Коли діти починають відчувати запахи

Adoption
Date
  • 244 Переглядів
Хоча ваша дитина оточена амніотичною рідиною, її нюх уже налаштований і працює задовго до народження. Ось як і коли він починає розвиватись.

03_45ock_1144632296.jpg (21.12 Kb)

Дивний факт: ваша новонароджена дитина зможе впізнати вас просто за запахом вашої шкіри. Більше того, їжа, яку ви їсте під час вагітності, може вплинути не лише на відчуття смаку вашої дитини, але й на її нюх.

Ось що вам потрібно знати про нюх плода — в тому числі, коли і як він розвивається, а також про те, як те, що ви їсте, може вплинути на вашу дитину протягом багатьох років.

Чи можуть діти відчувати запахи в утробі матері?
Більшість досліджень щодо розвитку нюху плода було проведено на тваринах, оскільки безпечно вивчати людських немовлят в утробі матері складно. Але дослідження недоношених дітей свідчать про те, що діти справді здатні відчувати запахи протягом третього триместру.

Деякі дослідники вважають, що зародки можуть починати відчувати запахи — тобто реагувати на хімічні речовини, які вони «вдихають» через ніс — ще в утробі матері на 6-му місяці, хоча відчуття справді посилюються протягом 8-го та 9-го місяців вагітності.

Як розвивається нюх вашої дитини
Нюх вашої дитини починає розвиватися на ранніх термінах вагітності. Приблизно на 6-му та 7-му тижнях розвиваються нюхові рецепторні нейрони, які допомагають мозку дитини сприймати запахи.

У першому триместрі також утворюються дві симетричні носові порожнини, які є основою носа вашої дитини. Потім ці носові ходи відкриються і з’єднають її рот з ніздрями.

Трійчаста система вашої дитини, яка дозволяє її носу реагувати на дотик і тепло, також почне розвиватися до кінця третього місяця.

Згодом рецептори нюху в носі вашої дитини з’єднаються з нюховою цибулиною в мозку. Разом ці структури дозволяють вашій дитині розпізнавати запахи — досягнення, яке вона може досягти на початку третього триместру.

Що відчуває ваша дитина в утробі?
Оскільки те, що ви їсте, потрапляє у вашу амніотичну рідину, ваша дитина не тільки відчуває смак, але й запах деяких продуктів, які ви ковтаєте під час пізньої вагітності.

Коли вагітні жінки їдять певну їжу з сильним смаком протягом останніх місяців вагітності, новонароджені діти розпізнають запахи відразу після народження, показали деякі дослідження, що вказує на те, що ваша дитина виявляє та запам’ятовує ці запахи ще в утробі матері.

Ці спогади можуть тривати роками: одне дослідження показало, що мами, які їли часник протягом останнього місяця вагітності, мали дітей, які у віці 8 або 9 років їли більше їжі зі смаком часнику, ніж діти, чиї матері не їли його під час вагітності.

Ваша дитина також може відчути запах ароматизованих косметичних засобів, які ви наносите на шкіру, і парфумів, які ви вдихаєте через ніс, оскільки їхні хімічні речовини потрапляють у вашу кров, а потім у амніотичну рідину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Коли діти починають відчувати запахи, запах, дитина, немовля, плід, ембріон, розвиток, запахи в утробі, їжа, мама, відчуття


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Перші слова дитини завжди надихають батьків. Дитина починає спілкуватися з навколишнім світом. Але що робити, щоб розвиток мови не гальмувався, і розв

Як допомогти дитині розговоритися

Розвиток дитини | 08:00, 23.03.2023

Перші слова дитини завжди надихають батьків. Дитина починає спілкуватися з навколишнім світом. Але що робити, щоб розвиток мови не гальмувався, і розвивався належним чином?

Дитина має змалечку вчитися відстоювати свою думку, права і бажання. Але як виховати її так, щоб вона не ображала інших і таки чула опонентів у спорах

Як навчити дитину ввічливо відстоювати свою думку

Дитина | 07:00, 23.03.2023

Дитина має змалечку вчитися відстоювати свою думку, права і бажання. Але як виховати її так, щоб вона не ображала інших і таки чула опонентів у спорах? Де знайти ту середину між агресивною розбишакою і пасивною покорою? В психології існує термін «асе

Дитячі капризи завдають чимало проблем та клопоту батькам. Це один із видів прояву негативних емоцій, з яким діти не можуть впоратися самостійно. Якщо

5 ігор, які допоможуть заспокоїти вередливу дитину

Ігри та іграшки | 05:00, 23.03.2023

Дитячі капризи завдають чимало проблем та клопоту батькам. Це один із видів прояву негативних емоцій, з яким діти не можуть впоратися самостійно. Якщо не працювати з цим, капризи та істерики можуть з'являтися знову і знову.

Гречка - це дуже корисний продукт харчування для малюків. Це зерно містить багато поживних речовин і мінералів, які сприяють здоровому розвитку дітей.

Користь гречки для малюків

Дитина | 00:30, 23.03.2023

Гречка - це дуже корисний продукт харчування для малюків. Це зерно містить багато поживних речовин і мінералів, які сприяють здоровому розвитку дітей. У цій статті ми розглянемо детальніше користь гречки для малюків і як включити її в раціон їжі для

Сучасні мультики не перестають дивувати різноманітністю тем та сюжетів. При цьому, знайти, що подивитися на вихідних з дітьми буває не так і просто. О

Цікаві мультфільми для дітей з незвичайним сюжетом

Сімейні фільми | 12:00, 22.03.2023

Сучасні мультики не перестають дивувати різноманітністю тем та сюжетів. При цьому, знайти, що подивитися на вихідних з дітьми буває не так і просто. Особливо, якщо ви полюбляєте організовувати таке спільне дозвілля і вже встигли передивитися всі філь

Дорослі навіть не помічають як їхні необдумані слова можуть вбити самооцінку дитини. Психологиня Катерина Сердюк ділиться простими прийомами, як того

Психологи розповіли, як сформувати у дитини нормальну самооцінку

Психологія | 10:00, 22.03.2023

Дорослі навіть не помічають як їхні необдумані слова можуть вбити самооцінку дитини. Психологиня Катерина Сердюк ділиться простими прийомами, як того уникнути.

Діти значно легше за дорослих адаптуються під нові умови. В тому числі і до навчання під час війни. Але це зовсім не значить, що діти зберігатимуть ко

Чому дитина втрачає концентрацію під час навчання і як їй допомогти?

Дитина | 05:00, 22.03.2023

Діти значно легше за дорослих адаптуються під нові умови. В тому числі і до навчання під час війни. Але це зовсім не значить, що діти зберігатимуть концентрацію весь час. Вони також можуть проживати стрес, піддаватись тривозі, переживати за себе і бл

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: