Про які можливі ускладнення під час пологів вагітним треба знати заздалегідь?

Adoption
Date
  • 92 Переглядів
Сучасна медицина прекрасно справляється у кожному такому випадку, адже лікарі завжди знають, як правильно діяти, і саме тому дуже важливо, щоб пологи відбувалися під керівництвом лікарів в спеціальному медичному закладі, а не вдома, коли допомога може прийти занадто пізно.

8136_7.jpg (34.74 Kb)

1. Передчасне відходження навколоплідних вод
Навколоплідні води (природне середовище внутрішньоутробного існування немовляти) можуть відійти раніше покладеного терміну, коли шийка матки ще не повністю розкрита, а перейми і не думали починатися.

В цьому випадку у малюка є максимум 18 годин, щоб з'явитися на світло.
Оскільки тривале перебування без вод загрожує випаданням пуповини або ручок дитини з матки, а також ризиком розвитку запалень і занесення інфекцій.

2. Передчасне відшарування плаценти
Як відомо, протягом усього терміну вагітності плацента через пуповину з'єднує один з одним два організми - мами і малюка. Завдяки цьому «каналу зв'язку» крихітка отримує життєво необхідний кисень.

Як тільки дитина народжується на світ, цей чудо-орган стає непотрібним, і материнський організм його відторгає. Але буває, що така послідовність подій дає збій і плацента починає частково відшаровуватися від стінки матки раніше терміну.

Зв'язок між мамою і дитиною порушується: малюк ще не народився, а значить, не має можливості самостійно дихати, але кисень через пуповину до нього більше не надходить. У дитини розвивається кисневе голодування - гіпоксія.

Гіпоксія, до речі, також настає в разі обвиття пуповиною, коли перетискаються її кровоносні судини, - це ще один випадок аномального перебігу пологів.

Найчастіше передчасне відшарування плаценти закінчується екстреним кесаревим розтином. Сам по собі кесарів розтин також в якійсь мірі є патологією родового процесу.

Штучне оперативний витяг малюка на світ позбавляє його можливості плавно поміняти середовище проживання (дихання за допомогою легенів, світло, включення гравітації - в цьому світі все по-іншому!). Жорсткий перепад тиску призводить до порушення (точніше - до збою) кровообігу в судинах головного мозку, тобто до ішемії.

3. Слабкість родової діяльності
При такому відхиленні від норми перейми у породіллі або з самого початку йдуть мляво, або слабшають в процесі. У будь-якому випадку у мами не вистачає сил, щоб виштовхнути малюка на світ. До останньої стадії пологів малюк і так вже починає відчувати брак кисню, а відстрочка моменту появи на світло, коли він зможе нарешті вдихнути повітря, стає для нього критичною.

Таким чином при слабкій пологовій діяльності і затяжних пологах збільшується ризик ураження головного мозку.

І ситуація вимагає або кесаревого розтину (в крайньому випадку), або стимуляції родової активності за допомогою препаратів.

В силу того, що такі синтетичні препарати не ідентичні натуральним, і самі пологи під дією медикаментів важко назвати природними. При такому процесі змінюються нормальні фізіологічні параметри внутриматочного кровообігу, що загрожує небезпекою гіпоксії і порушенням кровообігу у плода.

4. Стрімкі пологи
Пологи можуть бути не тільки штучно стимульовані, але і самі по собі протікати неприродно швидко. У разі таких прискорених перейм голова крихти не встигає підготуватися до проштовхування через тунель кісток малого тазу. Якщо в нормальних пологах череп завдяки своїй будові з рухомих один щодо одного і м'яких поки ще кісток може вільно і пружно деформуватися, то в разі стрімких пологів голова крихти здавлюється настільки швидко, що трапляється стрибок внутрішньочерепного тиску, відбувається порушення мозкового припливу і відтоку крові. Це призводить до набряків, ішемії та крововиливів в окремих його ділянках.

Сильні здавлюючі перейми можуть стати причиною механічних пошкоджень кістково-м'язового апарату і внутрішніх органів.

Стрімкі пологи вкрай болючі. Для полегшення стану мами може бути підключена епідуральна анестезія.

Епідуральне знеболювання теж відноситься до факторів неприродних пологів. Через те, що на м'язи тазу виявляється розслаблююча дія, вони в свою чергу стають нездатними забезпечити голівці малюка необхідну опору. Така ситуація може призвести до ускладнення родового шляху, в результаті чого дитяча голівка може розвернутися потилицею (неправильне вставляння головки в таз). Це досить небезпечне становище.

5. Дисгармонія перебігу пологів
Йдеться про порушення ритму пологів - ситуації, коли, наприклад, після розслаблюючого затишшя різко трапляється сильна сутичка або потуга. Тіло малюка не готове до цього і не може вчасно і правильно зреагувати на механічне перевантаження.

Така надзвичайна подія може закінчитися родовою травмою м'язово-кісткової системи, в більшості випадків - травмою шиї.

6. Клінічно вузький таз (або невідповідність голови дитини отвору тазових кісток)
Мова, звичайно, не йде про те, що таз мами раптово звузився під час пологів. Це випадок, коли або голова немовляти занадто велика (плід занадто великий), або розташування головки перед входом в тазовий коридор було неправильним.

Пологи в такому випадку протікають з ускладненнями, затягуються, у малюка не виходить вибратися на світло, він страждає від кисневого голодування, а в разі невірної пози ще й наражається на ризик родової травми (механічного пошкодження кісток або м'язів). Часто таку ситуацію переривають екстреним кесаревим розтином.

Незручне використання акушерських інструментів (мова йде не тільки про акушерські щипці) може стати причиною травм м'яких тканин і м'язів.
Найбільш поширеною травмою такого роду є пошкодження грудинно-ключично-соскоподібного м'яза, в результаті чого у малюка розвивається кривошия.

7. Гостра гіпоксія плода
Може бути наслідком, наприклад, гострої кровотечі (передчасне відшарування нормально розташованої плаценти, розрив матки), тривалої дістоціі плічок тощо.

Також гостра гіпоксія може виникати через компресії пуповини при просуванні передлежачої частини плода по родовому каналу. В такому випадку пологи закінчуються шляхом екстреної операції кесаревого розтину або накладенням вакуум-екстрактора або акушерських щипців в залежності від ситуації.

Ще однією з причин гострої гіпоксії плода є випадання петель пуповини - характеризується тим, що при розтині плодових оболонок пуповина розташовується нижче передлежачої частини плода. При випаданні петля пуповини здавлюється, при цьому порушується кровообіг в судинах пуповини, виникає гостра гіпоксія.

Серед причин можна виділити наступні: багатоводдя, неправильне (косе і поперечне) положення плода, передчасні пологи, довга пуповина, багатоплідна вагітність і багато інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ускладнення під час пологів


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Операцію кесарів розтин проводять, коли пологи природним шляхом є протипоказаними і загрожують як здоров’ю матері, так і дитині. Якщо заплановане кеса

Як вибрати знеболювання при кесаревому розтині?

Пологи | 08:00, 12.09.2022

Операцію кесарів розтин проводять, коли пологи природним шляхом є протипоказаними і загрожують як здоров’ю матері, так і дитині. Якщо заплановане кесарів розтин, є час для підготовки породіллі до нього. У таких випадках іноді жінки надають право вибо

Термін між кесаревим розтином і наступною вагітністю повинен бути не менше ніж 2-3 роки, так як саме через стільки часу цей рубець буде повністю відно

Чи може вагітна народжувати сама після кесарів розтину?

Пологи | 07:00, 12.09.2022

Термін між кесаревим розтином і наступною вагітністю повинен бути не менше ніж 2-3 роки, так як саме через стільки часу цей рубець буде повністю відновленим. Але варто пам’ятати, що навіть якщо вагітність настає вже через п’ять років, то шов під час

Для деяких жінок 42 тиждень вагітності переноситься легко, а хтось вже з 38-39 тижнів мріє прискорити цей процес.

39 тиждень: пологи не починаються, чи потрібно їх стимулювати?

Пологи | 12:00, 14.08.2022

Для деяких жінок 42 тиждень вагітності переноситься легко, а хтось вже з 38-39 тижнів мріє прискорити цей процес.

Будь-яке незвичне явище (поява виділень з кров'ю, відійшли води, відійшла пробка, систематичні перейми) - сигнал того, що варто збиратись у пологовий

Коли вагітній потрібно їхати в пологовий будинок?

Пологи | 08:00, 13.08.2022

Будь-яке незвичне явище (поява виділень з кров'ю, відійшли води, відійшла пробка, систематичні перейми) - сигнал того, що варто збиратись у пологовий будинок. Не варто відтягувати з цим, щоб потім не народжувати в дорозі, і це ще не найгірше. Можуть

Кожна вагітна усвідомлює, що почалися пологи, коли перейми стають систематичними, або ж відходять навколоплідні води. Саме тоді варто збиратися у поло

Як зрозуміти, коли треба тужитися під час пологів?

Пологи | 07:00, 13.08.2022

Кожна вагітна усвідомлює, що почалися пологи, коли перейми стають систематичними, або ж відходять навколоплідні води. Саме тоді варто збиратися у пологовий. Там вагітну зареєструють і поселять у палату, або ж одразу в зал для пологів, якщо пологи вже

У кожної вагітної (особливо якщо це вперше) є безліч запитань, які її хвилюють і чаом навіть не дають спати. І одне з них - як довго триватимуть полог

Як довго тривають "нормальні" пологи?

Пологи | 05:00, 13.08.2022

У кожної вагітної (особливо якщо це вперше) є безліч запитань, які її хвилюють і чаом навіть не дають спати. І одне з них - як довго триватимуть пологи?

У недавньому минулому гоління волосся в інтимній зоні перед пологами було необхідною умовою. Якщо потрапляючи в пологовий будинок, жінка була небрита,

Чи треба голитися перед пологами?

Я вагітна | 10:00, 12.08.2022

У недавньому минулому гоління волосся в інтимній зоні перед пологами було необхідною умовою. Якщо потрапляючи в пологовий будинок, жінка була небрита, медичний персонал негайно це «прикре непорозуміння» виправляв своїми силами. Це умова і процедура д

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: