Звідки з'явився вислів, що дітей знаходять в капусті?

Adoption
Date
  • 121 Переглядів
Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберігають свіжою в прохолодних приміщеннях, щоб вживати взимку в якості зміцнюючого засобу для імунітету у дорослих і дітей. За старих часів, багато людей говорили, що дітей знаходять саме в капусті, експерти з'ясували звідки з'явилося це висловлювання.

6630_5.jpg (97.69 Kb)


Пологи в капусті

За старих часів, зазвичай, весілля справляли після того, як закінчувався Різдвяний піст, а тому не дивно, що діти з'являлися на світ в кінці вересня, початку жовтня — період збору капусти.

Капусту прибирали з поля виключно жінки, а оскільки ця робота далеко не з легких, то нерідко бували випадки, коли у жінки починалися несвоєчасні пологи. Звідси і пішов жарт про те, що немовля в капусті знайшли.

Згідно з іншою версією, про капусту почали говорити тоді, коли листя овочу стали застосовувати під час пологів. Тобто, капустяним листям застеляли місце пологів, в якості своєрідного простирадла. Якщо під час пологів з дитиною відбувався нещасний випадок і вона отримувала невелику травму, то, щоб прибрати гематому до хворобливого місця прикріплювали капустяний лист, щоб пухлина швидше розсмокталася.

Капусники та капустнички

У минулі роки всі овочі садили і збирали за спеціальним сільськогосподарським календарем. Капусту, наприклад, починали збирати з 27 вересня, а закінчували 8 жовтня, на день Сергія капусника. Після цього, влаштовувалися святкування, на які запрошували всіх молодих людей для переробки зібраного врожаю.

Коли всі роботи були зроблені, то людей запрошували за святковий стіл, танці, ігри. На таких урочистостях часто знайомилися і створювалися пари, а тому люди подейкували, що їх немовлят знайшли в капусті. Народжених дітей поза шлюбом називали капустничками, оскільки вони якби були знайдені серед капустяного листя.

Ще однією поширеною версією того, що "дітей знаходили в капусті" у давнину є наступна інформація. Раніше люди дуже боялися привернути до себе нечисті сили і заздрісних людей. Тому не дивно, що вони пристрасно бажали вберегти також своїх дітей від зла. Люди навмисно говорили, що дитина не їх, вони її просто знайшли в капусті, щоб таким чином «знецінити» її.

Про те, що дітей "знаходять в капусті" можна почути також в Італії, Франції. В Австралії кажуть, що їх приносять кенгуру в своїх сумках, в Грузії — орли, в Англії — листоноші. У нас деякі також кажуть, що дітей приносить лелека.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дітей знаходять в капусті


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Гороскопи - така собі

Жартівливий гороскоп: яка ти подруга за знаком зодіаку?

Сімейні справи | 01:20, 11.04.2024

Гороскопи - така собі "наука" і довіряти їй своє сьогодення було б нелогічним. Проте, якщо до всього ставитись з гумором, можна знайти ще один привід для усмішки. Саме тому сьогодні ми підготували жартівливий гороскоп про те, чи вмієте ви дружити.


Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять

Як пережити шок від рішення розлучитися?

Сімейні справи | 12:10, 07.04.2024

Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять "вогонь і воду" перш, ніж вирішити розійтися. І якщо ви прийшли до цього моменту в своєму житті, як бути далі?

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Чим корисний шлюб для здоров'я?

Сімейні справи | 00:30, 03.04.2024

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Ви можете їх порахувати?

Україна має рекорд. Найбільша родина

Сімейні справи | 23:00, 02.04.2024

Ви можете їх порахувати?

Ви, напевно, помічали, що сприйняття часу залежить від віку. Вчені спробували зрозуміти чому.

Чому діти і дорослі сприймають час по-різному?

Дитина | 07:40, 01.04.2024

Ви, напевно, помічали, що сприйняття часу залежить від віку. Вчені спробували зрозуміти чому.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: