З яких причин у старших дітей дорослішання відбувається раніше?

Adoption
Date
  • 67 Переглядів
Перша дитина у родині переживає цікаві зміни: у певний момент з єдиної вона перетворюється на старшу. До того ж додаються нові обов'язки, докори і завищені очікування. Ми назвемо причини, через які старші діти дорослішають швидше.

4359_4.jpg (59.04 Kb)

З дитинства їм відомо, що таке відповідальність

Згідно зі спостереженнями відомо, що старші діти більш відповідальні і зосереджені. Це пояснюється тим, що батьки покладають на них великі надії. Батьки можуть повністю покластися на старшу дитину, іноді не усвідомлюючи того, що вона може банально втомитися від такої відповідальності. Їй часто доводиться чути фрази:

"Тепер ти старший і повинен поводитися як дорослий", "Ти старший і повинен допомагати, а не заважати".

Повний контроль у будь-якій ситуації, тому що "ти приклад для молодшого малюка"

Старша дитина змушена постійно стежити за своїми словами і контролювати вчинки, адже молодші можуть скопіювати її поведінку. Звідси підвищений самоконтроль. Щоб не підірвати свій авторитет і не впасти у очах молодшого малюка, старший допомагає з уроками. Але не усі діти витримують таке навантаження — бути постійним зразком. Іноді їм хочеться мати старшого брата або сестру, щоб забезпечити собі підтримку у всьому.

У будь-якій незрозумілій ситуації винною стає старша дитина

Якщо діти часто сваряться, то винними завжди виявляються старші. Психологи настійно рекомендують батькам обирати нейтральну позицію у назрілому конфлікті, щоб не траплялося так, що систематично хтось із дітей залишається винним, а інший врятованим.

Молодша дитина б'ється, а відповідати їй не можна

Фрази, які найчастіше вимовляються батьками:

"Ти старший, будь розумнішим", "Поступися маленькому"

Після почутого молодша дитина вважає, що їй усе можна, варто лише захотіти. Старша ображається, думаючи, що батьки ігнорують її бажання, щоб догодити молодшій. Для неї дуже важливо, щоб батьки її любили і цінували за проявлене терпіння.

Думає, що молодшу дитину люблять сильніше

Трапляється, що батьки обирають собі улюбленця і когось карають сильніше, когось більш м'яко. Одну дитину хвалять за переваги і успіхи, а другу постійно ігнорують. Через це між дітьми можуть виникнути напружені відносини, якщо дитина думає, що когось з них люблять менше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: старша дитина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: