Зменшення забруднення повітря може сприяти здоровому розвитку мозку

Adoption
Date
  • 373 Переглядів
Портативний очищувач повітря вдома може зменшити негативний вплив забрудненого повітря на розвиток мозку дітей.

45_fit_930_519_false_crop_1200_704_0_0_q90_307922_e208b1c995.jpeg (39.5 Kb)


Дослідники Університету Саймона Фрейзера співпрацювали з американськими та монгольськими вченими, щоб вивчити переваги використання повітряних фільтрів для зменшення впливу забрудненого повітря під час вагітності та оцінити вплив на інтелект дітей.

Починаючи з 2014 року, команда залучила 540 вагітних жінок в Улан-Баторі, Монголія, для участі в дослідженні Ulaanbaatar Gestation and Air Pollution Research (UGAAR). В Улан-Баторі якість повітря одна з найгірших у світі, що значно перевищує норми, встановлені Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Жінки були вагітні менше 18 тижнів і не палили, але раніше не використовували пристрої для фільтрації повітря у своїх домівках. Вони були випадковим чином розподілені до контрольної або інтервенційної групи. Групу втручання забезпечили одним або двома очисниками повітря з фільтром HEPA і заохочували безперервно працювати з очисниками повітря протягом їхньої вагітності. Очисники повітря були вилучені з дому після народження дитини.

Пізніше дослідники виміряли повномасштабний коефіцієнт інтелекту дітей (FSIQ) у віці чотирьох років за допомогою дошкільної та початкової шкали інтелекту Вешлера.

Вчені виявили, що діти, народжені від матерів, які використовували очищувачі повітря, мали середній FSIQ на 2,8 бала вище, ніж у групи, яка не використовувала очищувач повітря під час вагітності.

«Ці результати в поєднанні з даними попередніх досліджень вказують на те, що забруднення повітря є загрозою для розвитку мозку», — каже Раян Аллен, професор екологічної безпеки. «Але хороша новина полягає в тому, що зменшення впливу мало очевидні переваги».

Діти в групі втручання також мали значно вищі середні показники індексу вербального розуміння, що узгоджується з результатами попередніх спостережних досліджень. Дослідження показує, що вербальні навички дитини можуть бути особливо чутливими до впливу забрудненого повітря.

Понад 90 відсотків населення світу дихає повітрям, концентрація твердих частинок якого перевищує норми ВООЗ. Дослідники припускають, що вплив забруднення повітря на розвиток мозку на рівні популяції може бути суттєвим, навіть якщо вплив на індивідуальному рівні буде скромним.

Результати їх дослідження показують, що зменшення впливу забрудненого повітря під час вагітності може покращити когнітивний розвиток дітей у всьому світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, повітря, зменшення, вагітності, забрудненого, впливу, забруднення, Дослідники, розвиток, попередніх


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Зі слів дослідників, бурхливе сексуальне життя жінкам варто розпочинати після 36 років – тоді вони отримуватимуть максимальну насолоду від сексу.

В якому віці жінка найкраще відчуває оргазм?

Мама | 08:00, 06.06.2023

Зі слів дослідників, бурхливе сексуальне життя жінкам варто розпочинати після 36 років – тоді вони отримуватимуть максимальну насолоду від сексу.

Чоловічий статевий гормон тестостерон змушує його бути активним та шукати підхід до жінки. І якщо чоловік бажає жінку, а вона йому відмовляє, то це не

Чи шкідливо чоловікові відмовлятись від інтиму?

Секс | 07:00, 06.06.2023

Чоловічий статевий гормон тестостерон змушує його бути активним та шукати підхід до жінки. І якщо чоловік бажає жінку, а вона йому відмовляє, то це не тільки б'є по чоловічому его, а й не відбувається завершальної стадії – еякуляції.

Спочатку це може бути важко зробити, але вимкнення електронних пристроїв за кілька годин до сну допоможе побороти безсоння і покращити сон.

5 звичок, які допоможуть побороти безсоння

Здоров'я | 05:00, 06.06.2023

Спочатку це може бути важко зробити, але вимкнення електронних пристроїв за кілька годин до сну допоможе побороти безсоння і покращити сон.

Фісташки - це популярна смачна закуска, яка відома своїм хрустким смаком та яскраво-зеленим кольором. Ці горішки є джерелом багатьох корисних речовин

Користь та шкода фісташок для організму

Харчування | 23:00, 05.06.2023

Фісташки - це популярна смачна закуска, яка відома своїм хрустким смаком та яскраво-зеленим кольором. Ці горішки є джерелом багатьох корисних речовин і мають кілька позитивних ефектів на здоров'я. Однак, як і з будь-яким продуктом, слід споживати їх

Бадьорий і здоровий організм є ключем до активного та щасливого життя. Щоб забезпечити своєму організму необхідні ресурси, важливо звернути увагу на р

Найкращі продукти для бадьорості

Харчування | 19:00, 05.06.2023

Бадьорий і здоровий організм є ключем до активного та щасливого життя. Щоб забезпечити своєму організму необхідні ресурси, важливо звернути увагу на раціон харчування. У цій статті ми представимо вам підбірку найкращих продуктів, які сприяють бадьоро

Якщо добавляти сіль у шампунь, то волосся буде краще рости, позбудеться лупи та жирності.

Чому варто додавати сіль у шампунь?

Косметологія | 12:00, 05.06.2023

Якщо добавляти сіль у шампунь, то волосся буде краще рости, позбудеться лупи та жирності.

Перерваний статевий акт є одним з найдавніших природних методів контрацепції, проте такий спосіб здатний нашкодити здоров’я чоловіка. Лікар-уролог Дми

Чим небезпечний перерваний статевий акт?

Секс | 10:00, 05.06.2023

Перерваний статевий акт є одним з найдавніших природних методів контрацепції, проте такий спосіб здатний нашкодити здоров’я чоловіка. Лікар-уролог Дмитро Щербак пояснив, що перерваний статевий акт може спричини, як запальні процеси, так і сексуальні

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: