Вітаміни і добавки, які допоможуть при чоловічому безплідді

Adoption
Date
  • 362 Переглядів
"Чоловічі пренатальні вітаміни, також відомі як добавки для чоловічої фертильності, можуть допомогти поліпшити кількість сперматозоїдів", - говорить Хуан Альварес, доктор медицини, репродуктивний ендокринолог в Центрах фертильності Іллінойсу.

1112_30.png (289.95 Kb)


1. Вітамін Е

Вітамін Е-жиророзчинний антиоксидант. Дослідження 2011 року передбачає, що вітамін Е разом з селеном корисний для збільшення рухливості сперматозоїдів - або здатності плавати до яйцеклітини - у безплідних чоловіків.

Клініка Мейо рекомендує 15 мг на день, не перевищуючи 180 мг, оскільки це може збільшити ризик раку простати.

2. Вітамін С

Вітамін C-це водорозчинний вітамін, який бере участь у метаболізмі білків, крім інших процесів в організмі. Вітамін С сам по собі є антиоксидантом, який може допомогти поліпшити якість сперми.

Згідно з оглядом 2020 року, клінічні докази вітамінів, які збільшують чоловічу фертильність, в основному включають вітамін C, а також L-карнітин, вітамін E і цинк. Альварес рекомендує 1000-2000 мг вітаміну С на день.

3. L-карнітин

Огляд 2012 року показує, що L-карнітин може допомогти поліпшити якість сперми і рух сперматозоїдів. Національний інститут охорони здоров'я повідомляє, що людський організм виробляє достатню кількість карнітину, тому дієтичних рекомендацій щодо добавки немає.

Проте, деякі дослідження добавок карнітину показали, що прийом 2 грамів на день протягом 2 місяців збільшує рухливість сперматозоїдів.

4. Вітамін D

Вітамін D-ще один жиророзчинний вітамін, який допомагає зменшити запалення, підтримувати рівень кальцію і фосфату і регулювати ріст клітин.

Дослідження 2017 року показало, що додавання більшої кількості вітаміну D допомагає контролювати рівень кальцію, який необхідний для рухливості сперматозоїдів. Альварес рекомендує 15 мкг вітаміну D в день.

5. Цинк

Цинк бере участь в ряді процесів, які наділяють сперматозоїди фізичними здібностями зливатися з яйцеклітиною і проникати в неї.

Огляд 2016 року показав, що низький рівень цинку був пов'язаний з чоловічим безпліддям. Альварес каже, що він рекомендує чоловікам пренатальні полівітаміни з цинком через його здатність підвищувати вироблення тестостерону, кількість сперматозоїдів і функцію сперматозоїдів.

NIH рекомендує не більше 40 мг цинку на день, оскільки занадто велика кількість може призвести до шкідливих побічних ефектів, таких як блювота, діарея, головні болі та ослаблення імунної системи.

6. Фолієва кислота

Фолієва кислота-це різновид фолієвої кислоти-водорозчинного вітаміну B, який, за словами Альвареса, може допомогти зменшити аномалії сперматозоїдів. Клініка Майо рекомендує дорослим приймати не більше 400 мкг в день.

Важливо відзначити, що вплив фолієвої кислоти та цинку на чоловічу фертильність все ще залишається спірним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чоловіче безпліддя, сперма, сперматозоїди


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається к

5 причин, чому сперма чоловіків може бути неякісною

Плануємо дитину | 10:00, 16.05.2023

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається кожна третя пара, що намагається завагітніти. У чому проблема, пояснював професор БДМУ, уролог Валері

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоро

Як не допустити чоловіче безпліддя ще з дитячого віку?

Безпліддя | 05:00, 26.04.2023

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоров’ї чоловіка. Що впливає на чоловіче безпліддя? Які обстеження потрібно пройти, щоб встановити діагн

Вітаміни і добавки, які допоможуть при чоловічому безплідді

Безпліддя | 12:00, 13.04.2023

"Чоловічі пренатальні вітаміни, також відомі як добавки для чоловічої фертильності, можуть допомогти поліпшити кількість сперматозоїдів", - говорить Хуан Альварес, доктор медицини, репродуктивний ендокринолог в Центрах фертильності Іллінойсу.

Українські науковці заявили, що виявили новий ген, який відповідає за розлади статевого розвитку та безпліддя. Про це повідомили науковці Інституту мо

Вчені заявили, що виявили ген, який відповідає за безпліддя

Безпліддя | 07:00, 23.12.2022

Українські науковці заявили, що виявили новий ген, який відповідає за розлади статевого розвитку та безпліддя. Про це повідомили науковці Інституту молекулярної біології і генетики на сторінці у Facebook. Вони вважають, що мутації гену DCL3 (STARD8)

Кілька мільйонів людей страждають від безпліддя. Воно може виникнути з багатьох причин, але певні поживні речовини можуть збільшити ваші шанси на зача

Користь вітаміну Е при безплідді

Безпліддя | 19:00, 22.11.2022

Кілька мільйонів людей страждають від безпліддя. Воно може виникнути з багатьох причин, але певні поживні речовини можуть збільшити ваші шанси на зачаття. Вітамін Е є однією з таких поживних речовин.

Безпліддя означає неможливість завагітніти після 1 року або більше спроб або 6 місяців спроб, якщо вам більше 35 років. Всесвітня організація охорони

Яка частина безпліддя є генетичною проблемою?

Безпліддя | 01:30, 10.09.2022

Безпліддя означає неможливість завагітніти після 1 року або більше спроб або 6 місяців спроб, якщо вам більше 35 років. Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що за оцінками, безпліддя впливає на 15% пар репродуктивного віку в усьому світі.Проб

Відповідно до дослідження Університету Квінсленда, жінки з недіагностованим ендометріозом матимуть труднощі із способами завагітніти без ЕКЗ.

Вчені: Недіагностований ендометріоз ускладнює лікування безпліддя

Безпліддя | 14:00, 20.08.2022

Відповідно до дослідження Університету Квінсленда, жінки з недіагностованим ендометріозом матимуть труднощі із способами завагітніти без ЕКЗ.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: