Відшарування плаценти: симптоми та лікування

Adoption
Date
  • 149 Переглядів
Плацента доставляє поживні речовини до дитини, що розвивається, але рідко трапляються такі ускладнення, як відшарування плаценти. Рання діагностика та лікування знижують ризики як для матері, так і для дитини.

3382_c09eb1f9a8db7ac843c98558dce18a0c.jpg (24.67 Kb)

Деякі вагінальні виділення під час вагітності можуть викликати занепокоєння, але, на щастя, у багатьох випадках про це не потрібно турбуватися.

Однак якщо у вас виникає вагінальна кровотеча, що супроводжується болем у животі, це може бути ознакою відшарування плаценти — більш серйозного, але виліковного захворювання, особливо якщо його виявити рано.

Що таке відшарування плаценти?
Відшарування плаценти (також називається abruptio placentae) — це раннє відділення плаценти (підтримуючої системи плода), яка забезпечує дитину поживними речовинами та киснем від вас через пуповину) від стінки матки під час вагітності, а не після пологів.

Наскільки поширеним є відшарування плаценти ?
Відшарування плаценти є відносно рідкісним явищем, невелике відокремлення відбувається лише приблизно в одній із 100 вагітностей (це менше 1 відсотка).

Дві третини відривів є важкими. Це майже завжди відбувається в третьому триместрі і найчастіше в терміні.

Хто найбільше піддається ризику відшарування плаценти?
Відшарування плаценти може статися з будь-ким, але найчастіше це відбувається у жінок, які:

Мали попередній відрив плаценти.
Курять.
Мають артеріальний тиск, включаючи хронічну гіпертензію та прееклампсію.
Травма живота (сильний удар/ падіння на живіт або автомобільна аварія).
Вік старше 40.
Мають структурні аномалії матки, такі як міома.
Передчасний розрив плодових оболонок (до 37 тижня вагітності).

Якщо відділення плаценти незначне, небезпека для матері або дитини зазвичай менша, але потрібне швидке обстеження лікаря.

Проте, якщо відрив є більш серйозним, ризик для дитини значно вищий. Це тому, що повне відшарування плаценти від стінки матки означає, що дитина більше не отримує кисню або харчування. У більш важких випадках відшарування плаценти може поставити матір і дитину під загрозу кровотечі.

Які ознаки та симптоми відшарування плаценти?
Симптоми відшарування плаценти залежать від тяжкості відшарування, але зазвичай включають:

Вагінальна кровотеча (яка може бути від легкої до сильної, зі згустками або без них).
Біль у животі (від легкого до помірного).
Часті скорочення матки.
Біль у спині.

Лікування відшарування плаценти
Лікування залежить від тяжкості розриву:

Невелике відшарування: якщо ваша плацента відокремилася від стінки матки, але не відокремилася повністю, і життєво важливі показники вашої дитини залишаються нормальними, вас можуть помістити в лікарню для спостереження та виписати, якщо стан не погіршиться і кровотеча припиниться. Ви також, ймовірно, будете переведені на постільний режим. Якщо кровотеча продовжується, вам може знадобитися внутрішньовенне введення рідини. Ваш практикуючий лікар може також призначити стероїди, щоб прискорити дозрівання легенів вашої дитини, якщо вам потрібно передчасно родити.

Серйозне відшарування: якщо відшарування серйозне або продовжує прогресувати, єдиним способом лікування є народження дитини, інакше плід може не отримувати поживних речовин і кисню, а мати може відчувати значні, хоча рідко небезпечні для життя, крововтрата або післяпологова кровотеча (в цьому випадку зазвичай потрібне переливання крові). Рішення щодо вагінальних пологів чи кесаревого розтину залежатиме від вашого стану та стану вашої дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Відшарування плаценти, симптоми, лікування, мама, сайт для мам, вагітність, пологи, плацента, відшарування, кровотеча


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Післяпологовий геморой: симптоми і лікування

Післяпологовий період | 05:00, 01.06.2023

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити,

Чому у вагітної знижується ШОЕ?

Вагітність та пологи | 00:30, 01.06.2023

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити, або червоні кров'яні клітини, осідають до дна пробірки протягом певного періоду часу. Зазвичай, під

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітн

Як часто потрібно здавати сечу вагітним?

Вагітність та пологи | 14:00, 30.05.2023

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітності - це відстеження стану сечовидільної системи, оскільки вона може бути піддатлива до певних ускл

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Медики назвали найкращий вік для перших пологів

Плануємо дитину | 07:00, 29.05.2023

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс прине

За яких умов можна займатись інтимом під час вагітності?

Секс | 08:00, 23.05.2023

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс принесе задоволення обом партнерам.

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилос

Лікарі назвали найкращий місяць для зачаття

Зачаття | 08:00, 21.05.2023

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилося, що такий взаємозв’язок дійсно є.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: