Аналізи і фолієва кислота: як підготуватися до вагітності?

Adoption
Date
  • 95 Переглядів
Вагітність - це важливий етап в житті жінки і її партнера. Це період, під час якого в організмі жінки зароджується і розвивається абсолютно нова людина, здоров'я якої залежить, в більшості, від того, як її батьки підготувалися до вагітності, і як жінка почувалася протягом усіх 9 місяців. Тож перед тим, як зачати дитинку, потрібно пройти ряд обстежень. І не тільки.

1641_15.png (299.46 Kb)

Універсального пакету аналізів перед вагітністю немає. Необхідні обстеження перед вагітністю визначаються лікарем та залежать від віку та наявності хронічних захворювань.

Обстеження перед вагітністю спрямоване на виявлення дефіциту заліза, порушень обміну речовин та хронічних інфекцій. Аналізи під час підготовки до вагітності можуть включати:

- загальний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі;
- рівень глюкози крові натще;
- аналіз крові на гормони щитоподібної залози;
- визначення рівня феритину в крові;
- тести на захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ);
- аналізи крові на трансмісивні інфекції (ВІЛ, гепатити В та С).

У період планування вагітності також необхідно пройти профілактичний огляд у стоматолога та виконати хірургічні втручання, якщо вони були заплановані (наприклад, операції з лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок). Якщо жінка регулярно приймає медичні препарати, необхідно проконсультуватися з лікарем щодо їхнього впливу на настання вагітності та розвиток плода.

Фолієва кислота — це вітамін В9, який бере участь в процесі поділу клітин. Вітамін В9 не синтезується в організмі людини, а надходить з їжею (зеленню, печінкою, бобовими). Фолієва кислота необхідна на ранніх термінах вагітності для правильного розвитку плода, формування тканин та органів, зокрема для закладання структур нервової системи.

Фолієва кислота є обов'язковим вітаміном під час планування вагітності та в першому триместрі. Як і будь-які препарати та вітаміни перед вагітністю, призначити фолати може лише гінеколог, у якого спостерігається жінка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як підготуватися до вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз

Науковці виявили ген, який відповідає за безпліддя

Безпліддя | 00:30, 27.05.2024

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз "безпліддя"?! Як тепер стало відомо, за нього відповідає один ген. І його виявили українські вчені.

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштов

Де в Україні безкоштовно лікувати безпліддя?

Безпліддя | 11:20, 26.05.2024

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштовно, всі кошти медзакладу сплачує держава.

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, щ

Чи сприяє використання смартфонів розвитку чоловічого безпліддя?

Безпліддя | 09:30, 25.05.2024

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, що гаджет може нести небезпеку не лише на самопочуття, а й для продовження роду.

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Чому суспільство так тисне на жінок з народженням дітей?

Плануємо дитину | 17:30, 12.05.2024

"А коли діти?", "А коли друге?", "А коли за братиком/сестричкою?", "Чому досі не завели дитинку?", "Годинник цокає, а ти ще не народила!", - мабуть, багатьом жінкам доводилося слухати подібні речі від людей, чию думку навіть не запитували. Чому ж наш

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно

Чи можливо завагітніти у 45 років?

Плануємо дитину | 01:20, 03.05.2024

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно і шанси завагітніти падають. Та це не означає, що жінка у 45 не може сама завагітніти і виносити зд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: