Батьки самі провокують погану поведінку дитини - психологи

Adoption
Date
  • 2969 Переглядів
Виявляється, у поганій поведінці дитини потрібно шукати "коріння" батьківських помилок. І ось яких.

6956_12.jpg (33.55 Kb)

Діти воліють аби на них насварилися, ніж цілком проігнорували.

Але, нажаль, батьки часто ігнорують дітей, і все через шалений темп нашого життя, перенасиченість різними справами і обов’язками. Можливо через це ми не помічаємо хороших вчинків наших чад і забуваємо їх хвалити за ці вчинки (що дуже важливо). Дитина поводиться добре, не завдає клопотів, - от і чудово, приймаємо це як належне. Натомість, коли дитина зробить щось погане – моментально звертаємо на це увагу. З однієї сторони – це природно. Але дітям вкрай потрібна увага батьків, тому вони можуть зробити неправильні висновки: «Мама й тато звертають на мене увагу лише тоді, коли я нечемний (а). Отже треба робити побільше неправильного, тоді весь час буду в центрі уваги».

Мусимо вчитися помічати, коли наші діти поводяться добре, і винагороджувати їх за це увагою та похвалою. Практикуючі сімейні психологи наводять безлічі прикладів, коли проблеми з поведінкою дітей у різних сім’ях стрімко вирішувались після того, як батьки змінювали «концепцію похвали» (назвемо це так).

Ще одна важлива деталь: похвала має стосуватися конкретної поведінки. Набагато легше сказати: «Дякую, що відчинив мені двері, коли ми виходили з супермаркету», ніж «Сьогодні ти поводився дуже галантно».

Часом буває, що є проблема у конкретній ситуації, наприклад дитина стабільно розкидає свої речі, приходячи зі школи, забуваючи класти портфель і верхній одяг на місце. В таких випадках буває не так легко підмітити момент, коли вона все ж зробить все «як треба», аби похвалити її за це. Проте, якщо Ви будете уважними, то обов’язково вдасться все ж впіймати цей момент, похваливши дитину: «Дякую, що ти сьогодні не розкинув свої речі, а поклав їх на місце. Горджуся тобою!». Коли дитина розуміє, що привертає увагу батьків (якої так прагне, і якої часом так бракує) вже не поганою поведінкою, а хорошою, - одразу відпадає потреба погано поводитись задля додаткових «знаків уваги» в вигляді зауважень чи докорів.

Батьки мусять весь час зміцнювати відсутність негативної поведінки, хвалячи дитину навіть за те, що ця поведінка не проявляється. Може хтось скаже: «Це вже занадто». Але даний метод є дуже ефективним, він справді допомагає батькам коригувати поведінку дітей без істерик і зайвих клопотів. Це набагато дієвіше, ніж звертати увагу на дитину лише тоді, коли вона поводиться погано. Такий підхід має ще й додаткові переваги, а саме – дитина стає впевненішою в собі, росте її самооцінка та мотивація добре поводитися.

Основний висновок, який хочеться підвести: діти потребують нашої уваги, вона є для них винагородою. А вже ми, батьки, самі маємо вирішити: зосереджувати увагу на добрій поведінці дитини, чи на поганих вчинках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, мама, тато, погана поведінка


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Такий законопроєкт зареєстрували в Раді.

Звання "Батько-герой" пропонують ввести в Україні

Сімейні справи | 05:00, 14.10.2021

Такий законопроєкт зареєстрували в Раді.

Характер у представників цих знаків Зодіаку не цукор. Особливо для сімейного життя. Легке непорозуміння, - і вони намагаються виставити валізи другої

Знаки Зодіаку, які найчастіше розлучаються

Психологія | 14:00, 12.10.2021

Характер у представників цих знаків Зодіаку не цукор. Особливо для сімейного життя. Легке непорозуміння, - і вони намагаються виставити валізи другої половинки за двері, вимагають розлучення. Отже, хто ж розлучається найчастіше і чому?

Зрада, як і краса, покірні усім віковим категоріям. Але є період в житті чоловіків, коли вони найбільш схильні до того, щоб стрибнути в гречку. Ви дуж

Вік зради: вчені розповіли, коли чоловіки найчастіше зраджують

Сімейні справи | 02:30, 12.10.2021

Зрада, як і краса, покірні усім віковим категоріям. Але є період в житті чоловіків, коли вони найбільш схильні до того, щоб стрибнути в гречку. Ви дуже здивуєтеся, дізнавшись, в якому віці найчастіше зраджують чоловіки.

Багатьох мам доводить до відчаю факт, що вже підросла, на їхню думку, дитина не вміє або не хоче грати самостійно. Вони завмирають від захоплення, слу

Що робити, якщо дитина не вміє сама бавитись

Дитина | 21:00, 11.10.2021

Багатьох мам доводить до відчаю факт, що вже підросла, на їхню думку, дитина не вміє або не хоче грати самостійно. Вони завмирають від захоплення, слухаючи розповіді більш «щасливих» подруг, чиї малюки абсолютно спокійно проводять час за грою, не від

Багатодітною вважається сім'я, в якій виховується троє і більше дітей. Багато хто вважає, що батьки після третього перестають вважати на дітей, а житт

Особливості багатодітної сім'ї

Сімейні справи | 17:00, 11.10.2021

Багатодітною вважається сім'я, в якій виховується троє і більше дітей. Багато хто вважає, що батьки після третього перестають вважати на дітей, а життя з ними стає простим і легким. Однак в таких сім'ях теж є свої складності.

Кожні батьки бажають своїм дітям добрих і вірних друзів, але досить часто виникають ситуації, коли нам не подобається коло спілкування сина або дочки.

Що робити, якщо вам не подобаються друзі дитини

Дитина | 02:30, 11.10.2021

Кожні батьки бажають своїм дітям добрих і вірних друзів, але досить часто виникають ситуації, коли нам не подобається коло спілкування сина або дочки. Причин для неприйняття друзів своєї дитини може бути багато, але найпоширенішим є страх поганого вп

Життєрадісні усміхнені діти - мрія батьків, але так буває не завжди: іноді або дуже часто наші діти ниють. Дитяче ниття - явище вкрай неприємне, витри

Ниття як форма спілкування дошкільнят в сім'ї

Дитина | 01:30, 11.10.2021

Життєрадісні усміхнені діти - мрія батьків, але так буває не завжди: іноді або дуже часто наші діти ниють. Дитяче ниття - явище вкрай неприємне, витримувати його дуже непросто.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: