Можливі ускладнення після аборту

Adoption
Date
  • 1498 Переглядів
Не кожна вагітність - бажана. Трапляється, жінки (з різних на те причин) зважуються на аборт. Ми тут не для того, щоб схвлювати чи засуджувати їх вибір, сьогодні поговоримо про можливі ускладнення після аборту.

9535_11.jpg (31.04 Kb)

Перед тим як з’ясовувати шкоду даної операції для організму жінки, необхідно уточнити, яким способом можна перервати небажану вагітність. Будь-який аборт повинен проводитися тільки в медичній установі.

Використовують наступні способи:

- Медикаментозне переривання вагітності. В організм жінки вводять лікарський препарат, який провокує скорочення матки і плідне яйце виштовхується назовні. Необхідно враховувати, що перервати вагітність таким способом можна тільки на ранніх термінах. Цей метод хоч і вважають більш щадним, але і після нього можливі різні ускладнення.
- Вишкрібання порожнини матки. Це самий «звірячий» спосіб, лікар всі маніпуляції робить практично наосліп за допомогою спеціального скребка. Після такого аборту ризик розвитку різноманітних ускладнень досить великий.
- Переривання вагітності за допомогою вакууму. Цей спосіб також використовують на ранніх термінах і є ймовірність, що плодове яйце буде видалене не повністю, тоді доведеться вдатися до вискоблювання.

У кожного методу є свої протипоказання, з якими обов’язково лікар знайомить свою пацієнтку.

Жінка має право сама вирішувати, коли їй народжувати першу дитину. На превеликий жаль, молоденькі дівчинки дуже рано поспішають стати дорослими і вступають в статеві стосунки. Незважаючи на велику кількість інформації, різних засобів контрацепції не всі поспішають ними скористатися. А звідси і незапланована вагітність у 16 років.

Дівчинка в цьому віці сама ще дитина, вона просто морально не готова стати мамою, при настанні вагітності виникає страх, який і штовхає на необдуманий вчинок.

Не всі чесно зізнаються батькам, а намагаються позбутися дитини в таємниці від всіх, на щастя чи ні, зараз немає нестачі в приватних гінекологічних кабінетах.

А перший аборт у 16 років найбільш небезпечний, тому що організм і його статева система ще не до кінця сформована, а це загрожує серйозними ускладненнями. Найчастіше молоденькі дівчата після першого переривання вагітності починають страждати:

- порушеннями в роботі гормональної системи;
- психічними розладами.

Завдання батьків і, в першу чергу, матері, пояснити дівчинці про небезпеку раннього статевого життя і наслідки аборту. Розповісти про можливі способи контрацепції, а ще краще відвідати гінеколога, щоб прояснити всі ці питання.

Аборт у будь-якому віці є небезпечною операцією, а перший підвищує ризик розвитку ускладнень у кілька разів. Якщо вже так сталося, то лікарі рекомендують не упустити час і перервати небажану вагітність медикаментозно або за допомогою вакууму. Але ці способи також тягнуть за собою ускладнення:

- Якщо вибрано неправильне дозування ліків, то часто не вдається перервати вагітність, і дівчина вирішує залишити її, вважаючи це знаком зверху. Але після такого дитина може народитися з відхиленнями у розвитку.
- Медикаменти здатні спровокувати сильну кровотечу, яку буде можливо зупинити тільки видаленням матки або повним вишкрібанням, а це вже великий ризик взагалі втратити можливість мати дітей.
- Використання вакууму також загрожує залишками плодового яйця в матці, а на тлі цього розвивається запалення слизової оболонки.
- Є небезпека розвитку пневмоемболії, коли високий тиск провокує закупорку судин, відсутність своєчасної допомоги загрожує пацієнтці смертельним результатом.
- Апарат може просто пошкодити стінки матки, відкриється сильна кровотеча.

Найбільш серйозні ускладнення викликає перший аборт, проведений хірургічним шляхом. В даний час його роблять під повною анестезією, жінка не відчуває болю, але наслідки можуть бути плачевними:

- Пошкодження матки, а іноді і сусідніх органів інструментом.
- Сильна кровотеча, яка може бути пов’язана з поганим згортанням крові або невдалим вишкрібанням.
- Розвиваються запальні процеси в матці, які ускладнюють настання наступної вагітності. Стінки матки погано скорочуються, з’являються спазми і, як наслідок, розвивається хронічний ендометрит, який у більшості випадків призводить до безпліддя.
- Негативні наслідки можуть бути не тільки від самої операції, але й від наркозу. Якщо ви його отримуєте перший раз, то неможливо передбачити, як відреагує організм.
- Завжди залишається ризик підхопити інфекцію.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: аборт, наслудки аборту


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна ро

Зі скількох років можна робити аборти в Україні?

Аборт | 02:00, 22.10.2023

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна робити аборти в Україні – читайте в матеріалі.

У зв'язку зі зростанням обговорень щодо репродуктивних прав та доступу до абортів, стає важливим розглянути останні тенденції та законодавчі аспекти ц

Актуальність та сучасні аспекти регулювання абортів у світі

Сімейні справи | 21:15, 25.09.2023

У зв'язку зі зростанням обговорень щодо репродуктивних прав та доступу до абортів, стає важливим розглянути останні тенденції та законодавчі аспекти цього питання. Повідомляє сайт Наша мама.

Штучне переривання вагітності, також відоме як аборт, є медичною процедурою, за допомогою якої припиняється вагітність шляхом видалення ембріона або п

Медичні показання для штучного переривання вагітності

Вагітність та пологи | 23:00, 03.07.2023

Штучне переривання вагітності, також відоме як аборт, є медичною процедурою, за допомогою якої припиняється вагітність шляхом видалення ембріона або плода з матки. Ця процедура може бути виконана з різних причин, які враховують медичні показання. В ц

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у світі щороку відбувається 73 мільйони штучних абортів . Це означає, що 61% незапланованих

Побічні ефекти аборту: чого очікувати

Аборт | 01:30, 07.12.2022

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у світі щороку відбувається 73 мільйони штучних абортів . Це означає, що 61% незапланованих вагітностей закінчується перериванням, як і 29% усіх вагітностей (багато з них перериваються за мед

Вагітність - це велике щастя.Але не для всіх. Ситуації у житті бувають різними і часто дві смужки на тесті можуть довести до істерики. Наприклад якщо

До якого тижня вагітності можна робити аборт?

Аборт | 10:00, 13.06.2022

Вагітність - це велике щастя.Але не для всіх. Ситуації у житті бувають різними і часто дві смужки на тесті можуть довести до істерики. Наприклад якщо жінка пережила згвалтування, а тут ще й вагітність... Звісно, це гріх і ніхто не закликає позбуватис

Відновлення організму після процедури аборту залежить від обраного лікарями методу. Крім того, важливий досвід фахівця, який проводив захід. Приміром,

Правила "відновлення" організму після аборту

Аборт | 07:00, 22.05.2022

Відновлення організму після процедури аборту залежить від обраного лікарями методу. Крім того, важливий досвід фахівця, який проводив захід. Приміром, після медикаментозного переривання організм швидко повертається у звичний режим роботи. Але хірургі

З медичної точки зору, даний спосіб переривання вагітності є найбільш безпечним і практично не має наслідків для жінки.

Абортативні таблекти: Коли їх приймати?

Аборт | 08:00, 16.03.2022

З медичної точки зору, даний спосіб переривання вагітності є найбільш безпечним і практично не має наслідків для жінки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: