Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Adoption
Date
  • 109 Переглядів
Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам потрібно діяти, щоб їй допомогти справитись з переживаннями?

2854_3.jpg (34.96 Kb)

Серед хаосу та невизначенності важливо створювати острівці стабільності - такі ситуації, де все просто, зрозуміло, передбачувано. Рутинність дає почуття контролю над власним життям, створює основу для стабільності та нормальності, що надзвичайно важливо для збереження психічного здоров’я під час війни.

Війна може мати серйозні емоційні та психологічні наслідки для дітей. Через страх, тривогу, неспокій, спричинені війною, їх психіка піддається неабиякому навантаженню й тиску. Так само, як і дорослі, діти можуть страждати від посттравматичного стресового синдрому, відчувати втрату, смуток, незахищеність. Можуть виникати проблеми зі сном, зменшуватись здатність до концентрації, з’являтись труднощі в навчанні. Інколи у дітей спостерігають ознаки депресії, тривожного розладу або ПТСР.

Постійна тривога й нестабільність можуть викликати напруженість, вони почувають страх за власну безпеку та безпеку своїх рідних. Може змінюватись апетит, поведінка, загальмовуватись фізичний та психологічний розвиток.

Саме тому дитині важливо мати стабільність та впевненість хоча б у чомусь. Особливо під час війни. Сталі рутини, маленькі сімейні щоденні та щотижневі традиції дають почуття прогнозованості, зменшують відчуття хаосу навкруги. Вони заспокоюють та допомагають знизити рівень тривожності, впоратися зі стресом.

Як щоденні рутини допомагають під час війни:

1) Почуття стабільності та безпеки. Щоденні рутини створюють прогнозованість та контроль ситуації, що мої потреби почуті і виконані. Рутини дають почуття структури та організації, а це допомагає зрозуміти світ навколо.

2) Позитивні емоції та добробут. Приємні щоденні дії допомагають відчути себе щасливим і задоволеним. Це може бути казка з какао та печивом, прогулянка на свіжому повітрі, гра тощо.

3) Заохочення до навчання та розвитку. Важливо створити таке середовище, де дитина зможе сфокусуватися на пізнанні нового. Встановіть та дотримуйтесь регулярного проміжку часу для уроків, читання, домашки, хобі. Це допомагає розвивати самодисципліну й самоорганізацію.

Як створювати щоденні рутини для дитини

Регулярний розклад дня. Про це ми говорили вище - потрібно визначити конкретний час для конкретного завдання і притримуватись графіку. Залучайте дитину до планування. Це дасть зрозуміти, що її побажання враховані, що життя за розпорядком - це не просто “тому що мама так сказала”.

Здорове харчування та фізична активність. Спробуйте складати меню на день або тиждень так, щоб воно містило збалансовані й поживні страви. Залучайте дитину до прогулянок, записуйте у спортивні секції, встановіть турнік дома. Та підтримуйте в нових починаннях.

Час на творчість, гру та розваги. Малювання, ліплення з глини, швейні кружки - все це позитивно впливає на емоційне благополуччя дитини. Обов’язково залишайте на це достатньо часу при плануванні дня.

Сон та відпочинок. В середньому дитячому та підлітковому організму на відновлення потрібно 10-12 годин на добу. Тому поки дитина мала, контролюйте використання гаджетів перед сном. Для підлітка можна спробувати провести лікбез з приводу того, навіщо потрібно добре висипатись та відкладати телефон/планшет хочаб за годину до сну.

Соціальні зв’язки та підтримка. Спонукайте дитину зустрічатись з друзями та членами родини. Взаємна підтримка та підбадьорювання зараз важливі як ніколи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щоденна рутина, діти, дитина, війна, дитяча психологія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Психологи розповіли, чому сучасних дітей так складно виховувати

Виховання | 07:40, 29.05.2024

"Ми були іншими", "Я собі такого не дозволяв/ла" і таке інше. Чули колись від знайомих, або ж говорили самі? Впевнені, що так. Тож чому з сучасними дітьми усе дається складніше у вихованні, ніж з нами чи нашими батьками?

Багато батьків помилково вважають, що їхня місія - дати життя, виростити і відпустити у світ широкий. Все. Дальше хай доросла дитина робить, що вважає

Навіть якщо дитина вже доросла: Що потрібно говорити їй щодня?

Дитина | 01:20, 29.05.2024

Багато батьків помилково вважають, що їхня місія - дати життя, виростити і відпустити у світ широкий. Все. Дальше хай доросла дитина робить, що вважає за потрібне. Але це не так. Ви не перестаєте бути дитині мамою і татом, коли вона виростає.

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Дитина проковтнула сторонній предмет: що робити?

Дитина | 09:30, 28.05.2024

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Діти бувають різні. Хтось емоційний, а хтось - стриманий і

Які проблеми з поведінкою дитини не можна ігнорувати?

Дитина | 07:40, 28.05.2024

Діти бувають різні. Хтось емоційний, а хтось - стриманий і "закритий". І це НОРМАЛЬНО! Не можуть усі стрибати весь день, або ж чемно сидіти і малювати пейзажі. Батькам потрібно це знати. Однак є проблеми з поведінкою, на які не можна закривати очі.

Кожна мама і тато хочуть дати своїй дитині найкраще. Ми любимо у них все хороше і навіть маленькі негативні якості. Але що робити, коли дитина поводит

5 неочевидних ознак, що ваша дитина виросте токсичною людиною

Дитина | 14:50, 27.05.2024

Кожна мама і тато хочуть дати своїй дитині найкраще. Ми любимо у них все хороше і навіть маленькі негативні якості. Але що робити, коли дитина поводиться абсолютно токсично?

Батьки намагаються захистити свою дитину від усіх небезпек, у тому числі від хвороб. Саме для цього й існують щеплення. Проте не всі діти легко перено

Почервоніння або температура: якщо у дитини є реакція на щеплення

Щеплення | 09:30, 27.05.2024

Батьки намагаються захистити свою дитину від усіх небезпек, у тому числі від хвороб. Саме для цього й існують щеплення. Проте не всі діти легко переносять вакцинацію, можливі такі реакції, як біль в місці уколу, температура і слабкість. Що з цим роби

Багато батьків помилково вважають, що навесні та, особливо влітку, дітям не потрібно давати вітамін Д, оскільки сонця достатньо на вулиці. Та це не зо

Чи потрібно додатково давати дітям вітамін D?

Вітаміни | 08:30, 27.05.2024

Багато батьків помилково вважають, що навесні та, особливо влітку, дітям не потрібно давати вітамін Д, оскільки сонця достатньо на вулиці. Та це не зовсім так.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: