Дитяче суперництво: Як мамі з татом подружити братиків і сестричок?

Adoption
Date
  • 125 Переглядів
Рости одному в сім'ї - дуже скучно, а ось мати брата чи сестру - це весело, адже завжди є з ким погратися. І посваритися теж! Це у дорослому віці брати і сестри дружать і допомагають один одному, а ось в дитинстві часто сперечаються і навіть б'ються. Як зупинити це дитяче суперництво?

3920_13.jpg (62.21 Kb)

Для початку, потрібно з’ясувати, чому діти сваряться? Адже нам, дорослим, інколи здається, що ці сварки виникають абсолютно безпричинно, просто самі по собі.

Особливості темпераменту різних людей стають причинами суперечок не лише в дитячому, а й в дорослому віці. Якості характеру, риси, продиктовані темпераментом, визначають те, наскільки людям легко знайти спільну мову і досягнути взаєморозуміння. Також, існують певні вікові особливості, потреби, на які слід зважати, щоби уникнути непотрібних сварок. Наприклад, зовсім ще малюки найчастіше сперечаються, намагаючись відстояти щось своє (іграшку, територію, маму ;), не бажаючи ні з ким ділити цю власність. А школярики мають загострене відчуття справедливості, тому дуже ображаються, коли відчувають, що до молодшого братика чи сестрички більш лояльне ставлення, для нього більше уваги і турботи. Підлітки ж найперше прагнуть до визнання їхньої індивідуальності, бажають, аби з їхньою думкою рахувалися. Тож у дітей різного віку – свої бажання і особливі риси, які диктують і класичні сценарії сварок та суперечок.

Як бути батькам?
Сварки між дітьми ранять батьківське серце, звісно, залишатись осторонь не варто, але як допомогти своїм чадам налагодити стосунки? Щоразу втручатись і вирішувати суперечку на свій розсуд – м’яко кажучи не найкращий варіант. Діти мають вчитись вирішувати конфлікти самостійно, нехай навіть «неправильно» на ваш погляд. Втручатись дорослим варто у крайніх випадках, коли суперечка справді заходить в тупик. Звісно, дорослий швидко може залагодити сварку, але чи справді це допомога?

Як дітям навчитись вирішувати конфлікти, як налагоджувати комунікацію?
Ваше постійне втручання в дитячі суперечки може призвести до того, що чада надалі просто пасивно чекатимуть, що прийде мама (тато) і врятує ситуацію, не намагаючись залагодити сварку, а така модель поведінки (прийде ХТОСЬ і все вирішить) може залишитись на все життя. До того ж, в таких ситуація завжди існує ризик, що одна дитина буде вважати іншу «захищеною», а це може призвести до ще більшої образи й конфронтації. Адже дорослі, зазвичай, не надто вникають в суть дитячих суперечок, особливо, якщо вони виникають часто, природно – стають на захист молодшої, слабшої дитини. Якщо ж ви все-таки втручаєтесь, намагайтесь не брати на себе роль «судді», який все вирішує, а допоможіть дітям розібратись самостійно, просто наштовхуючи їх запитаннями на ті висновки, що допоможуть швидше вирішити конфліктну ситуацію. Втручаючись у дитячі суперечки, намагайтесь вирішувати їх разом з чадами, а не замість них.

Власний приклад – найкращий вчитель
Ну і вкотре хочеться поговорити про важливість того, щоби діти бачили ефективні моделі поведінки у власній сім’ї, а не лише чули їх в теорії зі слів старших. Бо ж часто буває: мама навчає дітей поводись по-одному, а вже за кілька хвилин демонструє зовсім іншу поведінку, спілкуючись, наприклад, з татом. Мабуть, ви й не раз самі спостерігали, що діти наслідують вас і це стосується не лише якихось побутових звичок чи манер, а й більш глобальних моментів – діти беруть від дорослих ключові моделі поведінки, які потім переносять у своє доросле життя. Хочете навчити дітей ефективно вирішувати конфлікти – продемонструйте їм цю майстерність в щоденному житті, замість довгих лекцій про те, як потрібно поводитись. Якщо у вашій сім’ї сварки вирішуються продуктивним способом, а не за допомогою агресії, - зростає ймовірність того, що ваші діти використовуватимуть подібну тактику під час вирішення проблем у взаєминах один з одним. Але коли діти бачать, що батьки постійно підвищують голос одне на одного чи на дітей, голосно сперечаються, гримають дверима й демонстративно показують свій негатив – вони, імовірно, наслідуватимуть ті ж звички.

Можливо дітям просто потрібно більше особистого простору?
Адже кожному інколи треба залишитись на одинці з собою. Так і дітям, які ростуть в одному домі, безперечно часом потрібно побути окремо один від одного. Спробуйте організувати час для кожного без брата або сестри чи окремі заняття, ігри для кожної дитини. І коли настане час для усамітненої гри однієї дитини, проведіть час з іншою. Бо часто причина спалаху чергової сварки – банальне бажання отримати увагу від мами і тата.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, діти, брати, сестри, дитяче суперництво


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Такий законопроєкт зареєстрували в Раді.

Звання "Батько-герой" пропонують ввести в Україні

Сімейні справи | 05:00, 14.10.2021

Такий законопроєкт зареєстрували в Раді.

Характер у представників цих знаків Зодіаку не цукор. Особливо для сімейного життя. Легке непорозуміння, - і вони намагаються виставити валізи другої

Знаки Зодіаку, які найчастіше розлучаються

Психологія | 14:00, 12.10.2021

Характер у представників цих знаків Зодіаку не цукор. Особливо для сімейного життя. Легке непорозуміння, - і вони намагаються виставити валізи другої половинки за двері, вимагають розлучення. Отже, хто ж розлучається найчастіше і чому?

Зрада, як і краса, покірні усім віковим категоріям. Але є період в житті чоловіків, коли вони найбільш схильні до того, щоб стрибнути в гречку. Ви дуж

Вік зради: вчені розповіли, коли чоловіки найчастіше зраджують

Сімейні справи | 02:30, 12.10.2021

Зрада, як і краса, покірні усім віковим категоріям. Але є період в житті чоловіків, коли вони найбільш схильні до того, щоб стрибнути в гречку. Ви дуже здивуєтеся, дізнавшись, в якому віці найчастіше зраджують чоловіки.

Багатьох мам доводить до відчаю факт, що вже підросла, на їхню думку, дитина не вміє або не хоче грати самостійно. Вони завмирають від захоплення, слу

Що робити, якщо дитина не вміє сама бавитись

Дитина | 21:00, 11.10.2021

Багатьох мам доводить до відчаю факт, що вже підросла, на їхню думку, дитина не вміє або не хоче грати самостійно. Вони завмирають від захоплення, слухаючи розповіді більш «щасливих» подруг, чиї малюки абсолютно спокійно проводять час за грою, не від

Багатодітною вважається сім'я, в якій виховується троє і більше дітей. Багато хто вважає, що батьки після третього перестають вважати на дітей, а житт

Особливості багатодітної сім'ї

Сімейні справи | 17:00, 11.10.2021

Багатодітною вважається сім'я, в якій виховується троє і більше дітей. Багато хто вважає, що батьки після третього перестають вважати на дітей, а життя з ними стає простим і легким. Однак в таких сім'ях теж є свої складності.

Кожні батьки бажають своїм дітям добрих і вірних друзів, але досить часто виникають ситуації, коли нам не подобається коло спілкування сина або дочки.

Що робити, якщо вам не подобаються друзі дитини

Дитина | 02:30, 11.10.2021

Кожні батьки бажають своїм дітям добрих і вірних друзів, але досить часто виникають ситуації, коли нам не подобається коло спілкування сина або дочки. Причин для неприйняття друзів своєї дитини може бути багато, але найпоширенішим є страх поганого вп

Життєрадісні усміхнені діти - мрія батьків, але так буває не завжди: іноді або дуже часто наші діти ниють. Дитяче ниття - явище вкрай неприємне, витри

Ниття як форма спілкування дошкільнят в сім'ї

Дитина | 01:30, 11.10.2021

Життєрадісні усміхнені діти - мрія батьків, але так буває не завжди: іноді або дуже часто наші діти ниють. Дитяче ниття - явище вкрай неприємне, витримувати його дуже непросто.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: