Жінок закликають їсти продукти, багаті калієм, щоб покращити здоров’я серця

Adoption
Date
  • 480 Переглядів
Відповідно до дослідження Європейського товариства кардіологів (ESC), жінки, які їдять банани, авокадо та лосось, можуть зменшити негативний вплив солі в раціоні. Дослідження показало, що дієти, багаті калієм, пов’язані зі зниженням артеріального тиску, особливо у жінок з високим споживанням солі.

2955_images_11.jpg (12.31 Kb)

«Добре відомо, що споживання великої кількості солі пов’язане з підвищенням артеріального тиску та підвищеним ризиком інфарктів та інсультів», — сказав автор дослідження, професор Ліфферт Фогт з медичного центру Амстердамського університету, Нідерланди. — «Поради щодо здоров’я зосереджені на обмеженні споживання солі, але цього важко досягти, якщо наші дієти включають оброблені харчові продукти. Калій допомагає організму виводити більше натрію з сечею. У нашому дослідженні споживання калію в дієті пов’язане з найбільшим покращенням здоров’я жінок».

У дослідженні взяли участь 24 963 учасники (11 267 чоловіків і 13 696 жінок) дослідження EPIC-Norfolk, яке набирало пацієнтів віком від 40 до 79 років із загальної практики в Норфолку, між 1993 і 1997 роками. Середній вік становив 59 років для чоловіків і 58 років для жінок. Учасники заповнили анкету щодо звичок способу життя, виміряли артеріальний тиск і зібрали зразок сечі. Натрій і калій в сечі використовували для оцінки споживання з їжею. Учасники були розділені на тертилі відповідно до споживання натрію (низьке/середнє/високе) і споживання калію (низьке/середнє/високе).

Дослідники проаналізували зв’язок між споживанням калію та артеріальним тиском після коригування віку, статі та споживання натрію. Споживання калію (у грамах на день) було пов’язане з кров’яним тиском у жінок – із збільшенням споживання кров’яний тиск знижувався. Коли зв’язок аналізувався відповідно до споживання натрію (низький/середній/високий), зв’язок між калієм і артеріальним тиском спостерігався лише у жінок із високим споживанням натрію, де кожне збільшення щоденного калію на 1 грам асоціювалося з нижчим систолічним тиском на 2,4 мм рт. кров’яний тиск. У чоловіків не було зв’язку між калієм і артеріальним тиском.

Протягом середнього періоду спостереження 19,5 років 13 596 (55%) учасників були госпіталізовані або померли внаслідок серцево-судинних захворювань. Дослідники проаналізували зв’язок між споживанням калію та серцево-судинними подіями після поправки на вік, стать, індекс маси тіла, споживання натрію, використання гіполіпідемічних препаратів, куріння, вживання алкоголю, діабет і попередній інфаркт або інсульт. У загальній когорті люди з найвищим тертилем споживання калію мали на 13% нижчий ризик серцево-судинних подій порівняно з людьми з найнижчого тертиля. Коли аналізували чоловіків і жінок окремо, відповідне зниження ризику становило 7% і 11% відповідно. Кількість солі в раціоні не впливала на взаємозв’язок між калієм і серцево-судинними подіями у чоловіків і жінок.

Професор Фогт сказав: «Результати свідчать про те, що калій допомагає зберегти здоров’я серця, але жінки мають користь від нього більше, ніж чоловіки. Зв’язок між калієм і серцево-судинними подіями був однаковим незалежно від споживання солі, що свідчить про те, що калій має й інші способи захисту серця».

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує дорослим споживати не менше 3,5 грамів калію та менше 2 грамів натрію (5 грамів солі) на день. Продукти з високим вмістом калію включають овочі, фрукти, горіхи, боби, молочні продукти та рибу. Наприклад, 115-грамовий банан містить 375 мг калію, 154 грами вареного лосося — 780 мг, 136-грамова картопля — 500 мг, а 1 склянка молока — 375 мг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: жінка, продукти, калій, сіль, натрій, споживання натрію, чоловік, серце, тиск, здоров’я серця і судин


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Більшість з нас, прокинувшись і перед сном, гортає стрічку новин,

Instagram серйозно підриває впевненість в собі - психологи

Психологія | 09:30, 23.04.2024

Більшість з нас, прокинувшись і перед сном, гортає стрічку новин, "сидить в соцмережах і розглядає фото й відео своїх друзів в соцмережах. Виявляється, це погано впливає на самооцінку.

Якщо усім навколо комфортно чи навіть жарко, а ви постійно мерзнете, тоді варто звернутися до лікаря за консультацією. Це може бути ознакою певних зах

За підвищеною мерзлякуватістю часто ховаються проблеми зі здоров'ям

Здоров'я | 08:30, 23.04.2024

Якщо усім навколо комфортно чи навіть жарко, а ви постійно мерзнете, тоді варто звернутися до лікаря за консультацією. Це може бути ознакою певних захворювань.

Після безсонної ночі чи гучної вечірки ранкове відображення в дзеркалі точно не потішить. Тому варто мати на озброєння кілька дієвих методів.

Як мамі позбутися набряклості під очима?

Косметологія | 07:40, 23.04.2024

Після безсонної ночі чи гучної вечірки ранкове відображення в дзеркалі точно не потішить. Тому варто мати на озброєння кілька дієвих методів.

Мати плоский живіт хочуть усі, особливо ті жінки, які нещодавно стали мамою. Багато комплексів у нас виникає через стандарти краси, в які ми не вписує

Дієтолог розповів, як мамі зробити свій живіт плоским

Мама | 06:20, 23.04.2024

Мати плоский живіт хочуть усі, особливо ті жінки, які нещодавно стали мамою. Багато комплексів у нас виникає через стандарти краси, в які ми не вписуємося. Тому сьогодні ми ділимося секретами дієтолога, який радить, як домогтися бажаного.

Вмиватися вранці і перед сном, обов'язково змивати макіяж, не забувати про сонцезахист та зволоження... Це ті істини, без яких неможливо отримати здор

5 поширених міфів про догляд за шкірою

Косметологія | 01:20, 23.04.2024

Вмиватися вранці і перед сном, обов'язково змивати макіяж, не забувати про сонцезахист та зволоження... Це ті істини, без яких неможливо отримати здорову і сяючу шкіру. Проте, в нашу рутину вкоренилося багато міфів, на кі ми витрачаємо час, а даремно

Є люди, які обожнюють м'ясо, а є ті, які б усе віддали за шматочок тортика, навіть якщо мова йде про сніданок. Медикиня розповіла, чому цього робити н

Солодкий сніданок - причина сонливості протягом дня

Харчування | 14:50, 22.04.2024

Є люди, які обожнюють м'ясо, а є ті, які б усе віддали за шматочок тортика, навіть якщо мова йде про сніданок. Медикиня розповіла, чому цього робити не варто.

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з

Народження сина б'є по інтелекту його батьків сильніше

Дитина | 12:10, 22.04.2024

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з Чехії і Америки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: