Що таке ацидоз і чим він небезпечний для здоров'я дитини

Adoption
Date
  • 578 Переглядів
Часто батьки, стикаючись з поняттям ацидоз, знизують плечима, абсолютно не уявляючи, що воно означає. Але ж від цього залежить стабільність і здоров'я організму, особливого новонародженого! Про це сьогодні і поговоримо.

7265_ancidoz.jpg (40.93 Kb)

Ацидоз - порушення кислотно-лужного балансу організму, при якому спостерігається надлишок кислот. Іноді ацидоз називають «закисленням» організму.

Ремарка: Кислотно-лужний баланс - співвідношення кислоти і лугу в крові, яке характеризується спеціальним показником pH (power Hidrogen - «сила водню»). Якщо pH = 7,0 - це нейтральне середовище, від 6,9 до 0 - кисле, а лужне середовище має високий рівень pH від 7,1 до 14,0.

У перші дні життя дитини ацидоз є фізіологічним станом. Це відбувається через підвищену стійкості організму до гіпоксії під час пологів. При важких пологах у новонароджених розвивається некомпенсований ацидоз, викликаний асфіксією. Небезпека для життя виникає, якщо рН нижче 7,1. В такому випадку потрібні екстрені реанімаційні заходи. Невідкладна терапія при ацидозі здійснюється негайно - внутрішньовенно вводиться 4% розчин бікарбонату натрію (сода).

У дітей старшого віку ацидоз розвивається, якщо в раціоні дитини присутнє зловживання борошняними виробами, різноманітною випічкою, фаст-фудом, білим хлібом, яйцями, сиром, жирами і маслами тваринного походження.

Батьки повинні тримати під пильним контролем харчування свого малюка і при появі таких симптомів як млявість, підвищення частоти дихання, блювання, пронос, головний біль, порушення сну, терміново звернутися до фахівця для з'ясування причини їх виникнення.

Причинами появи ацидозу у дорослих є неправильне харчування і стреси. Як наслідок підвищується ризик інфаркту, гіпертонії, остеопорозу, цукрового діабету, атеросклерозу. Тривалий ацидоз може викликати гіпофункцію щитовидної залози, головні болі, тривожність, безсоння, зниження артеріального тиску, гастрит, виразку, запалення кишечника і цистит, затримку рідини в організмі.

Профілактика і лікування

Перше і найголовніше правило, якого слід дотримуватися, щоб не «заробити» ацидоз - збалансоване харчування.

Якщо ж у малюка все-таки діагностували ацидоз, то основою його раціону повинен стати правильний підбір продуктів, що містять білки, жири і вуглеводи. Іншими словами, в їжі має бути присутнім багато рослинної їжі, свіжих овочевих і фруктових соків, ягідних і фруктових відварів, компотів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитяче харчування, правильне харчування, продукти для здорового життя, андидоз


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Кажуть, ім'я людини визначає все її подальше життя. Так вважають не тільки астрологи і віщуни, а й психологи. Вони назвали трійку Імен для хлопчиків,

Не називайте хлопчиків цими трьома іменами

Вибираємо Ім'я | 08:00, 03.12.2021

Кажуть, ім'я людини визначає все її подальше життя. Так вважають не тільки астрологи і віщуни, а й психологи. Вони назвали трійку Імен для хлопчиків, які згодом можуть стати злими дорослими мужиками.

Батьки завжди хочуть, щоб їх діти були найрозумнішими, талановитими, різнобічними і успішними. Але вони забувають, що дитина — не робот, її фізичні мо

Чому не можна робити з дитини генія?

Розвиток дитини | 07:00, 03.12.2021

Батьки завжди хочуть, щоб їх діти були найрозумнішими, талановитими, різнобічними і успішними. Але вони забувають, що дитина — не робот, її фізичні можливості обмежені, а інтелектуальний розвиток має свої вікові межі. Зараз ми розповімо вам, чому пер

Непослух дитини — це абсолютно природний спосіб вираження власної волі і бажань. Навіть немовлята висловлюють невдоволення, починаючи голосно волати,

Як можна карати дитину без криків і образ

Дитина | 05:00, 03.12.2021

Непослух дитини — це абсолютно природний спосіб вираження власної волі і бажань. Навіть немовлята висловлюють невдоволення, починаючи голосно волати, коли їх одягають, дворічка реве на весь магазин, щоб йому купили іграшку.

Імена для повітряних знаків Зодіаку.

Вибираємо ім'я малюкові за знаком Зодіаку: повітряна стихія

Дитина | 01:30, 03.12.2021

Імена для повітряних знаків Зодіаку.

22 тиждень вагітності – відносно спокійний та комфортний час для майбутньої мами. Крихітка в животі активно ворушиться, реагує на ваші постукування і

Як розвивається дитина на 22 тижні вагітності

Дитина | 00:30, 03.12.2021

22 тиждень вагітності – відносно спокійний та комфортний час для майбутньої мами. Крихітка в животі активно ворушиться, реагує на ваші постукування і голос. Що ще відбувається на цьому терміні?

Іноді батьки заявляють лікарям, що не могли навіть запідозрити свою дитину в згубній пристрасті до наркотиків. Однак такі твердження є спробою зняти з

Підліток та наркотики: як здогадатися і що робити

Дитина | 23:00, 02.12.2021

Іноді батьки заявляють лікарям, що не могли навіть запідозрити свою дитину в згубній пристрасті до наркотиків. Однак такі твердження є спробою зняти з себе провину за нещастя. Не помітити таких явних змін у поведінці підлітка уважні та дбайливі батьк

Перехідний вік, точніше, час прискореного фізичного розвитку в хлопчиків і дівчаток майже однаковий, починається з 11-12 років і триває до 17-18 років

Підлітки та пубертат

Дитина | 14:00, 02.12.2021

Перехідний вік, точніше, час прискореного фізичного розвитку в хлопчиків і дівчаток майже однаковий, починається з 11-12 років і триває до 17-18 років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: