З якого віку в Україні можна одружуватися?

Adoption
Date
  • 496 Переглядів
Відповідно до статті 22 Сімейного кодексу України, шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлений у віці 18 років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, на день реєстрації шлюбу мають досягти шлюбного віку. Проте є й виключення для деяких неповнолітніх осіб. Згідно зі статтею 23 Сімейного кодексу України, за заявою особи, яка досягла 16 років, за рішенням суду може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

07_3.jpg (20.42 Kb)


Суд має повідомити батьків або опікунів особи, яка подала заяву, про її намір вступити в шлюб, оскільки за неповнолітню особу відповідають її піклувальники.

Водночас заперечення батьків чи опікунів не може бути підставою для відмови у задоволенні заяви.

Підстави для оформлення шлюбу для неповнолітніх
Є декілька підстав на отримання права на шлюб до 18 років:

- вагітність;
- фактичне створення сім’ї;
- народження дитини.

Зауважимо, що якщо обидві особи, які мають намір одружитися є неповнолітніми, то кожному з них треба подати до суду окрему заяву про надання права на шлюб.

Суд надає право неповнолітній особі на укладення шлюбу з конкретною особою, про яку зазначають в судовому рішенні. Тобто, одержавши право на шлюб з однією особою, не можна реєструвати шлюб з іншою.

Якщо особа має таке бажання, їй потрібно знову звертатись до суду з новою заявою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: якого віку в Україні можна одружуватися


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

На звичайному весіллі в китайському місті Сучжоу сталася драма, яку можна було б екранізувати в Боллівуді. Навмисне такий сюжет не придумати, але і в

Мама нареченого на весіллі виявила, що наречена - її дочка

Сімейні справи | 09:30, 24.02.2024

На звичайному весіллі в китайському місті Сучжоу сталася драма, яку можна було б екранізувати в Боллівуді. Навмисне такий сюжет не придумати, але і в його реальність повірити теж важко.

Напевно, кожна жінка, проживши зі своїм чоловіком під одним дахом кілька років, замислюється про поповнення у родині, однак визначити наскільки гарним

Ознаки, за якими можна зрозуміти, що чоловік буде гарним батьком

Мама | 07:40, 23.02.2024

Напевно, кожна жінка, проживши зі своїм чоловіком під одним дахом кілька років, замислюється про поповнення у родині, однак визначити наскільки гарним батьком буде ваш супутник досить складно. І тим не менше, існують ознаки, які допоможуть вам зрозум

Складні життєві обставини можуть укріпити союз двох сердець. Однак перевірку випробуваннями проходять не всі сімʼї: статистика розлучень за остан

Скільки українців одружилися та розлучилися у 2023 році?

Сімейні справи | 00:30, 20.01.2024

Складні життєві обставини можуть укріпити союз двох сердець. Однак перевірку випробуваннями проходять не всі сімʼї: статистика розлучень за останній рік свідчить про понад 22 тис. таких випадків. То чого у 2023 році відбулося більше — розлучень

Момент, коли дві душі об'єднуються у взаємній обійми, завжди особливий і незабутній. Весілля - це не тільки формальне об'єднання двох людей, але й поч

Весілля восени: плюси та мінуси

Сімейні справи | 15:05, 25.09.2023

Момент, коли дві душі об'єднуються у взаємній обійми, завжди особливий і незабутній. Весілля - це не тільки формальне об'єднання двох людей, але й початок захопливого подорожжя, сповненого радості, любові та взаєморозуміння. І коли вибір стоїть перед

В усіх відділах ДРАЦС Міністерство юстиції України дозволяє усім одруженим парам провести повтору, ювілейну шлюбну церемонію з вальсом Мендельсона, го

Українці можуть урочисто одружуватися повторно і з тим самим партнером

Весілля | 08:00, 30.08.2023

В усіх відділах ДРАЦС Міністерство юстиції України дозволяє усім одруженим парам провести повтору, ювілейну шлюбну церемонію з вальсом Мендельсона, гостями і шампанським.

В Україні одружитися можуть лише чоловіки та жінки, які досягли шлюбного віку – 18 років. Проте за деяких обставин дозвіл на шлюб можна отримати раніш

Кому можна одружуватися до 18 років?

Весілля | 07:00, 30.08.2023

В Україні одружитися можуть лише чоловіки та жінки, які досягли шлюбного віку – 18 років. Проте за деяких обставин дозвіл на шлюб можна отримати раніше.

Українці, які зараз перебувають за кордоном, можуть одружитися або розлучитися на території іншої держави. Для цього необхідно відвідати одну із закор

Де українці можуть одружитись чи розлучитися за кордоном?

Весілля | 05:00, 30.08.2023

Українці, які зараз перебувають за кордоном, можуть одружитися або розлучитися на території іншої держави. Для цього необхідно відвідати одну із закордонних дипломатичних установ, які можуть вносити зміни до Державного реєстру актів цивільного стану.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: