Відшарування плаценти: симптоми та лікування

Adoption
Date
  • 268 Переглядів
Плацента доставляє поживні речовини до дитини, що розвивається, але рідко трапляються такі ускладнення, як відшарування плаценти. Рання діагностика та лікування знижують ризики як для матері, так і для дитини.

3382_c09eb1f9a8db7ac843c98558dce18a0c.jpg (24.67 Kb)

Деякі вагінальні виділення під час вагітності можуть викликати занепокоєння, але, на щастя, у багатьох випадках про це не потрібно турбуватися.

Однак якщо у вас виникає вагінальна кровотеча, що супроводжується болем у животі, це може бути ознакою відшарування плаценти — більш серйозного, але виліковного захворювання, особливо якщо його виявити рано.

Що таке відшарування плаценти?
Відшарування плаценти (також називається abruptio placentae) — це раннє відділення плаценти (підтримуючої системи плода), яка забезпечує дитину поживними речовинами та киснем від вас через пуповину) від стінки матки під час вагітності, а не після пологів.

Наскільки поширеним є відшарування плаценти ?
Відшарування плаценти є відносно рідкісним явищем, невелике відокремлення відбувається лише приблизно в одній із 100 вагітностей (це менше 1 відсотка).

Дві третини відривів є важкими. Це майже завжди відбувається в третьому триместрі і найчастіше в терміні.

Хто найбільше піддається ризику відшарування плаценти?
Відшарування плаценти може статися з будь-ким, але найчастіше це відбувається у жінок, які:

Мали попередній відрив плаценти.
Курять.
Мають артеріальний тиск, включаючи хронічну гіпертензію та прееклампсію.
Травма живота (сильний удар/ падіння на живіт або автомобільна аварія).
Вік старше 40.
Мають структурні аномалії матки, такі як міома.
Передчасний розрив плодових оболонок (до 37 тижня вагітності).

Якщо відділення плаценти незначне, небезпека для матері або дитини зазвичай менша, але потрібне швидке обстеження лікаря.

Проте, якщо відрив є більш серйозним, ризик для дитини значно вищий. Це тому, що повне відшарування плаценти від стінки матки означає, що дитина більше не отримує кисню або харчування. У більш важких випадках відшарування плаценти може поставити матір і дитину під загрозу кровотечі.

Які ознаки та симптоми відшарування плаценти?
Симптоми відшарування плаценти залежать від тяжкості відшарування, але зазвичай включають:

Вагінальна кровотеча (яка може бути від легкої до сильної, зі згустками або без них).
Біль у животі (від легкого до помірного).
Часті скорочення матки.
Біль у спині.

Лікування відшарування плаценти
Лікування залежить від тяжкості розриву:

Невелике відшарування: якщо ваша плацента відокремилася від стінки матки, але не відокремилася повністю, і життєво важливі показники вашої дитини залишаються нормальними, вас можуть помістити в лікарню для спостереження та виписати, якщо стан не погіршиться і кровотеча припиниться. Ви також, ймовірно, будете переведені на постільний режим. Якщо кровотеча продовжується, вам може знадобитися внутрішньовенне введення рідини. Ваш практикуючий лікар може також призначити стероїди, щоб прискорити дозрівання легенів вашої дитини, якщо вам потрібно передчасно родити.

Серйозне відшарування: якщо відшарування серйозне або продовжує прогресувати, єдиним способом лікування є народження дитини, інакше плід може не отримувати поживних речовин і кисню, а мати може відчувати значні, хоча рідко небезпечні для життя, крововтрата або післяпологова кровотеча (в цьому випадку зазвичай потрібне переливання крові). Рішення щодо вагінальних пологів чи кесаревого розтину залежатиме від вашого стану та стану вашої дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Відшарування плаценти, симптоми, лікування, мама, сайт для мам, вагітність, пологи, плацента, відшарування, кровотеча


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Слизова пробка з'являється на ранніх термінах вагітності внаслідок гормональної перебудови в організмі жінки (активного збільшення рівня естрогенів і

Що таке пробка у вагітних і як вона відходить?

Я вагітна | 07:30, 08.12.2023

Слизова пробка з'являється на ранніх термінах вагітності внаслідок гормональної перебудови в організмі жінки (активного збільшення рівня естрогенів і прогестерону). Залози шийки матки виробляють слиз, який після зачаття стає густішим і накопичується,

Тести для визначення вагітності дають змогу визначити наявність або відсутність зачаття з перших днів затримки місячних. Для точного підтвердження ваг

Якими бувають тести на вагітність і чим вони відрізняються?

Вагітність та пологи | 06:20, 08.12.2023

Тести для визначення вагітності дають змогу визначити наявність або відсутність зачаття з перших днів затримки місячних. Для точного підтвердження вагітності необхідно відвідати гінеколога.

Спина може боліти з різних причин, зокрема таких, які загрожують здоров'ю жінки та життю майбутньої дитини. Якщо з'явилися больові відчуття, потрібно

Біль у попереку при вагітності на ранніх термінах

Я вагітна | 02:00, 08.12.2023

Спина може боліти з різних причин, зокрема таких, які загрожують здоров'ю жінки та життю майбутньої дитини. Якщо з'явилися больові відчуття, потрібно терміново звернутися до лікаря.

Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (го

Вітаміни для вагітних: коли і як їх приймати?

Я вагітна | 00:30, 08.12.2023

Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (гормональна перебудова, прискорення обмінних процесів).

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Де народжувати: Відгуки про Київський міський пологовий будинок №6

Вагітність та пологи | 17:00, 07.12.2023

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Жінка зберігає здатність завагітніти до часу менопаузи, та й під час неї гормональна терапія дає шанс стати мамою. Однак у кожної жінки свій запас яйц

Гінеколог назвав вік, до якого краще завагітніти

Плануємо дитину | 00:30, 07.12.2023

Жінка зберігає здатність завагітніти до часу менопаузи, та й під час неї гормональна терапія дає шанс стати мамою. Однак у кожної жінки свій запас яйцеклітин, який дається їй від народження, і з часом їх якість знижується. Все про яйцеклітини, і реко

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Де народжувати: Відгуки про Київський міський пологовий будинок №5

Вагітність та пологи | 17:00, 06.12.2023

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: