Чи можливо завагітніти у 45 років?

Adoption
Date
  • 2276 Переглядів
Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно і шанси завагітніти падають. Та це не означає, що жінка у 45 не може сама завагітніти і виносити здорову дитину.

1396_4.jpg (21.13 Kb)

Жіноча фертильність
З віком фертильність жінки змінюється. Початком репродуктивного життя вважається початок овуляції та місячних. Ця зміна відбувається в підлітковому віці, приблизно в 14 років, хоча кожен організм розвивається у своєму особливому темпі, і це цілком нормально. Утім репродуктивна фаза в житті жінки має завершення. І низькі шанси завагітніти після 45 безпосередньо з цим пов’язані. Щоб ви краще розуміли, у чому річ, потрібно знати, що відбувається під час менструального циклу.

Що відбувається під час менструального циклу?
У яєчниках містяться фолікули, або маленькі наповнені рідиною мішечки. Усередині вони мають яйцеклітини. Проте на початку кожного менструального циклу мозок виробляє спеціальний гормон, який стимулює ріст фолікул. Коли фолікул дозріває, вона випускає яйцеклітину і ця яйцеклітина готова до запліднення спермою. Якщо це стається, жінка вагітніє. Клітини імплантуються в ендометрії (оболонка матки) і розвиваються, щоб сформувалася дитина.

Сім років після цього жінка перебуває на піку фертильності, коли організм особливо схильний завагітніти. Цей період триває до 37-39 років або ще довше. Утім згодом репродуктивні можливості жінки починають поступово погіршуватися. Через вікові зміни місячні відбуваються все рідше. У чому причина?

Обмежений запас яйцеклітин
На відміну від чоловіків у жінок обмежена кількість фолікул або ооцитів. Це називають резервом яйцеклітин. Він відіграє одну з найвагоміших ролей у жіночій фертильності й зокрема пояснює, чому вагітність у 45 це складно.

Найбільш сприятливий репродуктивний вік
Жінка має найбільше шансів завагітніти у 20-30 років. На жаль, з віком і плином часу резерв яйцеклітин зменшується. Як наслідок, фертильність знижується й шанси народити дитину починають падати. У 30 років жінка має 15-20% шанс завагітніти у певний місяць, тобто річний показник – приблизно 78%. Це досить висока ймовірність. Утім, за словами фахівців, у 35-37 років кількість ооцитів починає стрімко зменшуватися. Для 40-річної жінки ймовірність завагітніти лише 5%. Іншими словами, лише 5 зі 100 спроб зачати дитину будуть вдалими, а решті жінок доведеться продовжувати намагатися завагітніти. Саме тому біологічні шанси на природну вагітність у 45 досить низькі. Коли менопауза вже стукає в двері, усе значно ускладнюється.

Вагітність у 45. Які шанси завагітніти природним чином?
Багато людей думають, що жінка може завагітніти, доки в неї не почнеться менопауза. Утім можливість природним чином зачати дитину майже зникає приблизно в 45, тобто на кілька років раніше. Також гормональні зміни знижують ефективність інших методів запліднення, зокрема ЕКЗ.

Проте дослідники намагаються збільшити шанси завагітніти в зрілішому віці за допомогою допоміжної репродуктивної технології ДРТ. Наприклад, за результатами дослідження, зараз ймовірність завагітніти у віці 40 років сягає 27,6%, у 41 цей показник знижується приблизно до 20%, а в 43 жінки мають лише 10% шанс мати дитину.

Важливо зазначити, що 43 роки – це новий віковий ліміт для зачаття дитини з використанням допоміжної репродуктивної технології. Якщо більш зрілі жінки захочуть застосувати цю технологію, це обійдеться їм значно дорожче. Загалом шанси завагітніти після 45 років дуже низькі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, як завагітніти, вагітна у 45


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз

Науковці виявили ген, який відповідає за безпліддя

Безпліддя | 00:30, 27.05.2024

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз "безпліддя"?! Як тепер стало відомо, за нього відповідає один ген. І його виявили українські вчені.

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштов

Де в Україні безкоштовно лікувати безпліддя?

Безпліддя | 11:20, 26.05.2024

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштовно, всі кошти медзакладу сплачує держава.

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, щ

Чи сприяє використання смартфонів розвитку чоловічого безпліддя?

Безпліддя | 09:30, 25.05.2024

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, що гаджет може нести небезпеку не лише на самопочуття, а й для продовження роду.

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Чому суспільство так тисне на жінок з народженням дітей?

Плануємо дитину | 17:30, 12.05.2024

"А коли діти?", "А коли друге?", "А коли за братиком/сестричкою?", "Чому досі не завели дитинку?", "Годинник цокає, а ти ще не народила!", - мабуть, багатьом жінкам доводилося слухати подібні речі від людей, чию думку навіть не запитували. Чому ж наш

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно

Чи можливо завагітніти у 45 років?

Плануємо дитину | 01:20, 03.05.2024

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно і шанси завагітніти падають. Та це не означає, що жінка у 45 не може сама завагітніти і виносити зд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: