Маловоддя у вагітних: чому виникає

Adoption
Date
  • 83 Переглядів
Навколоплідні води дуже важливі, бо містять кисень, поживні речовини, солі, вітаміни, гормони, які необхідні для нормального розвитку дитини в утробі.

5020_12.jpg (20.12 Kb)

Крім того вони виконують і захисну функцію, створюючи подобу невагомості і таким чином, оберігають плід від можливого тиску внутрішніх органів матері. При ударі води амортизують його, дозволяють дитині залишатися неушкодженою.

Також вони бережуть від інфекцій та інших агресивних і несприятливих впливів. Саме тому маловоддя при вагітності є небезпечним станом, тому що знижується якість захисних функцій.

Кількість вод змінюється протягом усього періоду вагітності. Найчастіше це відбувається в другому триместрі, але якщо його виявили в третьому, то цей стан у ряді випадків обертається серйозними проблемами. Коли вод всього 1-1,5 л на пізніх термінах, то вже можна говорити про недостатню кількість.

Чим небезпечне маловоддя при вагітності
Цей стан небезпечний тим, що не має виражених симптомів. Жінка добре себе почуває у фізичному плані і її стан не відхиляється від норми. У моменти ворушіння дитини вона відчуває біль, але це переконлива ознака.

Діагностувати маловоддя здатний тільки кваліфікований фахівець.

Він визначить наявність патології у випадку:

- Відставання розмірів або невідповідності висоти розташування дна матки;
- Її сильній невідповідності терміну вагітності;
- Невідповідних розмірів живіт для цього терміну.

Якщо виявляться подібні симптоми, то лікар зробить висновок, що у вагітної маловоддя.

Кожен лікар знає, як це позначається на плоді. З’являється високий ризик народження малюка з патологіями розвитку при вираженому явищі.

Щоб упевнитися в точності діагнозу, проводять УЗД. За результатами підтверджують або спростовують діагноз. Таке дослідження дозволить точно встановити кількість рідини в плаценті, а також ступінь тяжкості явища і стан плода.

Лікування маловоддя
Методи застосовуються досить різноманітні в залежності від вираженості цього стану, причин його появи і триместру. Як приклад, якщо на терміні 27-ий тиждень виявили порушення обміну речовин і ожиріння, то жінці виписують медикаменти, що нормалізують діяльність плаценти.

Маловоддя при вагітності, виявлене на терміні 31 тиждень і більше, лікують комплексно, використовуючи препарати для стимуляції обміну речовин в плаценті, а також вітаміни і засоби для усунення основної причини патології.

Лікування може бути амбулаторним, якщо діагностовано помірний ступінь, або стаціонарним, якщо важкий.

Амбулаторний метод полягає у підтримці щадного режиму, обмеження рухової активності, виключення важких навантажень, прийом призначених лікарем препаратів, регулярному відвідуванні жіночої консультації. Найчастіше призначається жінкам у другому триместрі.

Лікування маловоддяУ стаціонар поміщають при вираженому ступені патології, а також у разі якщо виявлено тонус матки. Таке лікування потрібно і жінкам, у яких маловоддя при вагітності виявлено в 32 тижні або пізніше.

Доктора іноді призначають щотижневі УЗД, доплерографію і КГТ для контролю стану, щоб при погіршенні терміново прийняти необхідні заходи. Якщо патологія сильно виражена і загрожує здоров’ю малюка, то є ймовірність призначення кесарського розтину. Також з 33 тижня викликають передчасні пологи.

Ця патологія негативно впливає на процес виношування дитини. У першому триместрі нерідко через неї відбуваються викидні. Крім того це позначається на родовому процесі – він слабкий, а перейми і потуги стають незначними.

Якщо термін менший, ніж 32-34 тижні, то доводиться проводити кесарів розтин. На терміні від 36 тижнів можуть застосувати стимулюючі перейми препарати, і жінка народить самостійно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: маловоддя, вагітність, вагітна


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Призначення антибіотиків під час вагітності – завжди крайній захід, але часом необхідний. У новому дослідженні виявили нові дані про негативний вплив

Ще одна небезпека від антибіотиків для вагітних

Вагітність та пологи | 08:00, 15.10.2021

Призначення антибіотиків під час вагітності – завжди крайній захід, але часом необхідний. У новому дослідженні виявили нові дані про негативний вплив приймання антибактеріальних препаратів на здоров'я майбутньої дитини.

Прееклампсія – це ускладнення вагітності, коли у здорової жінки підвищується тиск і порушується робота нирок і печінки.

Усім вагітним на замітку: Що таке прееклампсія?

Вагітність та пологи | 07:00, 15.10.2021

Прееклампсія – це ускладнення вагітності, коли у здорової жінки підвищується тиск і порушується робота нирок і печінки.

Лікарі мають приділяти особливу увагу здоров'ю серцево-судинної системи вагітних жінок. Про це йдеться в науковій заяві Американської кардіологічної а

Після проблемної вагітності збільшується ризик передчасної смерті і важких хвороб

Вагітність та пологи | 10:00, 13.10.2021

Лікарі мають приділяти особливу увагу здоров'ю серцево-судинної системи вагітних жінок. Про це йдеться в науковій заяві Американської кардіологічної асоціації.

Гінеколог Ольга Белоконь написала, що ендометріоз справді може погіршувати фертильність, однак завагітніти є шанси. Лікар також зазначила про неефекти

Вагітність при ендометріозі: Гормональна терапія – неефективна

Вагітність та пологи | 10:00, 11.10.2021

Гінеколог Ольга Белоконь написала, що ендометріоз справді може погіршувати фертильність, однак завагітніти є шанси. Лікар також зазначила про неефективність гормональної терапії при ендометріозі.

Вагітні жінки з високим індексом маси тіла входять в групу високого ризику різних ускладнень під час вагітності та пологів. Нове дослідження, проведен

Ожиріння вагітних ще гірше впливає на дітей, ніж думали раніше

Вагітність та пологи | 07:00, 10.10.2021

Вагітні жінки з високим індексом маси тіла входять в групу високого ризику різних ускладнень під час вагітності та пологів. Нове дослідження, проведене у Великобританії, показало, що ожиріння може завдати істотної шкоди здоров'ю не тільки матері, але

Вагітні жінки з високим індексом маси тіла входять в групу високого ризику різних ускладнень під час вагітності та пологів. Дослідження, яке охопило 6

Ожиріння під час вагітності підвищує ризик онкології у дітей

Вагітність та пологи | 05:00, 08.10.2021

Вагітні жінки з високим індексом маси тіла входять в групу високого ризику різних ускладнень під час вагітності та пологів. Дослідження, яке охопило 60 років, показало, що ожиріння у майбутньої мами може мати довгострокові негативні наслідки і для її

Пропонуємо варіанти сну для майбутніх матусь.

Як правильно спати вагітним, щоб не боліла спина?

Вагітність та пологи | 00:30, 07.10.2021

Пропонуємо варіанти сну для майбутніх матусь.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: