Якими бувають тести на вагітність і чим вони відрізняються?

Adoption
Date
  • 176 Переглядів
Тести для визначення вагітності дають змогу визначити наявність або відсутність зачаття з перших днів затримки місячних. Для точного підтвердження вагітності необхідно відвідати гінеколога.

7707_4.jpg (15.91 Kb)


Тести на вагітність визначають наявність у сечі або крові жінки гормону ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну людини). ХГЛ починає вироблятися оболонками ембріона через шість-вісім днів після запліднення, коли яйцеклітина прикріплюється до стінки матки, і продовжує зростати до 20-го тижня.

У невагітної жінки нормальний показник гормону ХГЛ становить нижче п'яти мМО/мл, тести на нього не реагують. Показник гормону ХГЛ під час вагітності в перший день затримки менструації (через два тижні після передбачуваного зачаття) становить 25-100 мМО/мл. Хімічні речовини, які містять тести, реагують на вміст хоріонічного гонадотропіну в крові або сечі та показують вагітність.

Які бувають тести на вагітність?
Існує два види тестів на вагітність: аналізи сечі та крові. Тести на вагітність за реакцією сечі легко використовувати в домашніх умовах. Види домашніх тестів на вагітність:

- тест-смужки (стрип-тест на вагітність) — паперова смужка, яку опускають у ємність із сечею;
- струменеві (тест-мідстрим) — поміщаються під струмінь сечі;
- планшетні — смужка тесту на вагітність розміщена в планшеті (касеті), сеча за допомогою піпетки наноситься на спеціальне віконце;
- цифровий (електронний тест на вагітність) — містить смужку з реагентом, яка після контакту із сечею показує результат на цифровому табло.

Цифровий тест на вагітність є багаторазовим і одним із найточніших. Домашні експрес-тести на вагітність доступні, продаються в аптеках і супермаркетах. Краще купувати тести в аптеках, де гарантується дотримання умов зберігання.

Тест-смужка для визначення вагітності
Тест-смужка на вагітність — найдешевший спосіб діагностики зачаття, що являє собою папір, просочений реактивом до ХГЛ. Для перевірки вагітності необхідно помістити тест у контейнер із сечею на 30-60 секунд. Через п'ять-десять хвилин можна оцінити результат.

Якщо тест на вагітність показує дві смужки, результат позитивний.

Одна смужка вказує на відсутність вагітності. Тест реагує на рівень ХГЛ у сечі понад 25 мМО/мл. Якщо забарвлення лінії нечітке, рекомендується повторити тестування через 48 годин. Стрип-тест використовується для перевірки вагітності з перших днів затримки менструації.

Планшетний тест на вагітність
Планшетний (касетний) тест на вагітність має вигляд смужки, розміщеної в пластиковому планшеті з двома віконцями. В одне з них за допомогою піпетки поміщається невелика кількість сечі. У сусідньому віконці через кілька хвилин (близько трьох-п'яти) буде видно результат. Планшетні тести показують вагітність за концентрації гормону ХГЛ на рівні 10-25 мМО/мл (через два тижні після зачаття). Касетні тести на вагітність вважаються більш точними, ніж тест-смужки.

Струменеві тести для визначення вагітності
Струменевий тест на вагітність — одноразовий пристрій, який використовується під час сечовипускання. Струменевий тест працює без збору сечі, достатньо піднести його під струмінь урини на 10 секунд. Має високу чутливість до гормону ХГЛ (10 мМО/мл) і визначає вагітність до затримки місячних (за два-три дні). Для підтвердження результату необхідно повторити тестування через один-два дні.

Цифровий тест на вагітність
Цифровий (електронний) тест на вагітність являє собою прилад зі змінними насадками та електронним табло. Для отримання результату достатньо на кілька секунд піднести тест під струмінь сечі та зчитати результат на екрані.

Цифровий тест вважається найточнішим, має чутливість до гормону ХГЛ від 10 мМО/мл. Визначає наявність вагітності за п'ять днів до затримки менструації. Також тест показує термін вагітності.

Який тест показує вагітність на ранніх термінах?
Більшість тестів показують вагітність на терміні понад два тижні. Найбільш точні тести на ранніх термінах вагітності:

- аналіз крові на ХГЛ;
- струменевий тест;
- цифровий тест.

Лабораторний аналіз крові є найбільш достовірним. Для визначення вагітності на ранніх термінах домашні тести повинні мати чутливість до ХГЛ 10 мМО/мл.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: тести на вагітність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з при

Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Дієта для вагітних | 00:30, 22.02.2024

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутац

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: