Дорослих, які мали нещасливе дитинство, об'єднують ці 12 рис

Adoption
Date
  • 147 Переглядів
Важке дитинство, безумовно, може накласти відбиток на людину. Від проблем довіри до намагання вгодити - людина може розвинути багато рис, які можуть зіпсувати її стосунки з іншими людьми. Щоб вирішити проблему, потрібно зустрітися з нею віч-на-віч і усвідомити, які негативні наслідки може мати для вас невдале дитинство.

2134_4.jpg (40.75 Kb)


Низька самооцінка
Якщо батьки постійно ігнорують ваші досягнення або наполегливо критикують вас, це може підірвати ваше почуття власної гідності. Вам важко побачити свої сильні сторони, що призводить до нескінченних сумнівів у собі та негативного самосприйняття.

Це також призводить до бунтарства. У деяких це триває все життя. Багато батьків не можуть заспокоїтися у своїй критиці і люблять порівнювати своїх дітей з іншими, більш успішними.

Прагнення до схвалення
Бажання отримати схвалення стає рушійною силою для тих, хто в дитинстві стикався з критикою або зневагою. Пошук зовнішнього схвалення стає способом заповнити порожнечу, що утворилася в результаті відсутності позитивного підкріплення в період становлення.

Але не все так погано. Наприклад, у людини, яка мала нещасливе дитинство, наповнене критикою, може розвинутися нестримне прагнення до успіху в кар'єрі.

Проблеми довіри
Переживання зради або невідповідності у стосунках у дитинстві також може спричинити стійкі проблеми довіри.

Страх бути покинутим
Страх бути покинутим виникає через те, що дитина відчувала себе обділеною увагою або самотньою. Це сильне занепокоєння, що близькі люди можуть раптово залишити вас.

Коли людина відчуває цей страх, вона поводиться нав'язливо і постійно шукає підтвердження, щоб зняти тривогу з приводу того, що її кинули. Йдеться не лише про фізичну розлуку. Це означає, що людина боїться емоційного віддалення.

Труднощі у формуванні відносин
В принципі, все вищевказане призводить до того, що людина, яка мала нещасливе дитинство, відчуває труднощі в побудові відносин. Така людина не може відкритися і встановити глибокі зв'язки з іншими людьми.

Страх знову отримати травму змушує приховувати свої емоції і справжнє "я", створюючи справжній бар'єр для повноцінних відносин. Тому необхідно поступово відкриватися довіреним людям, адже вразливість - це ключовий елемент в побудові глибоких, гідних уваги зв'язків.

Догоджання людям
Догоджання людям - це як звичка, яку деякі набувають у важкому дитинстві, коли дитина не отримувала схвалення або уваги. Тому, щоб заповнити цю прогалину, людина починає робити все можливе, щоб зробити інших щасливими, навіть якщо це означає ігнорування того, що потрібно йому.

Це походить від страху бути забутим або розкритикованим, з чим вони, можливо, часто стикалися в минулому. У підсумку вони роблять те, чого, можливо, не хотіли б, аби все було гладко, і щоб оточуючі схвально закивали.

Уникнення конфліктів
Уникнення конфліктів часто пов'язане з минулим досвідом, коли сварки призводили до серйозних наслідків. Якщо в перші роки були наповнені нестабільністю або хаосом, їм може бути неприємна думка про конфлікти, оскільки вони можуть повернути ті важкі почуття. Намагання уникнути конфлікту стає способом захистити себе і зберегти стабільність.

Емоційне заціпеніння
Коли люди переживають нещасливе дитинство, у них може виробитися спосіб справлятися зі своїми емоціями у вигляді емоційного заціпеніння. У перші роки життя вони несвідомо пригнічують свої емоції, щоб захиститися від переповнюють їх почуттів або зневаги.

Труднощі з встановленням кордонів
Якщо у людини було важке дитинство, то в дорослому житті йому, можливо, буде важко встановлювати межі. Якщо в дитинстві їх межі не поважали або не розуміли, то їм важко говорити "ні" або висловлювати свої потреби в різних сферах життя.

Ця проблема часто виникає через те, що вони не знають, як провести межу між тим, що можна, а що не можна. Це може вплинути на стосунки, роботу тощо.

Самосаботаж
Ще одна річ, яка трапляється, коли було важке дитинство, - це те, що люди бояться успіху або в глибині душі вважають, що не заслуговуєте на це. Цей страх або почуття недостойності можуть змусити їх ненавмисно знищити свої шанси на успіх.

Залежність від психоактивних речовин
Іноді люди з важким дитинством звертаються до психоактивних речовин, через що виникають різні залежності, яких складно потім позбутися. Це лише спроба впоратися або втекти від болю, який мав місце в минулому.

Труднощі з інтимними стосунками
Виховання в важких умовах може ускладнити зближення з людьми, особливо коли мова йде про інтимні стосунки. Вираження любові і прихильності стає важким завданням, якщо в дитинстві людина не бачила цього в повній мірі.

Довіра також стає проблемою, якщо їх підвели, і це змушує людей бути обережними, щоб не постраждати знову. Саме тому відкрито говорити про своє справжнє "я" страшно, оскільки це означає оголити свої емоції. Цей страх діє як бар'єр, що робить практично неможливим встановлення глибоких зв'язків. Також це призводить до проблем з прийняттям любові.

Зцілення від проблемного дитинства вимагає часу. Воно включає в себе визнання того, що сталося, добре ставлення до себе і невеликі, послідовні кроки до поліпшення ситуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: нещасливе дитинство


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо

3 чудові книги для батьків про дитячу психологію

Психологія | 01:20, 12.04.2024

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо ознайомитися з наступною літературою.

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні ста

Підказки батькам від психолога Юлії Гіппенрейтер

Психологія | 07:40, 11.04.2024

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні старання, досягнення чи мрії. І це не може не засмучувати. Саме тому сьогодні ділимося порадами психоло

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Гороскопи - така собі

Жартівливий гороскоп: яка ти подруга за знаком зодіаку?

Сімейні справи | 01:20, 11.04.2024

Гороскопи - така собі "наука" і довіряти їй своє сьогодення було б нелогічним. Проте, якщо до всього ставитись з гумором, можна знайти ще один привід для усмішки. Саме тому сьогодні ми підготували жартівливий гороскоп про те, чи вмієте ви дружити.

Як часто ваші думки забарвлені у яскраві кольори? Говорячи про майбутнє, ви уявляєте сумний розвиток подій? Якщо ви ствердно відповіли хоча б в одному

Як не дозволяти нав'язливим негативним думкам псувати життя: 3 поради

Психологія | 00:30, 10.04.2024

Як часто ваші думки забарвлені у яскраві кольори? Говорячи про майбутнє, ви уявляєте сумний розвиток подій? Якщо ви ствердно відповіли хоча б в одному з випадків, то це не дивно. Справа в тому, що наш розум ніколи не відпочиває. Перед ним стоїть завд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: