Герпес і вагітність. У чому небезпека.

Adoption
Date
  • 106 Переглядів
Герпес є більш ніж у 90% населення Землі, причому часто з'являється він не при вагітності, а набагато раніше, непомітно. Як у інших утворився імунітет, невідомо. Улюблене місце його проживання в стані «сплячки» - нервові волокна периферичної системи близько хребетного стовпа. Носієм є кожна друга людина. Вірус виявляється в рідинах: спинномозковій, лімфатичній, слізовій, слинній, крові, сечі, спермі. Він здатний проникнути до ДНК, змінити її і розмножуватися. Зараз розрізняють вісім типів цієї інфекції. Вони викликають різні хвороби.

3010_a4c127f9a4bc6af2fb15c68233512b6e.jpg (11.2 Kb)


Об'єднуючі чинники - не тільки приналежність до одного загону і сімейства, але також здатність приховано жити всередині організму, чекаючи зниження імунітету. Тоді починається розмноження, з'являються характерні для кожного типу симптоми.

Активність вірусу герпесу підвищується не тільки при вагітності, коли відбувається передбачене природою зниження імунітету з метою зберегти плід. Розташовують до цього взагалі будь-які факти гноблення захисних сил організму, наприклад, переохолодження чи перегрівання, застуда, хронічні захворювання, хвороби імунної системи, стрес, недосипання, перевтома. Повністю знищити вірус в організмі сучасна медицина не в змозі, вдається лише «приспати» його.

«Підхопити» цю інфекцію можна не тільки від хворої людини, але і від зовні здорового носія. Способи передачі:

- контактний (поцілунки, користування спільними речами і так далі);
- статевої (включаючи орально-генітальний);
- повітряно-крапельний;
- трансплантаційний (переливання крові, пересадка органів);
- внутрішньоутробний або родової.

Скорочені позначення типів - ВПГ1 і ВПГ2, 3. Перші два типи називають вірусами простого герпесу, другий більш небезпечний при вагітності.

ВПГ1, або лабіальний тип, провокує висип в області носогубного трикутника. Він вражає губи, ніс, слизові рота і носа, викликаючи «простудні» прищі і герпетичний стоматит. Також ці два типи вражають очі, мозкові оболонки, новонароджених.

ВПГ2 - це генітальний тип, який вражає зовнішні і внутрішні статеві органи, анальну область. Причому ці два типи здатні «мінятися місцями».

ВПГ3 - третій тип герпесу - Зостер - при первинному зараженні викликає вітрянку, теж небезпечну під час вагітності. Він пригнічується імунною системою, але залишається в організмі назавжди. Повторне захворювання розвивається в вигляді оперізуючого лишаю, висипу уздовж нервових стовбурів.

Головна причина рецидивів герпесу - зниження імунітету під час вагітності.

Провокуючими факторами є:

- перевтома;
- нервове напруження;
- зловживання засмагою під сонцем або в солярії.
При первинному зараженні антитіла відсутні. Навіть якщо хвороба вперше з'являється у вже вагітної жінки, визначити, відбулося зараження тільки що або набагато раніше, можна за аналізом крові. Якщо будуть виявлені антитіла IgG, значить, імунітет вже вироблений. До ВПГ1 є антитіла у 80% жінок, до ВПГ2 - у третини.

Сучасні дані вказують на дуже низьку частоту зараження герпесом новонароджених. Але багато що залежить від терміну гестації.

Наслідки у плода при первинному зараженні герпесом в 1 триместрі вагітності:

- Аномалії розвитку черепа, кісток очей.
- Анембріонія, завмерла вагітність.
- Самовільний аборт.
- Дуже рідко - тяжкі ураження внутрішніх органів самої жінки, ще рідше з летальним результатом.

[b][/b]Проникнення герпесу в організм при вагітності на 2 триместрі призводить до дещо інших наслідків:

- Патології мозку, серцево-судинної системи, легенів, печінки у новонародженого.
- Мертвонародження.
- Смерть в неонатальний період.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: герпес, типи герпесу, причини, лікування, наслідки, діти, вагітність, ВПГ1 і ВПГ2, 3, способи передачі, проникнення, патології


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Нині лікарі вважають, що дозволена доза кофеїну для вагітної жінки – до 300 міліграмів на день. Нове дослідження показало, що набагато менша кількість

Знайшли нову небезпеку споживання кави для вагітних

Дієта для вагітних | 05:00, 16.10.2021

Нині лікарі вважають, що дозволена доза кофеїну для вагітної жінки – до 300 міліграмів на день. Нове дослідження показало, що набагато менша кількість цієї речовини можуть впливати на мозок плоду.

Призначення антибіотиків під час вагітності – завжди крайній захід, але часом необхідний. У новому дослідженні виявили нові дані про негативний вплив

Ще одна небезпека від антибіотиків для вагітних

Вагітність та пологи | 08:00, 15.10.2021

Призначення антибіотиків під час вагітності – завжди крайній захід, але часом необхідний. У новому дослідженні виявили нові дані про негативний вплив приймання антибактеріальних препаратів на здоров'я майбутньої дитини.

Прееклампсія – це ускладнення вагітності, коли у здорової жінки підвищується тиск і порушується робота нирок і печінки.

Усім вагітним на замітку: Що таке прееклампсія?

Вагітність та пологи | 07:00, 15.10.2021

Прееклампсія – це ускладнення вагітності, коли у здорової жінки підвищується тиск і порушується робота нирок і печінки.

Жінкам при надії часто нагадують, що майбутня мама не повинна нервувати. Але тоді їй доведеться жити у вакуумі. Дрібні сварки не зашкодять плоду, кажу

Як зняти стрес під час вагітності: 2 вправи для релаксації

Вагітність та пологи | 02:30, 15.10.2021

Жінкам при надії часто нагадують, що майбутня мама не повинна нервувати. Але тоді їй доведеться жити у вакуумі. Дрібні сварки не зашкодять плоду, кажуть психологи, якщо мама вміє безпечно зняти стрес.

Лікарі мають приділяти особливу увагу здоров'ю серцево-судинної системи вагітних жінок. Про це йдеться в науковій заяві Американської кардіологічної а

Після проблемної вагітності збільшується ризик передчасної смерті і важких хвороб

Вагітність та пологи | 10:00, 13.10.2021

Лікарі мають приділяти особливу увагу здоров'ю серцево-судинної системи вагітних жінок. Про це йдеться в науковій заяві Американської кардіологічної асоціації.

Як мінімум, 170 жінок в Чилі отримали небажану вагітність після приймання протизаплідного препарату. Його видали за державною програмою.

Сотні жінок завагітніли після використання протизаплідних

Мама | 07:00, 13.10.2021

Як мінімум, 170 жінок в Чилі отримали небажану вагітність після приймання протизаплідного препарату. Його видали за державною програмою.

Високі концентрації гормону стресу в організмі жінки перед зачаттям пов'язані зі збільшенням імовірності народження дівчинки. Це підтвердили в дослідж

Рівень стресу під час зачаття впливає на стать дитини

Зачаття | 05:00, 13.10.2021

Високі концентрації гормону стресу в організмі жінки перед зачаттям пов'язані зі збільшенням імовірності народження дівчинки. Це підтвердили в дослідженні науковці з Кембриджу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: