Чому під час вагітності трапляються генетичні мутації

Adoption
Date
  • 251 Переглядів
І чому хлопчикам загрожують недуги в рази частіше?

5942_4.jpg (25.45 Kb)

Клітини нашого організму постійно діляться і кожен раз при утворенні нової клітини спадковий матеріал, укладений в ДНК, копіюється. При копіюванні часто відбуваються помилки (мутації): або втрачається фрагмент ДНК, або один з її ділянок копіюється неправильно. Клітини нашого імунітету знаходять ці «поломки» і знищують їх. Коли цього не відбувається, мутантні клітини при подальшому розподілі передають помилкову інформацію своїм дочірнім клітинам. Вона стає причиною генетичних хвороб, а мутації в статевих клітинах, тих, з яких складаються сперматозоїди і яйцеклітини, іноді передаються дітям.

Якщо мутація відбувається в Х-хромосомі, носієм генетичної хвороби буде жінка. На жаль, якщо у неї народиться хлопчик, існує 50% -ва ймовірність, що він успадкує саме «поламану» хромосому, адже у жінок є 2 копії Х-хромосоми (ХХ), у чоловіків же вона одна (ХУ), і отримують вони її від мами.

Однак наука не стоїть на місці, і її сучасні методи дозволяють визначити не тільки стать майбутнього малюка, але і те, чи отримає він дефектний ген, тобто захворіє чи хлопчик, чи буде носієм дівчинка - тому не варто відкидати пренатальну діагностику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, генетика


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: