Які горіхи на думку кардіологів є найкращими для здоров'я серця?

Adoption
Date
  • 2421 Переглядів
Ваше серце схоже на двигун автомобіля — без нього ваше тіло не може нормально працювати. Воно б’ється приблизно 2,5 мільярда разів протягом життя, невтомно працюючи, щоб перекачувати кров по всьому тілу та підтримувати основні функції організму.

7594_3be6a700-688bb17f0eaf84305f838f11332ff409_1.jpg (273.87 Kb)


Враховуючи важливість серця, має сенс вести здоровий спосіб життя. За даними кардіологів, це включає регулярні фізичні вправи, дотримання загальної схеми здорового харчування та уникнення тютюнових та алкогольних виробів.

З такою кількістю інформації про харчування може здатися складною спроба з’ясувати, як правильно харчуватися для здоров’я серця. Але, на думку кардіологів, ви можете отримати значні переваги, просто додавши жменю фісташок до свого розпорядку дня.

Фісташки пов'язані зі зниженням рівня холестерину
Одним із перших показників здорового серця є рівень холестерину. Існує два типи - ЛПНЩ і ЛПВЩ. Високий рівень холестерину ЛПНЩ може підвищити ризик серцевих захворювань, тому його часто називають «поганим» холестерином. Тим часом, вищий рівень холестерину ЛПВЩ може знизити ризик.

Один із способів підвищити рівень холестерину – це здорове харчування. Це передбачає вибір здорових жирів, таких як горіхи, щоб складати від 20 до 35 відсотків щоденних калорій.

Більшість жирів у фісташках — це ненасичені жири, які пов’язані зі зниженням рівня холестерину. Є дослідження, які конкретно пов’язують фісташки зі зниженням рівня холестерину ЛПНЩ.

Фісташки пов'язані зі зниженням кров'яного тиску
Артеріальний тиск (він же гіпертонія) є ще одним показником здоров’я серця. Його часто називають «тихим вбивцею», оскільки він зазвичай не має попереджувальних ознак, але може збільшити ризик серцевих захворювань та інсульту.

Дієта Dietary Approaches to Stop Hypertension (DASH) часто рекомендована людям з гіпертонією. Це план харчування з низьким вмістом натрію, розроблений Національним інститутом серця, легенів і крові. План передбачає дві-три щоденні порції корисних жирів і чотири-п’ять порцій горіхів, насіння, квасолі та гороху щотижня. На дієті DASH заохочується регулярне споживання фісташок.

Згідно з дослідженням у червні 2020 року в Nutrients, споживання жмені фісташок щодня асоціювалося зі зниженням систолічного та діастолічного артеріального тиску.

Фісташки багаті клітковиною
Харчові волокна є важливою поживною речовиною для загального здоров’я. Це допомагає травленню, зниженню ваги та навіть здоров’ю серця. Згідно з оглядом у грудні 2017 року в Journal of Chiropractic Medicine, люди, які споживають велику кількість клітковини, мають значно нижчий ризик серцевих захворювань і смертності від серцевих захворювань.

Зокрема, дієта з високим вмістом клітковини підтримує здоров’я серця, допомагаючи знизити рівень холестерину, кров’яний тиск і запалення.

Порція фісташкових горіхів містить 3 грами харчових волокон, або приблизно 11 відсотків вашої добової норми. Середньостатистичній дорослій людині потрібно від 20 до 35 грамів клітковини на день відповідно до дієтичних рекомендацій на 2020-2025 роки.

Фісташки мають антиоксиданти
Однією з найважливіших поживних речовин, пов’язаних із здоров’ям серця, є антиоксиданти. Сюди входять вітаміни С і Е, селен і бета-каротин. Антиоксиданти підтримують здоров’я серця, борючись із оксидантами (також вільними радикалами), які можуть спричинити пошкодження клітин і пов’язані із захворюваннями серця.

Порівняно з іншими горіхами, фісташки мають найвищий рівень антиоксидантів, таких як вітаміни Е і К, каротиноїди та тіамін.

Фісташки можуть підтримувати здоровий рівень цукру в крові
Однією з переваг фісташок для здоров’я серця є рівень цукру в крові. Існує навіть зв’язок між діабетом, рівнем цукру в крові та здоров’ям серця: з часом високий рівень цукру в крові може пошкодити кровоносні судини та нерви, які допомагають контролювати ваше серце, і люди з діабетом можуть мати підвищений ризик серцевих захворювань.

Відповідно до клінічних досліджень у жовтні 2014 року в журналі « Diabetes Care », споживання фісташок пов’язане зі зниженням рівня цукру в крові та інсуліну, а також покращує загальний метаболічний стан у людей із переддіабетом.

Скільки фісташок потрібно їсти?
Як і більшість інших речей у житті, поміркованість є ключовою. Фісташки дуже калорійні.

Порція фісташок становить приблизно 28 грамів. Це дорівнює приблизно 159 калоріям. Щоб підтримувати рівень натрію в нормі, вибирайте несолоні сирі фісташки як закуску, яка підтримує серце і схвалена кардіологами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, рівень холестерину, фісташки, зниження, здоров’я, Фісташки при хворобах, серцеві захворювання, харчування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Інша назва болю у тазовому поясі – нестабільність тазового, або лобкового, з’єднання. Це терміни, які описують біль та нестабільність суглобів і кісто

Що робити з тазовим болем під час вагітності?

Я вагітна | 07:30, 20.09.2023

Інша назва болю у тазовому поясі – нестабільність тазового, або лобкового, з’єднання. Це терміни, які описують біль та нестабільність суглобів і кісток у тазу. Іноді вагітні жінки з болями у тазовому поясі також скаржаться на больові відчуття у попер

оловний біль знижує продуктивність, відбивається на когнітивних здібностях та пам'яті, а також погіршує якість життя. Але якщо звичайний больовий синд

Якщо у мами мігрень: що робити?

Профілактика і лікування | 22:45, 19.09.2023

оловний біль знижує продуктивність, відбивається на когнітивних здібностях та пам'яті, а також погіршує якість життя. Але якщо звичайний больовий синдром легко усунути практично будь-якими знеболюючими, то мігрень погано піддається лікуванню. Напад м

Далеко не кожен знає, як боротися з підвищеною температурою так, щоб не нашкодити новонародженому.

Ефективні способи зниження температури для годуючої мами

Профілактика і лікування | 22:00, 19.09.2023

Далеко не кожен знає, як боротися з підвищеною температурою так, щоб не нашкодити новонародженому.

Ще порівняно недавно фахівці-медики рекомендували молодим матерям, що годують, приймати якомога більше синтетичних вітамінів для заповнення втраченого

Як вибрати вітаміни для годуючої мами?

Мама | 14:00, 19.09.2023

Ще порівняно недавно фахівці-медики рекомендували молодим матерям, що годують, приймати якомога більше синтетичних вітамінів для заповнення втраченого при годуванні дитини ресурсу. З часом наукові дослідження показали, що далеко не завжди мамам корис

Психолог Євген Герасимов дав поради, що робити батькам, чия дитина раптом поставила собі психіатричний діагноз за відео або подкастом.

Що робити батькам, якщо дитина шукає в собі хибні психічні розлади?

Дитина | 07:00, 18.09.2023

Психолог Євген Герасимов дав поради, що робити батькам, чия дитина раптом поставила собі психіатричний діагноз за відео або подкастом.

Через три роки школярка втратила близько 90% зору.

У 7-річної дівчинки після перевірки зору діагностували деменцію

Профілактика і лікування | 12:00, 17.09.2023

Через три роки школярка втратила близько 90% зору.

Гикавка – вкрай незручне явище, вона з’являється несподівано і так само раптово зникає. Але буває так, що ця неприємність затягується – і це викликає

Що врятує від гикавки дітей і дорослих?

Здоров'я | 05:00, 16.09.2023

Гикавка – вкрай незручне явище, вона з’являється несподівано і так само раптово зникає. Але буває так, що ця неприємність затягується – і це викликає дуже великі незручності. Погодьтеся, коли у вас важливі перемовини чи ви просто перебуваєте у людном

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: