Українські вчені виявили ліки від пневмонії при COVID-19

Adoption
Date
  • 13190 Переглядів
Найбільше хворих на коронавірус помирають від пневмонії. Передбачити її розвиток неможливо. Але наші вчені знайшли речовину, яка може зупинити запалення легень.

8193_zavantazhennya_1.jpg (6.86 Kb)

Які б ліки та засоби від хвороби не знаходили вчені, ковід не здається та обходить їх стороною. З початку осені у світі фіксують нове зростання захворюваності, а у багатьох країнах смертність знову б'є рекорди. В Україні за останній тиждень кількість летальних випадків від ковіду збільшилась на 22%. Однак є надія, що ситуація незабаром зміниться: українські медики заявили про те, що знайшли ліки від пневмонії при COVID-19. Речовини, відкриті вченими, пройшли лабораторні дослідження, і вже перейшли до стадії клінічних випробувань.

Один із найбільш непередбачуваних варіантів перебігу коронавірусу – це вірусна пневмонія. Це запалення легеневої тканини, яке може поводитись зовсім по-різному. У когось пневмонія на тлі легкого перебігу хвороби проходить сама без лікування, а хтось потрапляє до реанімації з ураженням легень на 70-80%.

Вся справа тут у імунній відповіді організму, вважають вчені. У відповідь на потрапляння вірусу наша імунна система провокує «вибух» нейтрофілів (один з видів лейкоцитів, який бореться у вірусними та бактеріальними інфекціями). У ході цього «вибуху» гранулоцити розпадаються на частини та вивільняють свої ДНК. З ДНК загиблих гранулоцитів формуються так звані «нейтрофільні мережі» - це ті пастки організму, в які повинен потрапити вірусний агент.

Чим агресивніший вірус і чим більша його концентрація в організмі, тим більше гранулоцитів вибухають у клітинах крові. Під впливом коронавірусу їх руйнується так багато, що цей процес стає схожим на «масове самогубство», кажуть вчені. В результаті кількість пасток «зашкалює», і в організмі починається великий запальний процес.
Головне завдання тут – відрегулювати вибух гранулоцитів та не допустити хаотичного утворення «пасток для вірусів». Якщо цього досягти, розвиток гострої пневмонії під час зараження COVID-19 вдасться взяти під контроль. Майже півтора роки над цією проблемою билися вчені Інституту молекулярної біології та генетики (ІМБГ) разом із колегами з Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН. І ось нарешті вони знайшли речовину, яка може зупинити процес саморуйнування лейкоцитів.

Речовина, яку виявили вчені, називається протеїнкіназ С бета. Це фермент, здатний пригнічувати схильність гранулоцитів до хаотичного вибуху. При правильно підібраній кількості речовини нейтрофільних «пасток» утворюватиметься рівно стільки, скільки потрібно для боротьби з вірусом. Вченим вже вдалося отримати дуже хороші результати при комп'ютерному моделюванні хвороби, і тепер вони перейшли в стадію випробувань свого винаходу "in vivo" - тобто, на живих організмах або, простіше кажучи, хворих на коронавірус за їх згодою.

Клінічні випробування можуть тривати від кількох місяців за кілька років. Поки що, звісно, купити препарат, розроблений українськими вченими, неможливо. Втім, коронавірус сильно підганяє світову науку, тому стадія тестування препаратів від COVID-19 in vivo останнім часом сильно скоротилася. Наші вчені кажуть, що вже найближчим часом на основі протеїнкінази С бета можна буде створити дійсно ефективні ліки від коронавірусної пневмонії. Залишається сподіватися, що вони, крім ефективності, буде ще й доступним у ціні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: коронавірус в Україні, коронавірус лікування, ліки від коронавірусу, вірусна пневмонія, ліки, запалення, вчені, ліки від ковіду, ковід, корона, коронавірус


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Імовірність безпліддя після аборту.

Безпліддя після аборту: причини та лікування

Аборт | 19:00, 21.01.2022

Імовірність безпліддя після аборту.

Зараз при регулярному обстеженні молочних залоз можна вчасно виявити злоякісні новоутворення та успішно їх вилікувати. За статистикою, 95% всіх виявле

Мамографія або УЗД: що краще при обстеженні?

Мама | 09:00, 21.01.2022

Зараз при регулярному обстеженні молочних залоз можна вчасно виявити злоякісні новоутворення та успішно їх вилікувати. За статистикою, 95% всіх виявлених випадків раку успішно лікуються на будь-яких стадіях.

Правильно харчуватися — дуже легко. Достатньо знайти альтернативу деяким продуктам і трохи змінити харчові звички. Усе це набагато легше, ніж здається

Як легше перейти на правильне харчування?

Харчування | 05:00, 21.01.2022

Правильно харчуватися — дуже легко. Достатньо знайти альтернативу деяким продуктам і трохи змінити харчові звички. Усе це набагато легше, ніж здається.

Багато смачних і не дуже корисних страв було з'їдено на святаі. Збільшення споживання жирної їжі та солодощів, а також алкогольних напоїв – справжній

Як легко очистити організм після свят

Здоров'я | 23:00, 20.01.2022

Багато смачних і не дуже корисних страв було з'їдено на святаі. Збільшення споживання жирної їжі та солодощів, а також алкогольних напоїв – справжній стрес для організму. Допомогти йому очиститися та відновитися можна легко та швидко без особливих об

Якими медикаментами варто запастись на випадок зараження COVID-19?

Комаровський назвав ліки, які мають бути в аптечці на випадок коронавірусу

Доктор Комаровский | 21:00, 20.01.2022

Якими медикаментами варто запастись на випадок зараження COVID-19?

Плацента – тимчасовий орган, який утворюється під час вагітності для того, щоб підтримувати зв'язок між організмом жінки та плодом. Вона фільтрує кров

Низьке розташування плаценти при вагітності: загроза зриву та лікування

Вагітність та пологи | 17:00, 20.01.2022

Плацента – тимчасовий орган, який утворюється під час вагітності для того, щоб підтримувати зв'язок між організмом жінки та плодом. Вона фільтрує кров, якою харчується малюк, який ще не народився, очищаючи її від токсинів та інших шкідливих речовин.

Вчені заявили, що антидепресант флувоксамін полегшує перебіг інфекції коронавірусу, якщо почати приймати його в самому початку хвороби.

Вчені: лікувати COVID-19 можна антидепресантами

Здоров'я | 09:00, 20.01.2022

Вчені заявили, що антидепресант флувоксамін полегшує перебіг інфекції коронавірусу, якщо почати приймати його в самому початку хвороби.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: