Антифосфоліпідний синдром: причини та симптоми

Adoption
Date
  • 822 Переглядів
Антифосфоліпідний синдром - це стан, при якому імунна система помилково створює антитіла, які атакують тканини в організмі. Ці антитіла можуть викликати утворення тромбів в артеріях і венах.

8047_shutterstock_1428144_2.jpg (27.73 Kb)


Згустки крові можуть утворюватися в ногах, легенях та інших органах, таких як нирки та селезінка. Згустки можуть призвести до серцевого нападу, інсульту та інших станів. Під час вагітності антифосфоліпідний синдром також може призвести до викидня та мертвонародження. Деякі люди, які мають синдром, не мають ознак або симптомів.

Немає ліків від цього незвичайного стану, але ліки можуть зменшити ризик утворення тромбів і викидня.

Симптоми

Ознаки антифосфоліпідного синдрому можуть включати:

Згустки крові в ногах. Ознаками є біль, набряк і почервоніння. Ці згустки можуть потрапити в легені (тромбоемболія легеневої артерії).
Повторні викидні або мертвонародження. Інші ускладнення вагітності включають небезпечно високий кров'яний тиск (прееклампсію) та передчасні пологи.
Інсульт. Інсульт може статися у молодої людини, яка має антифосфоліпідний синдром, але не має відомих факторів ризику серцево-судинних захворювань.
Транзиторна ішемічна атака (ТІА). Подібно до інсульту, ТІА зазвичай триває лише кілька хвилин і не завдає постійних пошкоджень.
Висипання. У деяких людей з’являється червона висипка з мереживним, сітчастим малюнком.

Менш поширені ознаки та симптоми включають:

Неврологічні симптоми. Хронічні головні болі, включаючи мігрень; деменція та судоми можливі, коли згусток крові блокує приплив крові до частин мозку.
Серцево-судинне захворювання. Антифосфоліпідний синдром може пошкодити серцеві клапани.
Низька кількість тромбоцитів (тромбоцитопенія). Це зниження кількості клітин крові, необхідних для згортання крові, може викликати епізоди кровотечі, особливо з носа та ясен. Кровотеча на шкірі буде виглядати плямами невеликих розмірів.

Зверніться до лікаря, якщо у вас з’явилася кровотеча з носа або ясен незрозумілої причини; незвично рясні місячні; блювота яскраво-червоного кольору або схожа на кавову гущу; чорний, смоляний стілець або яскраво-червоний стілець; незрозумілий біль у животі.

Зверніться за невідкладною допомогою, якщо у вас є ознаки та симптоми:

Інсульт. Згусток у вашому мозку може викликати раптове оніміння, слабкість або параліч обличчя, руки або ноги. У вас можуть виникнути труднощі з розмовою або розумінням мови, порушення зору та сильний головний біль.
Легенева емболія. Якщо згусток застряг у легенях, у вас може виникнути раптова задишка, біль у грудях і кашель з кров’яними прожилками слизу.
Тромбоз глибоких вен (ТГВ). Ознаки та симптоми ТГВ включають набряк, почервоніння або біль у нозі чи руці.

Причини

Антифосфоліпідний синдром виникає, коли імунна система помилково виробляє антитіла, які збільшують ймовірність згортання крові. Антитіла зазвичай захищають організм від загарбників, таких як віруси та бактерії.

Антифосфоліпідний синдром може бути викликаний основним станом, таким як аутоімунний розлад. Синдром також може розвинутися без основної причини.

Фактори ризику

Антифосфоліпідний синдром частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Наявність іншого аутоімунного захворювання, такого як вовчак, підвищує ризик розвитку антифосфоліпідного синдрому.

Можлива наявність антитіл, пов’язаних з антифосфоліпідним синдромом, без розвитку ознак або симптомів. Однак наявність цих антитіл підвищує ризик утворення тромбів, особливо якщо ви:

Завагітніли.
Деякий час нерухомі, наприклад, перебуваєте на ліжку або сидите під час тривалого перельоту.
Вам зробити операцію.
Курите сигарети.
Приймайте оральні контрацептиви або естрогенну терапію для менопаузи.
Маєте високий рівень холестерину та тригліцеридів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, синдром, можуть, Антифосфоліпідний, симптоми, Інсульт, утворення, викликати, включають, Згустки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Стафілококові інфекції є продуктом бактерії стафілокока, яка мешкає на шкірі людини, але може спричинити серйозні медичні проблеми, якщо потрапить під

Як відрізнити прищі акне від стафілококових висипань?

Профілактика і лікування | 23:00, 29.06.2022

Стафілококові інфекції є продуктом бактерії стафілокока, яка мешкає на шкірі людини, але може спричинити серйозні медичні проблеми, якщо потрапить під поверхню та заражає кров. Ці інфекції пов’язані з акне, що розвиватися в обох напрямках – іноді при

Важливо розуміти, що це не зовсім захворювання, це синдром ацетонурії. Іншими словами, це комплекс симптомів, які можуть виникати за різних станів або

Як збити ацетон у дитини в домашніх умовах?

Хвороби | 10:00, 28.06.2022

Важливо розуміти, що це не зовсім захворювання, це синдром ацетонурії. Іншими словами, це комплекс симптомів, які можуть виникати за різних станів або супроводжувати деякі захворювання у дітей. Його розвиток пов’язаний з особливостями обміну речовин

Хвороба Гоше є результатом накопичення певних жирових речовин у певних органах, зокрема в селезінці та печінці. Це призводить до збільшення цих органі

Хвороба Гоше: симптоми, причини, ускладнення

Хвороби | 23:00, 27.06.2022

Хвороба Гоше є результатом накопичення певних жирових речовин у певних органах, зокрема в селезінці та печінці. Це призводить до збільшення цих органів і може вплинути на їх роботу.

В першу чергу, температура може супроводжувати алергію на укус комахи.

Чи може підніматись температура в дитини при алергії?

Алергія | 10:00, 27.06.2022

В першу чергу, температура може супроводжувати алергію на укус комахи.

Візуальне сприйняття визначається як здатність ока сприймати інформацію та інтерпретувати її. Це не просто бачення, а перетворення візуальних образів

Проблеми зорового сприйняття у дітей

Дитина | 09:00, 27.06.2022

Візуальне сприйняття визначається як здатність ока сприймати інформацію та інтерпретувати її. Це не просто бачення, а перетворення візуальних образів в інформацію, яку мозок може запам’ятати, організувати, розпізнати та використати. Це дозволяє дітям

Кожен раз, коли дитина скаржиться на проблеми з самопочуттям, батьків охоплює внутрішня тривога. Не виключення, коли у дитини болять коліна. Чому малю

Чому в дитини часто болять коліна?

Дитина | 07:00, 27.06.2022

Кожен раз, коли дитина скаржиться на проблеми з самопочуттям, батьків охоплює внутрішня тривога. Не виключення, коли у дитини болять коліна. Чому малюк може часто скаржитись на такий симптом?

Синдром зап'ястного каналу викликається тиском на серединний нерв. Зап'ястний тунель - це вузький прохід, оточений кістками і зв'язками на долонній ст

Тунельний синдром зап'ястя: причини

Профілактика і лікування | 00:30, 24.06.2022

Синдром зап'ястного каналу викликається тиском на серединний нерв. Зап'ястний тунель - це вузький прохід, оточений кістками і зв'язками на долонній стороні кисті. Коли серединний нерв стискається, симптоми можуть включати оніміння, поколювання та сла

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: