Як відновитися після кесарів розтину?

Adoption
Date
  • 1988 Переглядів
В процесі кесаревого розтину породіллі надрізається живіт і передня стінка матки. Крізь отриману порожнину витягується дитина, після чого їй обрізують пуповину, а розрізи на матці і шкірі живота усувають за допомогою хірургічних швів. Звичайно, в процесі операції породілля зазнає значної крововтрати, тому стан жінки після такої операції - стабільно важкий. Сучасна медицина не дозволяє ускладненням виникати занадто часто, однак від них ніхто не застрахований. При кесаревому розтині шви на матці можуть розходитися, провокуючи нові сильні кровотечі. При попаданні в черевну порожнину навколоплідної рідини або ділянок слизової внутрішньої поверхні матки (ендометрію) може розвиватися парез, ефект спайки і важкий ендометріоз.

1358_lrz-bzrpnjm.jpg (79.13 Kb)

Відновлення після кесаревого розтину без будь-яких ускладнень триває приблизно 6-8 тижнів, в процесі яких жінка скута досить жорсткими обмеженнями.

Відразу після операції породілля підключається до приладів життєзабезпечення та діагностики і поміщається в палату інтенсивної терапії разом із відповідальним фахівцем, готовим у разі будь-якої небезпеки швидко вжити всіх необхідних заходів. В організм жінки постійно крапельним шляхом вводиться окситоцин - його постійно підвищений рівень заважає матці скорочуватися, що знижує ризик розкриття швів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кейт Міддлтон і принц Вільям привітали усіх з Різдвом новим сімейним фото

Коли небезпека гострих ускладнень мине (зазвичай це відбувається на 2-3 тижні), породіллю можуть перевезти додому, перевівши її на жорсткий постільний режим, але вже без апаратного контролю. Будь-які фізичні навантаження протипоказані, так само як і продукти, що можуть спровокувати запори або інші дисфункції кишечника.

Після чотирьох тижнів з моменту операції режим стає більш щадним, однак фізичні навантаження все одно не рекомендуються. Перед випискою з пологового будинку породіллі видається направлення на повторне відвідування і діагностику. Якщо щось все-таки пішло не так - лікарі зобов'язані це помітити і виправити (вже консервативним шляхом).

Звичайно, шанс розвитку ускладнень досить великий, як і після будь-якої іншої порожнинної операції. Проте боятися не варто - ніяких необоротних наслідків ця операція не має.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, кесарів розтин, кесаревий розтин, відновлення, жінка, мама


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кесарів розтин - це зовсім інший вид анродження дитини, ніж природні пологи. Він має свої переваги і недоліки як для мами, так і для немовляти. Тож сь

Відновлення мами після кесаревого розтину

Післяпологовий період | 08:30, 06.05.2024

Кесарів розтин - це зовсім інший вид анродження дитини, ніж природні пологи. Він має свої переваги і недоліки як для мами, так і для немовляти. Тож сьогодні поговоримо про відновлення породіллі після народження дитини за допомогою кесарів розтину.

Лише після 38 тижня вагітності вона вважається доношеною і народження дитинки може відбутися у будь-який день. Проте, іноді певні чинники можуть спров

Ознаки і симптоми передчасних пологів

Пологи | 06:20, 01.05.2024

Лише після 38 тижня вагітності вона вважається доношеною і народження дитинки може відбутися у будь-який день. Проте, іноді певні чинники можуть спровокувати пеерйми до настання доношеної вагітності. Тоді мова йде про передчасні пологи.

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з

Народження сина б'є по інтелекту його батьків сильніше

Дитина | 12:10, 22.04.2024

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з Чехії і Америки.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у світі щодня близько 830 породіль вмирають через ускладнення, що виникають під час виношування пло

Що відбувається з тілом жінки під час пологів?

Пологи | 06:20, 19.03.2024

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я у світі щодня близько 830 породіль вмирають через ускладнення, що виникають під час виношування плоду та родової діяльності. Вчені вважають, що основною причиною важких пологів є прямоходіння людини.

Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберіга

Звідки з'явився вислів, що дітей знаходять в капусті?

Сімейні справи | 14:50, 26.02.2024

Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберігають свіжою в прохолодних приміщеннях, щоб вживати взимку в якості зміцнюючого засобу для імунітету у

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: