Чи можна завагітніти під час місячних?

Adoption
Date
  • 5747 Переглядів
Часто жінки цікавляться, чи можна завагітніти під час місячних? На жаль, відповідь не може бути однозначною. Адже кожен жіночий організм індивідуальний і можливі відхилення від "нормального" терміну овуляції.

3942_1218281723315843.jpg (371.17 Kb)


Напевно, багатьом з вас відомо, що вагітність може початися тільки в тому випадку, якщо сперматозоїд зустрівся з яйцеклітиною. А статися це може тільки в період овуляції. Сперматозоїди можуть прожити в піхві до 7 днів, а яйцеклітина - не більше 2 діб. Тобто, логічним буде припустити, що швидке зачаття навіть у здорової пари не завжди можливе, ймовірність цього збільшується з частотою, регулярністю статевих контактів. Однак не забувайте (якщо ви плануєте зачаття), що займатись коханням варто раз у 2-3 дні, щоб сперма встигала "підготуватися" до запліднення. Часто пари помилково займаються сексом щодня, прагнучи завагітніти, і зазнають невдач, адже тоді сперма "пуста".

Повертаємось до нашої теми. Овуляція є другою короткою фазою менструального циклу і припадає якраз на його середину. Таким чином, якщо менструальний цикл класично дорівнює 28 дням (цикл починається від першого дня останньої менструації до першого дня наступної), то овуляція відбудеться на 14 день (плюс-мінус 2 дні). При такому розкладі визначити, чи можна завагітніти під час місячних досить просто - це неможливо, якщо тільки менструації йдуть не більше традиційних 7 днів. Але якщо менструальний цикл короткий - 23-24 дні, то небезпечні дні можуть припасти саме на останні дні місячних, тобто - на 5-7 добу. Нехай овуляція наступить на 11-у добу, але як ми вже говорили, сперматозоїди мають особливість зберігатись по кілька діб всередині жінки, то який-небудь спритний сперматозоїд дочекається овуляції ну і далі результат очевидний :)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роль вітаміну Е при плануванні вагітності

Однак, відповісти на запитання "чи можна завагітніти в перший день місячних" однозначно можна - ні, навіть якщо менструальний цикл дуже короткий. Умови для сперматозоїдів несприятливі в цей період, особливо, якщо виділення рясні. З іншого боку, з цієї ж причини мало кому прийде в голову в цей період займатись любов'ю. Якщо хтось стверджує, що вагітність настала в перший день місячних, то тут справа в іншому - вагітність настала раніше, тижнів за 2 до менструації, а жінка не знала про це. А в перші тижні вагітності можуть траплятися кровотечі, особливо в дні, коли мали б початися місячні.

Зовсім інша відповідь буде на запитання "чи можна завагітніти в перший день після місячних", - звичайно, і таких випадків дуже багато. Тим більше, якщо місячні тривалі - 7-8 днів. Тоді зачаття цілком ймовірне.

ЩО Ж РОБИТИ?
Відповідь напрошується сама собою - займатися любов'ю з надійною контрацепцією, а не розраховувати на календарний метод визначення ймовірних для зачаття днів і статеве утримання в цей час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: планування вагітності, вагітність, зачаття, овуляція, місячні, секс, як завагітніти, менструація, безпечні дні


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Тести для визначення вагітності дають змогу визначити наявність або відсутність зачаття з перших днів затримки місячних. Для точного підтвердження ваг

Якими бувають тести на вагітність і чим вони відрізняються?

Вагітність та пологи | 06:20, 08.12.2023

Тести для визначення вагітності дають змогу визначити наявність або відсутність зачаття з перших днів затримки місячних. Для точного підтвердження вагітності необхідно відвідати гінеколога.

Спина може боліти з різних причин, зокрема таких, які загрожують здоров'ю жінки та життю майбутньої дитини. Якщо з'явилися больові відчуття, потрібно

Біль у попереку при вагітності на ранніх термінах

Я вагітна | 02:00, 08.12.2023

Спина може боліти з різних причин, зокрема таких, які загрожують здоров'ю жінки та життю майбутньої дитини. Якщо з'явилися больові відчуття, потрібно терміново звернутися до лікаря.

Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (го

Вітаміни для вагітних: коли і як їх приймати?

Я вагітна | 00:30, 08.12.2023

Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (гормональна перебудова, прискорення обмінних процесів).

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Де народжувати: Відгуки про Київський міський пологовий будинок №6

Вагітність та пологи | 17:00, 07.12.2023

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Жінка зберігає здатність завагітніти до часу менопаузи, та й під час неї гормональна терапія дає шанс стати мамою. Однак у кожної жінки свій запас яйц

Гінеколог назвав вік, до якого краще завагітніти

Плануємо дитину | 00:30, 07.12.2023

Жінка зберігає здатність завагітніти до часу менопаузи, та й під час неї гормональна терапія дає шанс стати мамою. Однак у кожної жінки свій запас яйцеклітин, який дається їй від народження, і з часом їх якість знижується. Все про яйцеклітини, і реко

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Де народжувати: Відгуки про Київський міський пологовий будинок №5

Вагітність та пологи | 17:00, 06.12.2023

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

УЗД на першому тижні вагітності не проводиться, оскільки плодове яйце ще не візуалізується. Визначити вагітність на УЗД можна, починаючи з четвертого-

На якому тижні УЗД показує вагітність?

Я вагітна | 07:30, 06.12.2023

УЗД на першому тижні вагітності не проводиться, оскільки плодове яйце ще не візуалізується. Визначити вагітність на УЗД можна, починаючи з четвертого-п'ятого тижня, коли з'являється плодовий мішок у порожнині матки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: