Весільні прикмети, або як вдало підготуватись до весілля

Adoption
Date
  • 15652 Переглядів
Що б там не говорили, а люди вірять у прикмети. Звичайно, не всі і не завжди, хтось вірить тільки в хороші прикмети, хтось - тільки в ті прикмети, в які вірили його родичі. Причому до прикмет різного роду ми звертаємося найчастіше тоді, коли має бути важлива справа або подія. Весілля за важливістю - в числі перших, тому й прикмет весільних існує чимало. Розглянемо найпоширеніші з них.


Для когось весільні прикмети - пусте марновірство, для когось - поштовх до дії. Вірити чи ні у весільні прикмети - справа кожного, можна тільки додати, що багато які з них з'явилися зовсім не на порожньому місці.

Які існують весільні прикмети і звідки взялися деякі з них

Найбільш знаменита, мабуть, - завдяки римі - "У травні весілля грати - весь вік маятися". Звідки ця прикмета взялась - сказати досить складно (принаймні, однозначної відповіді не дає ніхто). Ймовірно, це якось пов'язано з землеробством, але як саме - важко сказати. Зате точно відомо, що весіль в травні грається дуже багато, і далеко не всі вони нещасливі - так що боятися особливо нічого...

Ще за тим же принципом:

зіграти весілля в січні - рано овдовіти,
в лютому - жити в любові і злагоді,
в березні - жити в чужому домі або країні,
в квітні - щастя буде недовгим,
в травні - до зради,
в червні - життя буде, як медовий місяць,
в липні - життя буде мінливим,
в серпні - до довгої любові і міцну дружбу подружжя,
у вересні - до тихого життя,
в жовтні - до тяжкого життя,
в листопаді - до заможного життя,
в грудні - любов з роками буде посилюватися.

may9453.jpgСереда і п'ятниця - несприятливі дні для весілля. Звідки взялося це повір'я - сказати ще складніше, ймовірно, наші предки спостерігали за тижневим циклом (природно, не називаючи ці спостереження так складно) і робили якісь висновки, оскільки удача і дні тижня зв'язуються дуже часто.

Ще одна часова прикмета: більш вдалі шлюби, укладені після полудня. Природно, адже перед церемонією потрібно все встигнути приготувати, одягтися, а ще й виспатися треба - а на цей час йде. У той час як до післяобідньої церемонії, напевно, можна не тільки зібратися встигнути, але і перевірити ще раз все, щоб нічого не забути, не пропустити деталі.

Дощ у день весілля вважається хорошою ознакою, віщує багатство. Ця прикмета безпосередньо пов'язана з тим, що дощ - це символ родючості та достатку. (Тільки б макіяж не розмило зовсім - а в іншому навіть приємно).

Дзвіночки і стрічки з'явилися на весільному транспорті неспроста: подібно вченню Фен-Шуй, існують повір'я, що дзвін дзвіночків відлякує злих духів, виганяє всі погані думки, всю погану енергетику з молодят, а стрічки (різних кольорів - з різними властивостями) захищають молодят від усіляких проблем, від пристріту, зберігають подружнє щастя. Прикмета заснована на спостереженнях за впливом звуків і кольорів.

Не можна до весілля міряти плаття. Точніше, не можна міряти весь наряд повністю - з фатою, з рукавичками, з взуттям. Якщо вбрання не повне - то це ще не вбрання. Вважається, що якщо наречена одягла весільну сукню (і все інше) - значить, вже вийшла заміж.

Не можна давати кому-небудь міряти весільний наряд або його елементи, а також кільця. Вважається, що це призводить до сварок.

Не можна нічого кидати ні нареченому, ні нареченій в день весілля. "Що впало - те пропало", так що якщо падає обручка - браку щасливим не бути. Звідки це пішло? Звідти, що упускати що-небудь взагалі погано - можна не знайти, можна забруднити, в кінці кінців. А що погано - то стає поганою прикметою.

Існує прикмета, що в шлюбну ніч обов'язково повинен бути здійснений статевий акт, інакше молоді не будуть щасливі. Мабуть, найприємніша прикмета ;).

Нещастя спіткає пару, яка оголосить про майбутній шлюб в кінці одного кварталу року, а вінчається на початку наступного. Дійсно, краще все-таки не поспішати з заявами - хіба мало заздрісників, хіба мало ситуацій. До самого весілля краще взагалі не говорити "широким масам" знайомих про своє рішення, а тримати в курсі тільки найближчих людей.

Не можна нареченому і нареченій переходити дорогу , щоб не позбавляти їх удачі в житті. Вважалося раніше, що дорогу молодим переходять тільки чаклуни та відьми, щоб все зіпсувати. Зараз людей, особливо в містах, стало значно більше, і дорогу перейти - ймовірність висока, тому свідки йдуть на крок попереду молодих, щоб прийняти все на себе.

Якщо хтось з рідних, або самі молоді чхнути з ранку в день весілля - шлюб буде щасливим (правда, не варто підсипати рідним перцю в носові хустки, щоб спровокувати чхання - а то складно буде зупинитися).

Вранці в день весілля наречена не повинна бачити нареченого, інакше заміжжя буде невдалим. Зараз наречена або ночує у батьків або подруги, або в іншій кімнаті - якщо молоді вже живуть разом.

Старе взуття принесе нареченій удачу в сімейному житті (тому якщо туфлі нові - то потрібно хоча б день перед весіллям походити в них - зістарити). До речі, не можна одягати на весілля босоніжки - щоб не було "босе життя" (туфлі самі по собі набагато надійніше, та ще й не вистачало застудитися в день весілля, особливо якщо справляти його восени).

Якщо в день весілля ламається каблук - поганий знак. Взагалі, якщо щось зламається - то це не до добра - за винятком тарілки:

Щоб не сваритися в шлюбі, молоді розбивають тарілку і переступають через осколки. Це - символічне прощання з холостяцьким життям.

Так само - з замком: перед тим, як молодята входять в будинок, їм під ноги кладуть замок, а коли вони через нього переступлять - замок закривають на ключ і викидають так , щоб його не можна було знайти (наприклад, в колодязь) - вважається, що після цього чоловік і дружина будуть нерозлучні. (У цій прикметі немає нічого дивного: замок - це метал, а металам приписуються магічні властивості.)

Обручки зберігають подружжя від стресів, хвороб, заздрості та інших бід, крім того - кільце на безіменному пальці символізує сердечну любов.

В день весілля і наречений, і наречена кладуть у взуття гроші - монети. Наречений - під обидві п'яти, наречена - під ліву: вважається, що це приносить достаток і, як будь-який метал - оберігає.

Перед весіллям нареченій потрібно поколоти весь поділ з внутрішнього боку по окружності шпильками - ще одна метало-захисна прикмета.

Коли майбутні дружини їдуть в ЗАГС чи до церкви, не можна озиратися назад .

Молодята їдуть вінчатися однією дорогою, а повертаються інший.

Під час весілля туфлі нареченої крадуть і вимагають за них викуп. Потримати туфельку нареченої - до удачі.

Наречена не повинна входити в будинок чоловіка одна - або вони входять під руку (як єдине ціле), або наречений вносить її на руках (це ще й прикмета того, що життя буде легким).

Коли молоді приходять до святкового столу - старший член будь-якої з сімей (або найповажніший) повинен тричі обвести молодих навколо столу . Це символізує вічно міцний зв'язок чоловіка і дружини, їх єдність.

Якщо наречений настав перед будинком нареченої в калюжу - бути йому п'яницею.

Якщо у РАЦСі або перед церквою наречений спіткнувся - то він не впевнений у своєму виборі. (Про наречену такої прикмети немає).

Втратити деталь весільного наряду (наприклад, рукавичку) або розбити дзеркало - поганий знак.

Якщо по дорозі в ЗАГС попадається похоронна процесія - потрібно їхати іншою дорогою. (Зустріти похорон або машину, що везе труну - взагалі погана прикмета).

Якщо у нареченої під час одруження засвербіла ліва долоня - до багатства, права - до гостей і веселощів в будинку (взагалі, а не тільки в день весілля).

Якщо доторкнутися до кілець нареченого і нареченої до їхнього весілля (не надягати!), то скоро на своєму весіллі гуляти будеш.

Молодят за столом треба посадити на шубу (хутром) - до багатства. Хутро взагалі символ багатства, розкоші, а контакт з будь-якими грошовими символами сам по собі - скрізь і завжди - сприятливий.

Якщо наречена що-небудь проллє за столом - чоловік буде п'яницею ( проливати - як і розсипати що-небудь - не дуже хороший знак).

Наречений і наречена не повинні фотографуватися порізно на весіллі - а то розлучаться. І в дзеркало в цей день краще виглядати разом - ще одна об'єднуюча прикмета.

Молодих зустрічають хлібом-сіллю, причому хто більше відкусить - той і господар в сім'ї. Якщо наречений або наречена не зможуть відкусити шматочок (а кусати треба без рук), то скоро шлюб розпадеться.

Помити поріг у будинку нареченої після її від'їзду - до її повернення (погана прикмета - шлюб розпадеться), а от підлоги мити потрібно - не зачіпаючи порогів - щоб не повернулася (і жила з чоловіком, довго і щасливо).

Дівчина, яка зловить кинутий нареченою букет - скоро вийде заміж. У чоловіків схожа прикмета: наречений знімає з ноги нареченої підв'язку (зазвичай - біла стрічка) і не дивлячись кидає у натовп друзів. Чоловік, що зловив її, першим одружується серед усіх.

Якщо на весіллі зв'язати стрічкою дві пляшки шампанського і не чіпати їх - молодята обов'язково відсвяткують річницю весілля і народження дитини.

Щоб нареченій добре жилося заміжнею - сережки їй надягає щаслива заміжня подруга.

Щоб бути щасливою - наречена в день весілля повинна поплакати .

Перед відправленням на одруження наречена повинна злегка потягнути за скатертину, щоб її сестри швидше вийшли заміж.

По дорозі до весільного кортежу нареченого і наречену посипають: зернами (рис, пшоном, гречкою - щоб у сім'ї було багато дітей), цукерками або драже (щоб життя було солодким), дрібними монетами (для багатства, достатку), квітковими пелюстками і конфетті (щоб життя було красивим і романтичним.

Якщо наречена з нареченим з'їдять крадькома перед РАЦСом одну шоколадку на двох - життя буде солодким.

Монетки, покладені нареченому і нареченій в чарки, потрібно зберігати під скатертиною - щоб був у будинку достаток.

Чоловікові і дружині не можна їсти з однієї ложки - щоб не були незадоволені один одним.

На весілля не можна дарувати ножі та виделки (і все гостре) - щоб не було сварок.

І найправдивіша прикмета: якщо вийти заміж за кохану людину - шлюб буде щасливим.

Хороших Вам прикмет, красивого весілля і сімейного щастя!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: весілля, прикмети, РАЦС, кохання


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені з Університету США вивчили результати МРТ партнерів, які прожили в шлюбі понад 20 років. З'ясували, чи дійсно з роками пристрасть і потяг слабша

Через скільки згасає пристрасть у шлюбі

Сімейні справи | 00:20, 28.05.2019

Вчені з Університету США вивчили результати МРТ партнерів, які прожили в шлюбі понад 20 років. З'ясували, чи дійсно з роками пристрасть і потяг слабшають.

Науковці з Ізраїлю встановили цікаву закономірність між рівнем сімейного щастя і ймовірністю смерті від інсульту у чоловіків.

Нещасливий шлюб може призвести до інсульту

Сімейні справи | 00:20, 25.05.2019

Науковці з Ізраїлю встановили цікаву закономірність між рівнем сімейного щастя і ймовірністю смерті від інсульту у чоловіків.

На підставі численних спостережень були виділені 4 основні ознаки, які призводять до розлучення.

4 ознаки, які вказують, що пара незабаром розлучиться

Сімейні справи | 00:20, 24.05.2019

На підставі численних спостережень були виділені 4 основні ознаки, які призводять до розлучення.

Підготували 3 варіанти подарунку: традиційний, практичний і творчий.

Що подарувати чоловікові на річницю весілля

Сімейні справи | 23:30, 10.05.2019

Підготували 3 варіанти подарунку: традиційний, практичний і творчий.

Кілька порад про те, як правильно почати розмову про шлюб з коханим.

Як правильно говорити з партнером про шлюб

Сімейні справи | 00:20, 02.05.2019

Кілька порад про те, як правильно почати розмову про шлюб з коханим.

Поради стосовно весілля для нареченої.

12 порад, як організувати ідеальне весілля

Весілля | 22:00, 30.04.2019

Поради стосовно весілля для нареченої.

Заявитися в кросівках на весілля - цікавий і незвичайний хід, причому він можливий, навіть якщо ви наречена.

В кросівках на весілля

Весілля | 20:30, 29.04.2019

Заявитися в кросівках на весілля - цікавий і незвичайний хід, причому він можливий, навіть якщо ви наречена.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: