Особливо актуально вагітним: Як зняти набряк ніг?

Adoption
Date
  • 127 Переглядів
Статистика показує, що найчастіше жінки страждають від набряків ніг під час вагітності і в літньому віці, після 65-річного віку. Причинами можуть бути спека, застій води, травми або запалення в тканинах.

0989_6.jpg (41.31 Kb)


У нормі обмін рідини в організмі регулюється балансом між капілярним фільтраційним тиском, осмотичним тиском крові та лімфатичною системою, що видаляє надлишкову рідину з тканин і повертає її в кровотік. Набряк — патологічний стан, який відбувається при порушенні балансу між фільтрацією та поглинанням рідини в капілярах, збої у функціонуванні лімфатичної системи.

Методи лікування набряклості ніг
Ліки від набряків ніг призначить терапевт або вузькопрофільний фахівець (наприклад, ендокринолог, кардіолог, гастроентеролог, флеболог). Таблетки від набряків ніг підбираються залежно від діагнозу та загального стану здоров'я пацієнта. Наприклад, лікар може призначити вазоконстриктори або сечогінні таблетки при набряках ніг.

Як зняти набряк ніг у домашніх умовах?
Зняти набряк ніг, спричинений патологіями внутрішніх органів (наприклад, печінки, нирок, щитоподібної залози) в домашніх умовах можна за допомогою препаратів, призначених лікарем. Зняти набряки ніг народними засобами (наприклад, настоями, розтираннями, відварами) зазвичай не можна, оскільки вони діють тільки на шкірні покриви, не впливаючи на причину набряклості.

Швидко зняти набряк ніг у домашніх умовах можна, якщо до появи припухлості призвели тривале стояння або перебування в одній позі, надлишкова маса тіла або незбалансоване харчування. Нижче детально описані основні способи, які допоможуть зняти набряки ніг.

Тримайте ноги вище рівня серця
Підняття нижніх кінцівок вище рівня серця допоможе зняти набряк ніг після тривалого сидіння або стояння, під час вагітності та під час приймання лікарських препаратів, від яких пухнуть ноги. Принцип дії утримання ніг вище рівня серця:

- зниження тиску у венах. Гравітація створює силу, яка допомагає крові протікати по венах назад до серця. Коли ноги піднімаються, знижується гідростатичний тиск у венах нижніх кінцівок, що полегшує зворотний потік крові до серцевого м'яза та зменшує тиск у венах;
- збільшення відтоку лімфи. Лімфатична система, яка не має центрального насоса, залежить від руху м'язів і зміни тиску в тканинах для ефективного видалення відходів і зайвої рідини. Підняття нижніх кінцівок прискорює відтік лімфи і допомагає від набряків ніг.

Завдяки зниженню тиску у венах і поліпшенню відтоку лімфи з тканин, підняття ніг вище рівня серця допомагає зменшити набряклість і дискомфорт, пов'язані з набуханням і збільшенням тканин у розмірах. Для поліпшення кровообігу утримувати ноги в піднятому положенні можна протягом 15-30 хвилин.

Пийте більше води
За даними національних академій наук, інженерії та медицини США, жінкам потрібно споживати 2.7 л. води на день, чоловікам — 3.7 л. Близько 20% рідини людина отримує з їжею, 80% — з напоями. Користь води для зменшення набряклості ніг:

- підтримання нормального рівня гідратації. Коли організм отримує достатню кількість води, він може підтримувати оптимальний рівень гідратації тканин. Це допомагає запобігти затримці рідини в організмі, яка може призвести до набряків однієї або обох ніг;
- стимуляція утворення сечі. При збільшеному споживанні води нирки починають працювати ефективніше, що сприяє збільшенню об'єму сечі та виведенню надлишкової рідини з організму. У результаті знижується накопичення рідини в тканинах, що допомагає позбутися набряку ніг;
- поліпшення циркуляції. Вода є важливою складовою крові, тому хороша гідратація допомагає підтримувати оптимальну в'язкість крові. Це сприяє кращій циркуляції, що допомагає зменшити застій крові в нижніх кінцівках і запобігти розвитку набряків лівої та правої ноги.

Вода відіграє важливу роль у розрідженні лімфи, що сприяє її швидкому руху через лімфатичну систему і виведенню надлишкової рідини з тканин. Від набряків можна пити негазовану воду, споживання солодких, кофеїновмісних та алкогольних напоїв потрібно звести до мінімуму, оскільки вони затримують рідину в організмі.

Прийміть сольову ванну
Тепла вода з сіллю допомагає розширити кровоносні судини і поліпшити кровообіг, знижуючи застій крові в ногах і зменшуючи набряки ніг у літніх і молодих людей. Користь сольових ванн за набряків ніг:

- осмотичний ефект. Сольова ванна створює оточення з вищою концентрацією солі, ніж у тканинах шкіри, що призводить до виведення надлишкової рідини з тканин у воду, що може прибрати набряки на ногах;
- розслаблення м'язів. Сіль допомагає розслабити напружені м'язи, що може сприяти поліпшенню лімфатичного дренажу і відтоку рідини з тканин;
зменшення запалення. Сіль має антибактеріальні та протизапальні властивості, що допомагає зменшити запалення, яке часто є причиною набряку.

Перед тим, як робити сольові ванни, якщо набрякають ноги, важливо переконатися у відсутності на шкірних покривах ушкоджень (порізів, опіків, відкритих ран) і алергічної реакції на сіль. Робити сольові ванни, коли опухли ноги, можна протягом 15-30 хвилин.

Зробіть масаж ніг
Легке й обережне масажування нижніх кінцівок допомагає активувати лімфатичну систему, стимулюючи відтік лімфи з тканин. У результаті відбувається видалення надлишкової рідини і токсинів, зменшується набряклість і поліпшується загальний стан шкірних покривів.

Масаж сприяє збільшенню кровотоку в тканинах ніг, що допомагає знизити застій крові та поліпшити живлення тканин. Масажування також допомагає розслабити напружені м'язи та зняти стрес.

Більше рухайтеся
Міністерство охорони здоров'я та соціальних служб США рекомендує ходити у швидкому темпі мінімум 150 хвилин на тиждень. Ходьба дає змогу стимулювати кровообіг і лімфатичний дренаж, поліпшити кровообіг, зменшити напруженість м'язів.

Зменшіть споживання солі
Дослідження підтверджують, що споживання солі у великих кількостях підвищує ризик появи набряків (особливо у чоловіків похилого віку). Часте споживання продуктів з великою кількістю натрію може призвести до затримки води в тканинах, що збільшує об'єм рідини в організмі і може сприяти розвитку набряків.

Для зменшення споживання солі рекомендується замінити її на інші спеції та трави. Також важливо уважно читати етикетки на упаковках продуктів і вибирати продукти з нижчим вмістом натрію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: набряки ніг, як зняти набряк ніг


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вчені з Університету Колорадо з'ясували, що грудне вигодовування пов'язане з нижчим відсотком жиру в організмі дитини у віці дев'яти років.

Знайдено спосіб знизити ризик ожиріння у дитини

Дитина | 01:20, 17.07.2024

Вчені з Університету Колорадо з'ясували, що грудне вигодовування пов'язане з нижчим відсотком жиру в організмі дитини у віці дев'яти років.

«Щодо фолієвої кислоти, погано коли її надто мало, і коли її надто багато. Потрібна золота середина», — каже професор Каліфорнійського університету Ра

Надлишок фолієвої кислоти під час вагітності виявився не менш небезпечним, ніж її нестача

Я вагітна | 00:30, 17.07.2024

«Щодо фолієвої кислоти, погано коли її надто мало, і коли її надто багато. Потрібна золота середина», — каже професор Каліфорнійського університету Ральф Грін, один із авторів нового дослідження.

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Басейни з кульками визнали розсадником інфекції

Здоров'я | 12:10, 16.07.2024

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

У разі маленьких дітей санітайзери можуть принести більше шкоди, ніж користі, оскільки малюки, завдавши на руки антисептик з високим вмістом етанолу,

Санітайзери можуть бути небезпечними для дітей - медики

Дитина | 10:30, 16.07.2024

У разі маленьких дітей санітайзери можуть принести більше шкоди, ніж користі, оскільки малюки, завдавши на руки антисептик з високим вмістом етанолу, можуть, наприклад, відразу витерти кулаком очі, тим самим викликавши хімічний опік слизової оболонки

У дітей, які дуже мало сплять, різко підвищений ризик психічних розладів та знижена здатність до навчання.

Найважливішим для здоров'я дитячої психіки виявився сон

Дитина | 08:30, 16.07.2024

У дітей, які дуже мало сплять, різко підвищений ризик психічних розладів та знижена здатність до навчання.

Заняття у спортивній секції допомагають дошкільнятам справлятися з емоційними проблемами та вчитися самоконтролю.

Спорт покращує поведінку хлопчиків - дослідження

Дитина | 00:30, 16.07.2024

Заняття у спортивній секції допомагають дошкільнятам справлятися з емоційними проблемами та вчитися самоконтролю.

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

Вага мами впливає на ризик невиношування вагітності

Плануємо дитину | 12:10, 15.07.2024

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: