Що потрібно знати про позаматкову вагітність?

Adoption
Date
  • 92 Переглядів
Позаматкова вагітність - це патологія, при якій плодове яйце прикріплюється за межами матки. Найчастіше — у фаллопієвих трубах (98–99%). Але запліднена яйцеклітина може почати розвиватись і в інших місцях. Наприклад, у яєчниках, шийці матки і навіть кишечнику, печінці. Однак на всі ці варіанти припадає трохи більше 1% випадків.

6390_15_.png (297.41 Kb)

Серед факторів, що супроводжують розвиток патології, в гінекології виділяють такі стани:

- порушення прохідності фаллопієвих труб внаслідок запальних захворювань статевої системи, ендометріозу, спайок, сечостатевих інфекцій;
- вроджені патології розвитку або будови маткових труб;
- спадковість;
- раніше перенесені позаматкові вагітності;
- наявність новоутворень в органах статевої системи;
- штучне запліднення та багатоплідна вагітність;
- застосування внутрішньоматкових контрацептивів, зокрема спіралей, протягом тривалого періоду;
- порушення гормонального фону;
- штучне переривання вагітності;
- недостатня кількість нервових волокон у тканинах труб і, як наслідок, порушення їхньої транспортної функції;
- вік жінки понад 34 роки;
- безпліддя.

Ознаки позаматкової вагітності
У міру збільшення плідного яйця у жінки можуть виникати такі симптоми:

- Больові відчуття. Болі при позаматковій вагітності можуть мати різну інтенсивність і характер: від легких тягнучих відчуттів у нижній частині живота до спазмоподібних гострих болів і неприємних відчуттів під час сечовипускання і дефекації, які виникають у промежині. У випадках відкриття внутрішньої кровотечі через розрив маткової труби або яєчника біль стає дуже сильним, може віддавати в ділянку кишечника, під груди та навіть у плечові суглоби. Подібні стани потребують негайної госпіталізації.
- Кровотечі. Кров’янисті виділення з піхви у разі позаматкового закріплення плода можуть нагадувати менструацію, але найчастіше вони незначні, мажучого характеру і тривають довше звичайного, через що стають приводом для звернення до лікаря.
- Порушення загального здоров’я. Слабкість, сонливість, запаморочення, нудота та блювання, а також дискомфорт у нижній частині живота. Подібні відчуття можуть спостерігатися і за фізіологічної вагітності, яка потребує підтвердження сучасними методами діагностики.

Чи показує тест позаматкову вагітність
Тести при позаматковій вагітності є позитивними, як і при фізіологічній, оскільки визначають наявність в організмі ХГЛ. При цьому у разі патології друга смужка тесту може бути тьмяною та слабо вираженою.

Якщо на тлі позитивного тесту у жінки спостерігаються кров’яні виділення, слід негайно звернутися до лікаря.

Як лікують позаматкову вагітність
Гінекологічні операції є єдиним дієвим методом лікування патології, оскільки дозволяють не тільки видалити ембріон, що неправильно закріпився, а й відновити прохідність маткових труб для настання нормальної вагітності в майбутньому, а якщо це неможливо — видалити орган і запобігти можливим серйозним наслідкам.

При своєчасному хірургічному втручанні виживання пацієнток становить 99 %, тоді як за екстрених операцій — не більше 70 %.

Метод оперативного втручання залежить від розташування плідного яйця, терміну вагітності та поточного стану пацієнтки. У сучасній гінекології проводяться такі операції:

- Лапароскопічна. Малоінвазивне втручання, яке виконується через невеликі проколи черевної стінки за допомогою мікроінструмента, дозволяє пацієнтці швидко відновитися після операції та практично не має післяопераційних ускладнень. Виконується як із реконструкцією, так і з резекцією маткових труб у разі великої кількості спайок або розриву органу.
- Лапаротомічна. Класична абдомінальна операція, яку проводять в екстрених та ускладнених випадках, а також при діагностуванні шийкової вагітності, сильних внутрішніх кровотечах і вираженому спайковому процесі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: позаматкова вагітність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Названо безпечний інтервал між вагітностями

Я вагітна | 10:30, 15.07.2024

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

Чому майбутнім мамам важливо бути фізично активними?

Я вагітна | 06:20, 12.07.2024

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Нове дослідження показало важливість вітаміну B12 під час вагітності

Я вагітна | 00:30, 12.07.2024

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів т

Схильність народжувати дітей однієї статі не передається у спадок

Я вагітна | 00:30, 10.07.2024

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів та США, провівши наймасштабніше дослідження в цій галузі, дійшли висновку, що співвідношення статей у

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щ

Як впоратися з безсонням під час вагітності?

Я вагітна | 08:30, 08.07.2024

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щоночі проводять без сну і довгі місяці живуть у режимі недосипання.

З моменту зачаття і до появи на світ дитини організм майбутньої мами постійно перебудовується, щоб вирішити одне завдання: виносити і народити здорово

10 ознак вагітності на ранньому терміні

Я вагітна | 01:20, 08.07.2024

З моменту зачаття і до появи на світ дитини організм майбутньої мами постійно перебудовується, щоб вирішити одне завдання: виносити і народити здорового малюка.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: