Наскільки стосунки жінки з її батьком можуть вплинути на особисте життя?

Adoption
Date
  • 225 Переглядів
Якими повинні бути відносини між чоловіком і жінкою, ми дізнаємося ще у дитинстві, спостерігаючи за батьками. Але не тільки це формує наше щасливе (або не дуже) майбутнє. Відносини тата і доньки — фундамент, на якому будується її уявлення про себе і роль чоловіка у її житті.

9418_4.jpg (40.9 Kb)

Саме тато формує уявлення дочки про себе і свою жіночність. Усі ми — істоти соціальні, і усвідомлюємо себе тільки у взаємодії з іншими. Ми розуміємо, які ми, через те, що про нас говорить оточення, через наслідки своїх вчинків. Соціальний світ — як дзеркало, у якому ми бачимо власне відображення. Доньки чуйних і ласкавих батьків мають у майбутньому більш високу самооцінку, ніж ті жінки, які виросли з холодним і стриманим батьком. У перших більше шансів побудувати відносини з чоловіком, який буде піклуватися, оберігати, пестити і плекати. Другі ж несвідомо будуть вибирати жорстких і дещо агресивних чоловіків, тому що ласка і турбота будуть здаватися їм підозрілими та незаслуженими.

Що може батько

Доньки, що мали можливість усвідомлювати свою красу і жіночність через батьківську любов, у дорослому житті мають уявлення про свої особисті кордони і більш щасливі у відносинах. Вони можуть усвідомлено заявити "Зі мною так не можна чинити" і не відчувати почуття провини при цьому. Завдяки взаємодії з батьком у дівчинки формується уявлення про те, як вибудовуються відносини з чоловіками, і у майбутньому саме за цим принципом вона і буде їх створювати.

Якщо батько говорив доньці про її красу, чарівність, унікальність, захоплювався її успіхами, підтримував під час невдач, оберігав і дбав, ці якості вбудовуються всередину особистості жінки. Дівчинка усвідомлює, яка вона і чого вона гідна, що має право на те, щоб до неї ставилися подібним чином. Цей принцип закладається у її уявлення про світ. Така жінка ніколи не зв'яже своє життя з альфонсом або тираном: внутрішній образ батька не дозволить зробити цього.

Перший флірт, прохання і подарунки

Згідно з теорією Юнга, дівчинка 3-5 років починає конкурувати з матір'ю за увагу і любов батька. У цьому віці вона вчиться "подобатися" чоловікові, просити його про подарунки, завойовувати увагу і конкурувати. Усі ці якості і навички вона пізніше застосує у власному житті. Маленька жінка всередині неї навчається взаємодії зі світом чоловіків у особі свого батька. Якщо ж батько — невпевнений у собі чоловік, тривожний, побоюється за майбутнє доньки, то, найімовірніше, установка, яку він посіє, немов зерно, буде такою — "Потрібно бути слухняною, вийти заміж, а решта не твого розуму справа". Батьки, що надмірно опікають, не дозволяють доньці проявляти ініціативу і вибирати та не підтримують "гру", де вона вчиться подобатися. Вони приймають рішення самі, не цікавлячись думкою доньки.

Підсумок такого виховання — інфантильні жінки, які не вміють приймати рішення і брати на себе відповідальність за власне життя.
Коли у чоловіків складні відносини з власною матір'ю і як наслідок з дружиною, вони не вміють взаємодіяти з жінкою. Вони починають виховувати доньку за чоловічим принципом: ставлять їй цілі для досягнення, хвалять за успіхи і розчаровуються за наявності невдач. Любов стає умовною, і щоб її заслужити, дівчинці потрібно весь час досягати і показувати результат. Жінки, які виросли з такими татами, не вміють приймати допомогу, залицяння, турботу. Вони цілеспрямовані, жорсткі, владні, часто самотні або вибирають у партнерів слабких і залежних чоловіків.

Якщо тата немає

Не є рідкісним те, коли дівчатка ростуть без батьків. Трапляється й таке, що тато за фактом є, але він або не торкається виховання доньки, або відсутній фізично (не живе з родиною, весь час у відрядженнях). Спілкування з ним вибудовується за принципом "дізнатися як справи". Але і у тому, і в іншому випадку доньки можуть навчитися взаємодії зі світом чоловіків: батька може замінити рідний брат, дідусь, дядько (брат мами), хрещений, вітчим, друг родини, вчитель, тренер та ін. У психології така фігура називається значущим дорослим. Звичайно, ця людина не може вдосталь заповнити нестачу батька у вихованні дівчинки, але, тим не менше, вона формує її відносини з чоловіками у майбутньому. Подібне виховання матиме свій вплив на формування у подальшому уявлення про відносини між чоловіком і жінкою, але це зовсім не означає, що такі дівчатка не будуть щасливими в особистому житті.

Людська психіка — тонкий і дивовижний механізм. Її основне завдання — зберегти особистість здоровою. Тому навіть якщо у житті жінки не було по-справжньому "правильного" батька, вона може мати здорові відносини, потрібно тільки докласти трохи зусиль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стосунки, мама, тато, жінка, стосунки з батьком


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна нанесла свій відбиток на кожного. І цей стрес усі переживають по-різному. Хтось готується зустрічати будь-які труднощі у всеозброєнні, а хтось н

Як впоратися зі станом, коли ви втратили сенс життя і віру в майбутнє?

Психологія | 10:30, 14.04.2024

Війна нанесла свій відбиток на кожного. І цей стрес усі переживають по-різному. Хтось готується зустрічати будь-які труднощі у всеозброєнні, а хтось навпаки втрачає віру і сенс життя.

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

На жаль, вона померла 7 років тому.

Україна має рекорд. Найстаріша жінка України

Мама | 23:00, 13.04.2024

На жаль, вона померла 7 років тому.

Європейська та Американська асоціації дерматологів не вказують жодних протипоказів щодо лазерної епіляції у жінок, які годують. Також нема досліджень

Чи можна робити епіляцію жінкам, які годують грудьми?

Післяпологовий період | 14:50, 13.04.2024

Європейська та Американська асоціації дерматологів не вказують жодних протипоказів щодо лазерної епіляції у жінок, які годують. Також нема досліджень з приводу того, що епілювання у молодих мам може бути менш ефективним через зміну гормонального рівн

Вже більше двох років ми перебуваємо у стресі. Як з цим боротися, як вибратися з цього стану? Про це говоримо далі.

Психологиня розповіла, як боротись з апатією під час війни

Психологія | 01:20, 13.04.2024

Вже більше двох років ми перебуваємо у стресі. Як з цим боротися, як вибратися з цього стану? Про це говоримо далі.

Цей період складно пережити. Стільки болю, розчарувань і образ. І це - для дорослих. А уявіть, як складно дитині: її сім'я руйнується - світ, який зда

Не виливайте на дітей свій біль: поради психолога, як допомогти дитині пережити розлучення батьків

Сімейні справи | 10:30, 12.04.2024

Цей період складно пережити. Стільки болю, розчарувань і образ. І це - для дорослих. А уявіть, як складно дитині: її сім'я руйнується - світ, який здавався абсолютним захистом і прихистком, в одну мить зникає. І тепер мама з татом постійно сваряться

Якщо обличчя

Названо дешевий засіб, який зробить жіночий овал обличчя, як у дівчинки

Косметологія | 07:40, 12.04.2024

Якщо обличчя "посунулось", кожна жінка шукає метод, щоб зупинити цей процес. і ось він!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: