Яка користь від курсів для вагітних?

Adoption
Date
  • 627 Переглядів
Ви напевно бачили у зарубіжних фільмах сцени з курсів для вагітних, де їм допомагають дихати та "репетирують" пологи. Але що там ще відбувається і чи дійсно їх потрібно відвідувати?

2188_3894_1.jpg (44.2 Kb)

Курсів для підготовки до пологів та батьківства існує багато – є платні та безлпатні, при клініках, жіночих консультаціях та у приватних центрах. Також є різна спрямованість курсів:

- для вагітних на ранніх термінах, де розповідають про те, що на них чекає;

- для вагітних на пізніх термінах, де готують до пологів;

- Про догляд за новонародженим.

Плюси курсів для майбутніх батьків:

1. Часто вони безкоштовні. Не всі і не завжди, але при жіночих консультаціях зазвичай безкоштовні. Так що за наявності вільного часу можете сходити на пробне заняття та зрозуміти, чи комфортно і цікаво вам там.

2. Можна запитати спеціаліста. Все, що вас хвилювало про пологи і турботу про дитину, можна запитати і дізнатися не у Гугла, а досвідченого лікаря. Така інформація вселяє більше довіри.

3. Ви бачите вагітних, які бояться, хвилюються і знають про пологи та батьківство менше, ніж ви. Це дає надію, що ви добре підготовлені до майбутніх змін у житті.

4. Там справді буває корисна інформація. Особливо якщо вас залякали будь-якими міфами та стереотипами старші родичі, корисно сходити на сучасні курси та дізнатися адекватну лікарську точку зору.

5. Відвідування курсів заспокоює. Ви знаєте, що не сидите склавши руки, а старанно готуєтеся стати старанною мамою: сповиєте і надягаєте підгузник на пупса, який символізує майбутню дитину, вчитеся її тримати, купати, робити масаж, дихайте на фітболі, вчите, який висип небезпечний, а який - нормальний і т.д.

6. Майбутній тато відчуває свою залученість. Чоловік "бере участь" у вагітності тільки як супровід та допомогу жінці. Тому курси - чудова можливість для нього дізнатися більше про зміни в організмі вагітної, про пологи, про догляд за дитиною. Тим більше, що батьки рідко заздалегідь читають необхідну літературу для батьків.

Мінуси таких курсів:

1. Часто вони не коштують своїх грошей та витраченого часу. Однозначно вибирайте курси ближче до будинку, щоб не їздити на інший кінець міста, навіть якщо там розрекламовані фахівці. Скільки б вони не взяли грошей, вони за вас не народять, тож покладати на курси великих надій не варто.

2. Дають інформацію "із запізненням". Наприклад, за деяких поліклінік вагітних запрошують на курси буквально за місяць-півтора до пологів. І починають розповідати про токсикоз, про варикозне розширення вен – коли всю цю інформацію жінка вже відчула на собі, а поради їй були потрібні кілька місяців тому.

3. Теорія не дорівнює практиці. Сповивати гумового пупса або дивитися майстер-клас прикладання до грудей - це все одно теорія. Так само як і вчитися заздалегідь дихати під час пологів. На практиці буде багато супутніх факторів, які сильно змінять ситуацію. Ви не навчитеся годувати грудьми, поки не візьмете дитину і не прикладете її. Теорія - як це зробити - тут важлива, але вона описана в будь-якій книзі та на плакатах у кожній палаті у пологовому будинку. Як одягнути підгузник - вам теж після пологів покаже медсестра. І у вас все одно будуть трястися руки, бо перед вами не гумовий пупс, а маленький живий чоловічок.

Підсумок: 90% інформації, яку вам можуть надати на курсах, - ви запросто дізнаєтесь із книг або наших статей. Але якщо вам потрібна внутрішня впевненість, що ви зробили все, щоб стати ідеальною мамою, чи просто немає інших способів залучити чоловіка до процесу – звичайно, йдіть на курси. Для чоловіка там точно буде багато нового.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, вагітні, вагітні жінки, курси для майбутніх мам, курси, поради, плюси і мінуси


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (го

Вітаміни для вагітних: коли і як їх приймати?

Я вагітна | 00:30, 08.12.2023

Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (гормональна перебудова, прискорення обмінних процесів).

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Де народжувати: Відгуки про Київський міський пологовий будинок №6

Вагітність та пологи | 17:00, 07.12.2023

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Жінка зберігає здатність завагітніти до часу менопаузи, та й під час неї гормональна терапія дає шанс стати мамою. Однак у кожної жінки свій запас яйц

Гінеколог назвав вік, до якого краще завагітніти

Плануємо дитину | 00:30, 07.12.2023

Жінка зберігає здатність завагітніти до часу менопаузи, та й під час неї гормональна терапія дає шанс стати мамою. Однак у кожної жінки свій запас яйцеклітин, який дається їй від народження, і з часом їх якість знижується. Все про яйцеклітини, і реко

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Де народжувати: Відгуки про Київський міський пологовий будинок №5

Вагітність та пологи | 17:00, 06.12.2023

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

УЗД на першому тижні вагітності не проводиться, оскільки плодове яйце ще не візуалізується. Визначити вагітність на УЗД можна, починаючи з четвертого-

На якому тижні УЗД показує вагітність?

Я вагітна | 07:30, 06.12.2023

УЗД на першому тижні вагітності не проводиться, оскільки плодове яйце ще не візуалізується. Визначити вагітність на УЗД можна, починаючи з четвертого-п'ятого тижня, коли з'являється плодовий мішок у порожнині матки.

УЗД вагітним можна проводити на будь-якому терміні без шкоди для матері та плода.

Як підготуватися до УЗД під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 06.12.2023

УЗД вагітним можна проводити на будь-якому терміні без шкоди для матері та плода.

УЗД вагітним роблять трансабдомінально (через передню стінку живота) та трансвагінально (через піхву). Трансвагінальне УЗД під час вагітності проводят

Чи обов'язково вагітній робити УЗД?

Я вагітна | 02:00, 06.12.2023

УЗД вагітним роблять трансабдомінально (через передню стінку живота) та трансвагінально (через піхву). Трансвагінальне УЗД під час вагітності проводять у першому триместрі, воно дає змогу визначити термін зачаття та виключити позаматкову імплантацію

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: