Чоловікам розповіли про ідеальний вік для зачаття дитини

Adoption
Date
  • 1015 Переглядів
Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог Батор Гончиков.

8277_3.jpg (26.75 Kb)

За словами Гончикова, для чоловіка немає ідеального віку зачаття дитини. Після настання статевого дозрівання може стати батьком у будь-який період життя, оскільки його організм ніколи не припиняє виробляти сперматозоїди.

Багато хто думає, що фертильність безпосередньо пов’язана з можливістю чоловіка брати активну участь у статевому контакті. Але ж це не зовсім так! У літньому віці вони можуть мати труднощі з потенцією, при цьому якість сперми залишиться гарною.

Незважаючи на це, чоловікам теж варто пам’ятати про «біологічний годинник», попередив Гончиков. “З віком у сперматозоїдах чоловіки відбуваються генетичні мутації, які збільшують пошкодження ДНК, що може вплинути на загальну фертильність чоловіка в цілому та здоров’я його майбутнього потомства”, – пояснив лікар.

Як вік впливає чоловіче здоров’я

З роками, як зазначив Гончиков, організм чоловіка починає виробляти менше сперматозоїдів. У цьому знижується як їх кількість, а й якість. Сперматозоїди стають менш рухливими і не можуть дістатися яйцеклітини для її запліднення. Інтенсивність сім’явипорскування та кількість еякуляту з віком також скорочуються.

За словами уролога, через зменшення кількості сперматозоїдів серед них знижується відсоток здорових. Це спричиняє порушення відбору якісного генетичного матеріалу.

З віком підвищується ризик запліднення яйцеклітини сперматозоїдом із порушеннями у нитці ДНК. Через це частіше виявляються спадкові патології та генетичні захворювання. Вчені стверджують, наприклад, що у чоловіків віком понад 40 років частіше народжуються діти з аутизмом.

Гончиков виділив ряд чинників, негативний вплив яких зростає з віком. Серед них найбільш значний вплив мають:

- хронічні захворювання, такі як цукровий діабет, атеросклероз, гіпертонічна хвороба
- шкідливі звички – куріння та тривале вживання алкоголю значно збільшують загрозу патологій у дитини, порушень у розвитку мозку та її когнітивних функцій
- малорухливий спосіб життя
- систематичне та надмірне споживання нездорової їжі – правильний раціон батька знижує ризик патологій серцево-судинної системи та проблем з метаболізмом у його майбутніх поколінь
- стрес – психологічний стан чоловіка може вплинути на його репродуктивні функції як позитивним, так і негативним чином; часте перебування у стресових ситуаціях може знизити фертильність чоловіка та вплинути на психологічне здоров’я дитини.

За словами Гончикова, продовжити репродуктивну молодість допоможуть активне статеве життя, підтримка здорової ваги, збалансоване харчування, відмова від шкідливих звичок та регулярне виконання вправ для покращення кровопостачання пахових м’язів. Також необхідно вести активний спосіб життя та виключити перегрів статевих органів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ідеальний вік для зачаття дитини, ідеальний вік, зачаття дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз

Науковці виявили ген, який відповідає за безпліддя

Безпліддя | 00:30, 27.05.2024

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз "безпліддя"?! Як тепер стало відомо, за нього відповідає один ген. І його виявили українські вчені.

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштов

Де в Україні безкоштовно лікувати безпліддя?

Безпліддя | 11:20, 26.05.2024

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштовно, всі кошти медзакладу сплачує держава.

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, щ

Чи сприяє використання смартфонів розвитку чоловічого безпліддя?

Безпліддя | 09:30, 25.05.2024

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, що гаджет може нести небезпеку не лише на самопочуття, а й для продовження роду.

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Чому суспільство так тисне на жінок з народженням дітей?

Плануємо дитину | 17:30, 12.05.2024

"А коли діти?", "А коли друге?", "А коли за братиком/сестричкою?", "Чому досі не завели дитинку?", "Годинник цокає, а ти ще не народила!", - мабуть, багатьом жінкам доводилося слухати подібні речі від людей, чию думку навіть не запитували. Чому ж наш

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно

Чи можливо завагітніти у 45 років?

Плануємо дитину | 01:20, 03.05.2024

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно і шанси завагітніти падають. Та це не означає, що жінка у 45 не може сама завагітніти і виносити зд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: