Вагітні жінки, які їдять більше клітковини, можуть знизити ризик целіакії у дитини

Adoption
Date
  • 304 Переглядів
Нове дослідження показує, що матері, які дотримуються дієти з високим вмістом клітковини під час вагітності, можуть знизити ризик целіакії у своїх дітей.

0083_6.jpg (127.46 Kb)

Целіакія — це стан, при якому імунна система людини реагує на глютен — білок, що міститься в пшениці, житі та ячмені — пошкоджуючи слизову оболонку тонкої кишки. Захворювання вражає приблизно 1 із кожні 100 людей у ​​більшості європейських країн. В даний час єдиний спосіб лікування целіакії - це уникати пацієнтів протягом усього життя продуктів, що містять глютен.

Дослідники проаналізували інформацію від понад 88 000 норвезьких дітей та їхніх матерів, які народили дітей між 1999 і 2009 роками. Матерям було запропоновано запитати про споживання клітковини та глютену на 22 -му тижні вагітності, і за дітьми спостерігали протягом приблизно 11 років. діагноз целіакія.

Дослідники виявили, що матері з найбільшим споживанням клітковини — понад 45 грамів на день — мали на 34% менше шансів мати дітей з діагнозом целіакія порівняно з матерями з найменшим споживанням клітковини — менше 19 грамів на день.

У новому дослідженні целіакію діагностували у 982 дітей, або 1,1% усіх дітей у дослідженні.

На кожні 10 грамів збільшення щоденного споживання клітковини матір’ю ризик розвитку целіакії у дитини знижувався на 8%. Споживання клітковини з фруктів і овочів, а не зі злаків, було пов’язане з найменшим ризиком целіакії.

Відомо, що клітковина впливає на бактерії в кишечнику людини («мікробіом» кишечника). Дослідники припустили, що споживання клітковини матір’ю може вплинути на кишкову флору її дитини, що, у свою чергу, може вплинути на ризик целіакії.

Згідно з даними акушерів і гінекологів, вагітним жінкам рекомендується споживати близько 25 грамів клітковини на день. Це така ж рекомендація, як і для населення в цілому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, клітковини, целіакія, грами, дитини, Дослідники, споживання, вплинути, глютен, людини, клітковина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду

Метастази раку шийки матки з вагітної перейшли в легені її сина

Вагітність та пологи | 07:30, 27.09.2023

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду.

Професорка Університету в Осло Анна Саймор запропонувала використовувати жінок із мертвим мозком, як сурогатних матерів і насправді не бачить у цьому

Жінок, які перебувають в комі, запропонували використовувати для виношування дітей

Вагітність та пологи | 06:20, 27.09.2023

Професорка Університету в Осло Анна Саймор запропонувала використовувати жінок із мертвим мозком, як сурогатних матерів і насправді не бачить у цьому нічого надзвичайного.

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вчені знайшли безпечний спосіб обирати стать дитини

Плануємо дитину | 02:00, 27.09.2023

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вагітність - особливий період у житті жінки, коли її здоров'я та благополуччя найважливіше для самої неї і її неродженого дитини. Деякі звички можуть

Три найбільші шкідливі звички при вагітності

Вагітність та пологи | 23:44, 26.09.2023

Вагітність - особливий період у житті жінки, коли її здоров'я та благополуччя найважливіше для самої неї і її неродженого дитини. Деякі звички можуть негативно впливати на цей період.

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Ведучі вчені у сфері акушерства та гінекології, розповіли про значущі зміни та інновації, що впливають на процес пологів та догляд за матері та новона

Вчері розповіли про сучасні тенденції у сфері пологів

Вагітність та пологи | 10:40, 26.09.2023

Ведучі вчені у сфері акушерства та гінекології, розповіли про значущі зміни та інновації, що впливають на процес пологів та догляд за матері та новонародженим, пишуть у журналі Міжнародної федераціяї гінекології та акушерства.

Тести на вагітність визначають наявність у сечі чи крові жінки хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон починає активно вироблятися оболонк

Як насправді працює тест на вагітність?

Я вагітна | 07:30, 26.09.2023

Тести на вагітність визначають наявність у сечі чи крові жінки хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон починає активно вироблятися оболонками ембріона через 6-8 днів після запліднення. Саме в цей термін яйцеклітина прикріплюється до стінк

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: