Date
  • 11607 Переглядів
Як зберегти здоров’я під час пандемії та максимально зменшити ризик захворіти? На думку експертів, одним із шляхів є вітамін D, який, згідно з новими дослідженнями, не тільки сприяє зміцненню кісток, здоров’ю серця, суглобів та зубів, але також може допомогти запобігти зараженню Covid-19. Що з'ясували вчені?

21182.jpg (28.19 Kb)

Міцніше здоров’я, кращий фізичний стан та робота м’язів, здорові кістки та більш еластична імунна система? Так, вітамін D може зробити все це, що важливо для засвоєння кальцію з їжі. Однак не секрет, що більшість із нас страждає від його тривалого дефіциту (за даними нещодавнього дослідження, лише третині дітей його вистачає). Як отримати його й поза літніми місяцями, коли нам не вистачає його головного джерела - сонячного випромінювання в необхідній мірі?

Ніякого дива, чудова профілактика!

Звичайно, вітамін D не може захистити від можливої ​​інфекції на всі сто відсотків, але він діє як профілактичний засіб. Якщо у вас хороше здоров’я, ви рідше хворієте, а якщо і захворієте, то можете очікувати легкого перебігу хвороби та швидшого одужання. Його ефект в першу чергу не "противірусний", він полягає в тому, що ефективно підтримує та зміцнює природний захист організму. Завдяки так званим цитокінам деякі жирні кислоти омега-3 можуть зменшити запальні процеси в організмі, а вітамін D також сприяє їх контролю. Довготривалий дефіцит вітаміну D, очевидно, пов'язаний з вищою сприйнятливістю до гострих респіраторних інфекцій.

Звідки взяти вітамін D? Не тільки від сонця!

Найважливішим джерелом вітаміну D є сонячне світло. Синтез вітаміну D заснований на проникненні ультрафіолетових променів через шкіру. Процес його "вироблення" в організмі відбувається не відразу, а лише через 10 - 15 хвилин перебування на сонці. Фахівці стверджують, що сонячні ванни принаймні двічі на тиждень протягом 15-20 хвилин є корисними, що повинно забезпечити достатню кількість цього вітаміну, щоб організм отримував до 90% від загальної рекомендованої кількості природним шляхом.

Ви також можете забезпечити його харчуванням, багатим джерелом є жирна риба або риб'ячий жир, молочні продукти, особливо сир і масло, яйця, сало, бекон, а також зелений горошок, стручки квасолі або гриби.

Краплі, капсули чи желе?

Оскільки сонячне світло не дає необхідної «дози» в наших кліматичних умовах, особливо восени та взимку, лікарі та фармацевти рекомендують поповнювати в організмі вітамін D за допомогою харчових добавок. Як їх вибрати? Ми виділяємо два основних типи вітаміну D - D2 (ергокальциферол) і D3 (холекальциферол). D3 приблизно в чотири рази ефективніший, ніж D2. Випускаються краплі, таблетки, капсули та інші форми, часто в поєднанні з іншими вітамінами.

Можна припустити, що регулюючи рівень вітаміну D в організмі, ми можемо надавати профілактичну та терапевтичну дію на широкий спектр захворювань. Це добре доступний і давно перевірений вітамін, який можна доповнювати правильним дозуванням без побічних ефектів.

Прояви дефіциту вітаміну D:

  • втрата апетиту або порушення травлення
  • втома, відчуття виснаження
  • гіпертонія
  • хронічна кровоточивість ясен
  • біль у м’язах та суглобах до м’язової слабкості
  • дратівливість, часті зміни настрою
  • безпричинна втрата ваги

Що ще посилює імунну систему?

Звісно, правильне харчування не захистить вас від коронавірусу, але якщо ви в хорошій фізичній формі (а це, безсумнівно, включає здорове харчування), перебіг інфекції буде м’якшим, оскільки ваша імунна система буде сильнішою.

На думку деяких експертів, також показано, що деякі жирні кислоти омега-3 полегшують перебіг запальних захворювань. Ці корисні поживні речовини можна знайти в жирній рибі (лосось, скумбрія, тунець), риб’ячому жирі або харчових добавках.

Також збільште споживання вітаміну С та Е. Вітамін С сам по собі не вилікує вас від хвороби, але його позитивний вплив на імунну систему та загальний захист організму є великим. Він має антиоксидантну дію, знижує рівень холестерину, необхідний для м’язів, кісток та судин. Вітамін С важливо постійно вживати, найкраще у вигляді фруктів та овочів. Однак у складний час епідемії коронавірусу ми можемо збільшити його дози, використовуючи аптечні таблетки. Вітамін Е, у свою чергу, захищає наші клітини від пошкодження вільними радикалами, і як вітамін С є антиоксидантом, він діє для запобігання ряду захворювань. Ми знаходимо його в горіхах, молоці, вершковому маслі, сої, зародках пшениці, а також у листових овочах та м’ясі.

Також має сенс подбати про споживання цинку та селену, але рекомендовані добові норми не слід перевищувати. Достатнє споживання рідини також відіграє відносно велику роль, це забезпечить кращий розподіл усіх речовин по всьому тілу, вимивання токсичних речовин і, можливо, речовин, які ми вжили в надлишку. Нагадайте собі й про важливість повноцінного сну та відпочинку.

Але не забуваймо, щоб захистити себе та оточення від коронавірусної інфекції, ми повинні часто мити руки або використовувати дезінфікуючий засіб на спиртовій основі, а головне не торкатися нашого обличчя. Коронавірус поширюється переважно через краплі слини або виділення з носа, коли заражена людина чхає або кашляє.

В даний час немає вакцин проти COVID-19 та ліків, підтверджених стовідсотково для лікування. Тому дуже важлива профілактика, на яку ми можемо впливати певною мірою самі, а отже, зміцнювати свою імунну систему. І не тільки в період коронавірусу.


Джерело ditvora.com.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вітамін D


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

На жаль, не всі вітаміни синтезуються нашими тілами, виняток становлять лише два - вітаміни D і К. А це означає, що нам необхідно черпати життєво важл

Найбільш необхідні вітаміни для жіночого здоров'я

Вітаміни | 06:30, 25.11.2020

На жаль, не всі вітаміни синтезуються нашими тілами, виняток становлять лише два - вітаміни D і К. А це означає, що нам необхідно черпати життєво важливі речовини з їжею або добавками.

Якщо ви - мама, у вас немає часу на себе, чи не так? Такої помилки припускаються багато жінок: спочатку діти, чоловік, дім, а тоді вже вони самі. Саме

Які вітаміни життєво необхідні жінкам?

Мама | 00:55, 05.11.2020

Якщо ви - мама, у вас немає часу на себе, чи не так? Такої помилки припускаються багато жінок: спочатку діти, чоловік, дім, а тоді вже вони самі. Саме на останній пункт завжди залишається мінімум часу, тому жінки часто хворіють, не лікуються і не вжи

Хоча після літа запас вітамінів мав би бути у більшості людей, практика показує, що з приходом осені ми починаємо частіше хворіти, особливо діти. А це

Які вітаміни потрібні дитині восени?

Дитина | 18:00, 03.11.2020

Хоча після літа запас вітамінів мав би бути у більшості людей, практика показує, що з приходом осені ми починаємо частіше хворіти, особливо діти. А це свідчить про те, що нам не вистачає вітамінів.

Як зберегти здоров’я під час пандемії та максимально зменшити ризик захворіти? На думку експертів, одним із шляхів є вітамін D, який, згідно з новими

Вітамін D зміцнює імунітет, але чи допомагає проти коронавірусу?

Вітаміни | 18:26, 02.11.2020

Як зберегти здоров’я під час пандемії та максимально зменшити ризик захворіти? На думку експертів, одним із шляхів є вітамін D, який, згідно з новими дослідженнями, не тільки сприяє зміцненню кісток, здоров’ю серця, суглобів та зубів, але також може

Чому не потрібно ігнорувати цей вітамін?

Вітамін Е забезпечує зачаття і нормальну вагітність

Вітаміни | 17:35, 09.07.2019

Чому не потрібно ігнорувати цей вітамін?

Медики розповіли, що вживання риб'ячого жиру може негативно вплинути на стан здоров'я.

Риб'ячий жир може завдати шкоди здоров'ю

Вітаміни | 08:00, 09.06.2019

Медики розповіли, що вживання риб'ячого жиру може негативно вплинути на стан здоров'я.

Беременным должным образом надо подготовить свой организм к правильному развитию плода, поэтому женщинам, которые ожидают на малыша а ближайшее время,

Витаминные продукты, которые необходимо есть беременной женщине

Вагітність та пологи | 01:16, 02.06.2019

Беременным должным образом надо подготовить свой организм к правильному развитию плода, поэтому женщинам, которые ожидают на малыша а ближайшее время, нужно начинать уже обогащать свой рацион и организм полезными веществами и витаминами. Какими именн

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: