Чому суспільство так тисне на жінок з народженням дітей?

Adoption
Date
  • 108 Переглядів
"А коли діти?", "А коли друге?", "А коли за братиком/сестричкою?", "Чому досі не завели дитинку?", "Годинник цокає, а ти ще не народила!", - мабуть, багатьом жінкам доводилося слухати подібні речі від людей, чию думку навіть не запитували. Чому ж наше суспільство так тисне на жінок?

6125_3.jpg (23.46 Kb)

Очікування, які висуває суспільство до жінок, створюють так званий життєвий календар.

Це неначе “розклад”, де чітко визначено, що більшість жінок вибудовують своє життя так, щоб народити дітей.

У такому випадку суспільство створює й нові умови, не дотримавшись яких жінка, ймовірно, стикнеться з осудом. Наприклад, із нерозумінням стикаються молоді дівчата та жінки, що народжують до 20 років. Їм кажуть: “Зарано, краще б ще погуляла”.

А ось тим, хто спочатку прагне реалізуватися в інших сферах життя, а лише після 30 років наважується на материнство, хтось таки й скаже: “А не запізно? Чого так довго?” Таких матерів часто звуть “старонароджуючими”.

Пізня вагітність: який це вік
Ще два десятки років тому на жінку, що до 25 років ще не народила навіть однієї дитини, могли скоса поглядати. Ті ж, хто вагітніли після 30 років, часто могли почути неприємні слова у свою сторону.

А півстоліття тому вагітна жінка 25 років вже вважалася “старонароджуючою”.

Сьогодні перші пологи після 35 років стали нормою. Хоча лікарі й надалі звертають увагу породіль на рівень ризику вагітніти та народжувати після зниження фертильності, а також наголошують на підвищенні ризику народити дитину з інвалідністю.

Водночас разом із розвитком науки та медицини жінки все частіше наважуються на зріле та свідоме материнство, визнають створення сімʼї та народження дітей не головною ціллю їхнього життя.

Гінекологиня та лікарка УЗД Аліна Полюхович пояснила, що чітких вікових рамок, коли народжувати вже не можна — не існує. За її словами, допоки є оваріальний резерв, то жінка може народити дитину.

"Зрозуміло, що чим старша жінка, тим менший оваріальний резерв", — каже лікарка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, пізня вагітність, тиск суспільства


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз

Науковці виявили ген, який відповідає за безпліддя

Безпліддя | 00:30, 27.05.2024

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз "безпліддя"?! Як тепер стало відомо, за нього відповідає один ген. І його виявили українські вчені.

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштов

Де в Україні безкоштовно лікувати безпліддя?

Безпліддя | 11:20, 26.05.2024

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштовно, всі кошти медзакладу сплачує держава.

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, щ

Чи сприяє використання смартфонів розвитку чоловічого безпліддя?

Безпліддя | 09:30, 25.05.2024

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, що гаджет може нести небезпеку не лише на самопочуття, а й для продовження роду.

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Чому суспільство так тисне на жінок з народженням дітей?

Плануємо дитину | 17:30, 12.05.2024

"А коли діти?", "А коли друге?", "А коли за братиком/сестричкою?", "Чому досі не завели дитинку?", "Годинник цокає, а ти ще не народила!", - мабуть, багатьом жінкам доводилося слухати подібні речі від людей, чию думку навіть не запитували. Чому ж наш

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно

Чи можливо завагітніти у 45 років?

Плануємо дитину | 01:20, 03.05.2024

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно і шанси завагітніти падають. Та це не означає, що жінка у 45 не може сама завагітніти і виносити зд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: