Як підготувати дочку до появи у неї місячних?

Adoption
Date
  • 142 Переглядів
З дитиною потрібно говорити про її здоров'я і особливості жіночого організму задовго до того, як із нею почнуть відбуватися ці зміни. От уявіть собі: дівчинка нічого не знає про менструацію і тут бачить у себе кров на білизні, що з нею буде? Шок, істерика. Тому, мами, відносьтесь відповідально до цієї теми!

8939_drakor.jpg (32.43 Kb)

Після того, як дівчинці виповниться 8-9 років, мамі потрібно обережно готувати її до першої в житті менструації, оскільки сучасні дівчатка розвиваються швидко, і менструація може початися вже в 10-11 років, хоча зазвичай вона буває в 12-13. Однак, якщо дівчинці вже виповнилося 15-16 років, а місячних все ще немає, це серйозний привід показати її дитячому гінекологу.

Мамі слід розповісти дитині, що кожен місяць у жінки відбувається процес місячних, так задумано природою і лякатися цього не варто. Дівчинці не потрібно плакати, вриватися в кімнату або кухню і голосно оповіщати всю сім'ю про подію, коли вона помітить ознаки початку циклу. Краще відвести маму вбік і спокійно розповісти про те, що сталося. Причому, повідомити про це потрібно невідкладно.

Мама заздалегідь повинна показати, якими засобами під час місячних користується сама таякі краще підійдуть для дівчини. Потрібно пояснити, що родили дівчині краще користуватися прокладками, а не гігієнічними тампонами. Саме мама спочатку повинна подбати про те, щоб у дівчинки було комфортна білизна на "складні дні" і запас гігієнічних прокладок.

Дуже важливо пояснити дівчинці, що з початком місячних потрібно вести спеціальний календар — відзначати дні початку і завершення місячних, щоб завжди бути готовим до них. В ідеалі місячні повинні бути стабільні ті щомісяця починатися у визначений термін, проте в житті часто буває, що цикли змінюються, і до цього потрібно бути готовими. Буває, що після першої менструації цикл потім не настає кілька місяців поспіль, а в період затримок дівчинка відчуває слабкість і нездужання. Все це потрібно відзначати в своєму календарі й радитися з дитячим гінекологом.

І, нарешті, найважливіше — дівчині потрібно пояснити, що з настанням місячних жіночий організм здатний до дітонародження. Тому потрібно поговорити з дівчинкою про взаємини з хлопцями, про засоби контрацепції, про поведінку і спосіб життя. Дуже важливо, щоб ця розмова була коректною з боку матері, оскільки дівчатка зазвичай соромляться подібних розмов і уникають їх. І якщо мама не знаходить спільної мови з дочкою і вчасно не пояснює всіх деталей і наслідків, то може статися проблема, яка зіпсує все подальше життя — незапланована підліткова вагітність. Дуже важливо, щоб дочки не боялися питати у мами все, що їх цікавить. Якщо дівчинка не може говорити про це з матір'ю, вона повинна звернутися до шкільного психолога, до онлайн-консультанта або в центр планування сім'ї. Але тільки не до подруг, "навчених досвідом"! Все це потрібно заздалегідь пояснити дівчинці, щоб сексуальна тема не здавалася їй чимось ганебним і непотрібним. Мама повинна бути головною порадницею і тією людиною, яка ніколи не зрадить, чи не зганьбить, а буде захищати і підтримувати в усіх життєвих ситуаціях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: місячні, дочка, дитина, дівчинка, менструація, мама, як пояснити


Система Orphus



ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коли люди знаходять собі споріднену душу, вони розуміють, що поряд з ними той, з ким можна розділити усе: і радість, і сльози. Проте, є речі, які псих

Про що ніколи не треба просити чоловіка?

Мама | 05:50, 13.01.2021

Коли люди знаходять собі споріднену душу, вони розуміють, що поряд з ними той, з ким можна розділити усе: і радість, і сльози. Проте, є речі, які психологи радять не просити у чоловіків.

Як уникнути появи розтяжок під час вагітності?

Вагітність та пологи | 18:00, 12.01.2021

Розтяжки можуть погіршити настрій кожної жінки. Після вагітності кожна може помітити їх на своєму тілі.

Напевно, у кожного з нас є знайомі пари, які живуть разом, але ні для кого не секрет, що вони не люблять один одного, просто

Чому ми не можемо піти від людини, яку не любимо?

Психологія | 05:50, 12.01.2021

Напевно, у кожного з нас є знайомі пари, які живуть разом, але ні для кого не секрет, що вони не люблять один одного, просто "так звикли" чи що. Чому ж люди не можуть розійтися, якщо їх практично нічого не пов'язує?

Дивні речі, які стримують людей від розлучення.

Вчені з'ясували, чому люди не розлучаються зі своїми половинками

Сімейні справи | 05:00, 12.01.2021

Дивні речі, які стримують людей від розлучення.

Що не можна робити батькам при дитині?

Мама | 15:30, 11.01.2021

Варто прислухатись до наших порад.

Здавалося б, така проста річ, але далеко не всі люди вміють піклуватись про себе, приділяти собі достатньо часу.

Як навчитися піклуватися про себе?

Психологія | 08:50, 11.01.2021

Здавалося б, така проста річ, але далеко не всі люди вміють піклуватись про себе, приділяти собі достатньо часу.

Виявляється, те, що ми називаємо рутиною і сімейними справами, руйнує жіночу психіку.

Вчені: Турбота про сім'ю завдає психічної шкоди здоров'ю жінок

Мама | 08:50, 10.01.2021

Виявляється, те, що ми називаємо рутиною і сімейними справами, руйнує жіночу психіку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: