Відповідальність і самостійність: як виховувати дітей у багатодітній сім'ї

Adoption
Date
  • 153 Переглядів
І не скидати всю відповідальність на "старших"

7816_554.jpg (98.2 Kb)


Як у вас кілька дітей, або ви готуєтеся до народження маляти, знайти, що важливо зберегти баланс і не перекинути на "старших" все підряд. Так, дитину важливо з дитинства вчити відповідальності, але робити це потрібно дуже акуратно. Перша допомога, яку малюк може надати батькам, - це подбати про себе. Попросіть дитину прибрати за собою іграшки і, навіть якщо не відразу все вийде, похваліть за спробу, а не сваріть за помилки.

Ставши постарше, діти навчаться самі одягатися, заправляти ліжко, збиратися в школу, а потім вже почнуть допомагати дорослим по господарству. Втім, побачивши самостійність старшої дитини у багатодітних батьків може виникнути спокуса довірити їй дивитися за молодшим.

Втім, не поспішайте це робити: не залишайте дітей надовго одних і не відправляйте їх на прогулянку без дорослих. Навіть діючи з кращих спонукань, вони можуть ненароком заподіяти шкоду собі або сестрам і братам.

Якщо у дітей досить велика різниця у віці, організувати їх стає простіше, але все одно не робіть з маляти няньку. У дітей має бути час на те, щоб бути дітьми: на ігри, хобі, зустрічі з друзями. Якщо необхідність серйозної допомоги з боку старших дітей все ж виникає, і для того, щоб виконати ваше прохання, їм доведеться в чомусь собі відмовляти, надайте їм компенсацію: дозвольте їм довше погуляти в вихідний, відвезіть в парк атракціонів або позбавте на один день від виконання якогось із домашніх справ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ці фрази краще не казати дитині, яка плаче

Дитина | 22:00, 11.01.2021

Усі діти плачуть. Хтось робить це часто, а хтось значно рідше. Але від деяких фраз батькам треба утриматись.

Негативні наслідки залякування дітей

Виховання | 17:00, 11.01.2021

Часто батьки лякають дітей бабайками та Бабою Ягою. Але такі залякування можуть зашкодити дитячій психіці.

Дитина соромиться: як поводитись батькам?

Дитина | 22:00, 07.01.2021

Кілька корисних порад для батьків сором'язливих дітей.

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Як навчити дитину самостійно приймати рішення?

Дитина | 05:50, 07.01.2021

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Чому дитина сумує?

Психологія | 11:00, 06.01.2021

Психологи пояснили, чому діти можуть сумувати.

Комп'ютерні ігри: чи дозволяти дитині?

Виховання | 15:30, 05.01.2021

У більшості ігор немає нічого поганого: вони розвивають логічне мислення і швидкість реакції. Тому не дуже розумно забороняти всі ігри без винятку.

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як

Як виховувати дитину, щоб вона вас не тільки чула, а й розуміла?

Дитина | 06:50, 04.01.2021

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як "достукатись" до сласної дитини?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: