Що робити, щоб покращити стосунки з дитиною?

Adoption
Date
  • 116 Переглядів
Стосунки з дитиною не надто складаються? Бракує взаєморозуміння та поваги? Часто виникають конфлікти? Психологиня дала поради, як покращити стосунки з дитиною.

9891_11.jpeg (.95 Kb)

Це чудово, що ви хочете покращити стосунки з дітьми. Вони дійсно іноді бувають складними, але з правильним підходом і розумінням можна досягнути позитивних змін. Психологиня Юлія Жигрина дала кілька порад, які можуть вам допомогти:

- Відкрита комунікація. Дуже важливо говорити одне з одним. Постарайтеся вислухати одне одного без засудження та критики. Поділіться своїми думками та почуттями відкрито, щоб зрозуміти погляди один одного. Важливо вчитися чути та слухати один одного.
- Розуміння та співпереживання. Прагніть зрозуміти почуття та переживання одне одного. Емпатія може зробити стосунки близькими і такими, що базуються на підтримці. Вчитися керувати своїми емоціями, розуміти їх і навчати цьому дитину – навичка щасливих та успішних людей.
- Встановлення кордонів. Важливо мати зрозумілі межі та очікування у стосунках. Це допоможе уникнути конфліктів та непорозуміння.
- Час разом. Проводьте якісний час разом із кожним з дітей. Загальні заняття та розмови сприяють зміцненню зв’язку між батьками та дітьми.
- Позитивна зворотна дія. Заохочуйте позитивну поведінку та досягнення один одного. Це зміцнить впевненість та самооцінку.
- Прояв інтересу. Цікавтеся життям одне одного. Запитуйте про день, інтереси та плани. Це допоможе створити близькі зв’язки та розуміти в цілому, що відбувається з дитиною, чим вона живе, що її цікавить і хвилює. Тільки без критики та моралі в моменті: її інтереси не повинні відповідати вашим очікуванням. У вас інша мета, пам’ятаєте? Дізнатися про дитину і зблизитися з нею.
- Вирішення конфліктів. Конфлікти неминучі, але важливо вміти вирішувати їх конструктивно. Обговорюйте проблеми спокійно та шукайте компроміси, домовляйтеся. І пам’ятайте, що конфлікт – це зіткнення інтересів. Це нормально мати різні інтереси, бажання та потреби.
- Підтримка та повага. Підтримуйте один одного у важких моментах. Поважайте особистий простір та думки. Ви завжди на боці дитини – золоте правило для створення довірливих стосунків. Це не про вседозволеність, це про підтримку та розуміння, що у цих стосунках дорослий – ви.

Пам’ятайте, що кожен сімейний стан унікальний, і не завжди є універсальні рішення. Важливо бути терпимими та готовими адаптуватися під потреби один одного.

А ще не боятися просити допомоги у спеціалістів, зі свого досвіду знаю, що це економить багато часу, зусиль і дає класні результати. Завдяки допомозі психолога я колись наново вчилася вибудовувати стосунки з сином. А потім і сама пішла виконувати свою мрію – вчитися працювати з дітьми та батьками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стосунки з дитиною, дитина і батьки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості

Люди закохуються двічі за життя, - дослідження

Сімейні справи | 02:00, 17.11.2023

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості романтичних стосунків людей.

Нервова анорексія – хвороба, яка супроводжується відмовою від їжі, активними дієтами. Загальна психологічна характеристика цього захворювання – заниже

Сімейні конфлікти можуть стати причиною анорексії

Сімейні справи | 08:20, 16.11.2023

Нервова анорексія – хвороба, яка супроводжується відмовою від їжі, активними дієтами. Загальна психологічна характеристика цього захворювання – занижена самооцінка, негативне сприйняття себе і свого тіла, надмірний контроль над своїм життям, тілом та

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. Сімдесят  років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях і

19 заповідей Марії Монтессорі для батьків

Сімейні справи | 06:20, 16.11.2023

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. Сімдесят років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях істориків, педагогіки. А в той же час на Заході, в Америці, Азії відкривалися наукові інститути і ака

Батько - це захисник сім'їВін головний і що б не трапилося, на нього можна буде покластися. Він не ображає слабких, стоїть горою за свою сім'ю і близь

Яким має бути тато?

Тато | 08:20, 14.11.2023

Батько - це захисник сім'їВін головний і що б не трапилося, на нього можна буде покластися. Він не ображає слабких, стоїть горою за свою сім'ю і близьких. З ним не страшно братися за будь-яку справу.

Перша і найголовніша помилка всіх мам і тат під час виховання хлопчиків - це гіперопіка. Причому, як правило, вона йде з благих спонукань: «Я ж дбаю п

Що таке гіперопіка і чим вона погана для дитини?

Сімейні справи | 08:20, 13.11.2023

Перша і найголовніша помилка всіх мам і тат під час виховання хлопчиків - це гіперопіка. Причому, як правило, вона йде з благих спонукань: «Я ж дбаю про свого хлопчика», «Я ж хочу, щоб йому було добре».

Якщо Ваша дитина буде Вами командувати, це насамперед погано позначиться на її розвитку. До вашої уваги 3 правила, з якими кермо влади залишаться при

Як не дозволяти дитині керувати батьками?

Сімейні справи | 06:20, 08.11.2023

Якщо Ваша дитина буде Вами командувати, це насамперед погано позначиться на її розвитку. До вашої уваги 3 правила, з якими кермо влади залишаться при Вас.

Під час війни ми постійно тривожимося, але не тільки через події, які вже відбулися, а й через очікування невідомого та поганого. Наприклад, ми з остр

В очікуванні блекаутів: Як говорити про це з дітьми?

Дитина | 23:58, 03.11.2023

Під час війни ми постійно тривожимося, але не тільки через події, які вже відбулися, а й через очікування невідомого та поганого. Наприклад, ми з острахом чекаємо блекаутів, ескалації бойових дій, обстрілів, важкої зими. Інколи це сприймається важче,

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: