Канадські вчені розрахували ідеальний часовий інтервал між двома вагітностями

Adoption
Date
  • 825 Переглядів
Група дослідників з Університету Британської Колумбії та Гарвардської школи громадського здоров'я вирішила перевірити, який часовий інтервал між вагітностями можна вважати найсприятливішим. Для отримання висновків фахівці проаналізували відомості про 148544 пологи в Британській Колумбії.

2860_d7cdb33-allaserebrina-depositphotos.jpg (23.64 Kb)

Експерти з'ясували, що оптимальною різницею між пологами та наступною вагітністю можна вважати проміжок від 12 до 18 місяців – цього достатньо, щоб організм відновився, а ризик для матері та плоду виявився мінімальним.

За словами однієї з дослідниць, доктора Уенді Норман, яка займалася цією темою, отримані відомості можуть бути корисні для жінок старше 35 років, які часто планують вагітність з невеликим інтервалом.

Вагітність, що настала менше ніж через 12 місяців, загрожує ризиками для жінок різного віку. Для жінок старше 35 років, які завагітніли через півроку після пологів, ризик смерті або отримання пошкоджень під час вагітності та пологів становить 1,2 відсотка та скорочується вдвічі, якщо між вагітностями минає 18 місяців. Для жінок віком від 20 до 34 років вагітність через шість місяців після пологів у 85 випадках із тисячі ризикує завершитися передчасними пологами. Якщо жінки до 35 років почекають півтора роки після пологів до нової вагітності, цей ризик зменшиться (37 випадків на тисячу).

«Ми з'ясували, що чим менший проміжок між вагітностями, тим вищі ризики і для плода, і для матері, особливо якщо жінці більше 35 років. І ці дані важливі для жінок старших 35, тому що вони зазвичай намагаються не робити тривалих перерв між вагітностями, іноді вимушено», — заявила керівниця дослідження Лора Шуммерс.

BBC News попросили Менді Форрестер із Королівського коледжу акушерок прокоментувати результати дослідження. Вона заявила, що це корисна інформація, якою можуть керуватися сучасні жінки, які планують вагітність. Проте вона наголосила, що остаточне рішення про терміни нової вагітності після пологів все одно приймати жінці — головне, щоб вона була достатньо поінформована про опції, які їй доступні.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, планувати вагітність після пологів найкраще не раніше ніж через 18-24 місяці. Чи буде враховано дані канадських дослідників для оновлення цих рекомендацій, не уточнюється.

Основними загрозами, пов'язаними з короткими проміжками між вагітностями та пологами, вважаються передчасні пологи, народження маловагових дітей, а також материнська та дитяча смертність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вагітностями, пологів, місяців, вагітності, пологами, вважати, отримання, дослідження, планують, оптимальний термін


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Названо безпечний інтервал між вагітностями

Я вагітна | 10:30, 15.07.2024

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

Чому майбутнім мамам важливо бути фізично активними?

Я вагітна | 06:20, 12.07.2024

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Нове дослідження показало важливість вітаміну B12 під час вагітності

Я вагітна | 00:30, 12.07.2024

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів т

Схильність народжувати дітей однієї статі не передається у спадок

Я вагітна | 00:30, 10.07.2024

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів та США, провівши наймасштабніше дослідження в цій галузі, дійшли висновку, що співвідношення статей у

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щ

Як впоратися з безсонням під час вагітності?

Я вагітна | 08:30, 08.07.2024

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щоночі проводять без сну і довгі місяці живуть у режимі недосипання.

З моменту зачаття і до появи на світ дитини організм майбутньої мами постійно перебудовується, щоб вирішити одне завдання: виносити і народити здорово

10 ознак вагітності на ранньому терміні

Я вагітна | 01:20, 08.07.2024

З моменту зачаття і до появи на світ дитини організм майбутньої мами постійно перебудовується, щоб вирішити одне завдання: виносити і народити здорового малюка.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: