Жирні кислоти омега-6 небезпечні для вагітних

Adoption
Date
  • 503 Переглядів
Продукти з високим вмістом лінолевої кислоти (омега-6) та інших ненасичених жирів можуть бути небезпечні для вагітних жінок, як стверджують вчені з Університету Гріффіта (Австралія).

4328_5.jpg (19.28 Kb)


Опубліковане в Journal of Physiology дослідження показало вплив раціону вагітних жінок на їх здоров’я, а також здоров’я і життя зростаючого плоду. Фахівці прийшли до висновку, що надмірне вживання певних нутрієнтів може виявитися вкрай небезпечним.

Автори нового дослідження спостерігали за тим, як жирні кислоти омега-6 — джерела ненасичених жирів, що входять в склад рослинних олій і майонезу, впливали на вагітних самок щурів. Інші роботи показували, що надлишок ненасичених жирів в організмі помітно збільшує концентрацію сигнальних молекул, які сприяють розвитку запалень. Такі запалення послаблюють материнський організм, провокують викидні і затримку в розвитку плода.

В ході дослідження австралійські біологи почали давати половині щурів корм, який містив в 5 разів більше лінолевої кислоти, ніж їх звичайна їжа. Подібне вміст в їжі ненасичених жирів, за словами вчених, імітує типовий раціон харчування сучасної західної людини.

Згодом, коли пацюки, які вживали багато ненасичених жирів, завагітніли, в їх організмі зросла концентрація гормону, здатного викликати викидень, тоді як вміст гормонів росту в тканинах зародків, навпаки, знизилася. Також у щурів на тлі жирного харчування знизилася частка чоловічих зародків, що на думку фахівців вказує на клітинний стрес в організмах вагітних самок.

Таким чином, вчені рекомендують вагітним жінкам, особливо тим, хто чекає на хлопчиків, знизити кількість ненасичених жирних кислот в раціоні.

Медики відзначають, що підвищена кількість лінолевої кислоти та інших ненасичених жирів містять в собі картопляні чіпси, майонез, рослинні масла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, вагітна, омега-6


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Багато майбутніх мам недооцінюють небезпеку вітрянки. Тим часом це захворювання може призвести до серйозних наслідків для дитини, що ще не народилася.

Обережно, вітрянка: майбутнім матерям на замітку

Вагітність та пологи | 21:00, 23.01.2022

Багато майбутніх мам недооцінюють небезпеку вітрянки. Тим часом це захворювання може призвести до серйозних наслідків для дитини, що ще не народилася.

Вагітність та післяпологовий період – це особливий час у житті жінки, в який її організм вимагає дотримання певних правил гігієни, відмінних від прави

Гігієна під час вагітності та після пологів

Вагітність та пологи | 01:30, 23.01.2022

Вагітність та післяпологовий період – це особливий час у житті жінки, в який її організм вимагає дотримання певних правил гігієни, відмінних від правил у звичайному житті. Хоч їх і досить багато, але вони не такі вже й складні для дотримання. Майбутн

За весь період вагітності майбутня матуся здає цілу купу аналізів, щоб лікарі могли тримати стан жінки та її малюка на контролі. Один із таких аналізі

Ацетон у сечі при вагітності

Вагітність та пологи | 21:00, 22.01.2022

За весь період вагітності майбутня матуся здає цілу купу аналізів, щоб лікарі могли тримати стан жінки та її малюка на контролі. Один із таких аналізів – визначення концентрації кетонових тіл у сечі.

Кожна жінка під час вагітності набирає певну вагу. Але в цьому випадку її не можна назвати зайвою, тому що кожен кілограм з'являється не так. Боятися

Набір ваги під час вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 21.01.2022

Кожна жінка під час вагітності набирає певну вагу. Але в цьому випадку її не можна назвати зайвою, тому що кожен кілограм з'являється не так. Боятися такого збільшення у вазі не варто, оскільки часто після пологів більшості жінок вдається швидко пове

Плацента – тимчасовий орган, який утворюється під час вагітності для того, щоб підтримувати зв'язок між організмом жінки та плодом. Вона фільтрує кров

Низьке розташування плаценти при вагітності: загроза зриву та лікування

Вагітність та пологи | 17:00, 20.01.2022

Плацента – тимчасовий орган, який утворюється під час вагітності для того, щоб підтримувати зв'язок між організмом жінки та плодом. Вона фільтрує кров, якою харчується малюк, який ще не народився, очищаючи її від токсинів та інших шкідливих речовин.

Авторитетний британський ресурс для батьків спрогнозував найпопулярніші тенденції у виборі імен для дітей в 2022 році. Аналітики також розповіли про т

Тренди дитячі імена, які будуть популярними в 2022 році

Вибираємо Ім'я | 10:00, 20.01.2022

Авторитетний британський ресурс для батьків спрогнозував найпопулярніші тенденції у виборі імен для дітей в 2022 році. Аналітики також розповіли про те, як найчастіше називали малюків 2021.

Сьогодні ми пропонуємо взяти на замітку ось цей список, який пояснять вам, чого чекати, якщо ви чекаєте на двійню.

Що на вас чекає, якщо ви чекаєте на двійню?

Вагітність та пологи | 01:30, 19.01.2022

Сьогодні ми пропонуємо взяти на замітку ось цей список, який пояснять вам, чого чекати, якщо ви чекаєте на двійню.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: