Поради, як подолати розбіжності з бабусями з приводу виховання дитини

Adoption
Date
  • 203 Переглядів
В ідеалі бабусі й дідусі полегшують життя батькам, а батьки, у свою чергу, поважають їх і з нетерпінням чекають їх приїзду. Але іноді трапляється так, що бабусі й дідусі втручаються в життя батьків, оскаржують їх думки. Іноді трапляється й зворотне: батьки не зважають на почуття старших членів сім'ї.

0153_13.jpg (39.75 Kb)


Пропонуємо 11 порад, які допоможуть прояснити ролі й відповідальність обох сторін. Це допоможе встановити мир і повагу в родині та передати їх наступним поколінням.

1. Зрозумійте, що батьки хочуть вам добра. Якщо вам здається, що ваші батьки втручаються в справи вашої сім'ї, постарайтеся зрозуміти, що вони роблять це з добрими намірами. Як і всі люди, вони можуть помилятися або не розуміти, що порушують ваші кордони. Іноді вони просто не знають, чого ви від них хочете. Підкажіть їм, яку допомогу ви від них очікуєте. Дайте їм відчути себе потрібними й корисними.

2. Не критикуйте. Головне правило для бабусь – не критикуйте своїх дітей. Нікому не подобається, коли його засуджують або звинувачують, у відповідь на це люди зазвичай захищаються та стають роздратовані. Подумайте про це – кому сподобається постійна критика? Замість цього запитайте, чим ви можете допомогти. Акцентуйте увагу на позитивних моментах – і ваші сімейні взаємини дивним чином зміняться.

3. Якщо ваші кордони порушують. Поясніть своїм батькам, що вони переходять межу, що вам некомфортно (наприклад, коли вони дають вам непрохані поради). Ви можете сказати: «Я ціную твою думку. Я обов'язково запитаю в тебе поради, коли мені буде потрібна допомога» або «Я розумію, що ти дотримуєшся іншої думки, але я зроблю по-своєму».

Доручіть батькам щось, щоб вони відчували свій внесок у сім'ю. Наприклад, якщо вони постійно говорять про те, що виховання дітей суттєво змінилося останнім часом, дозвольте їм сходити на батьківські збори до школи або зводити дитину до лікаря. Таким чином, вони зможуть підтримати вас і побачать, з якими труднощами вам доводиться зіштовхуватися. Це дозволить уникнути чергового конфлікту поколінь.

Якщо ваші батьки говорять дитині фрази типу: «Твої батьки не знають, що роблять» або «Я б так ніколи не зробила», вони переходять межі. Якщо вони відкрито говорять вам: «Це потрібно робити по-іншому» або «Послухай, як потрібно зробити», коли їх про це не запитували, вони показують неповагу до ваших сімейних правил. У таких ситуаціях потрібно чітко дати зрозуміти, що ви маєте намір відстоювати свою позицію.

Використовуйте таку фразу: «Я розумію, що ти хвилюєшся, але я зроблю так, як вважаю за потрібне». І пам'ятайте, що порушення меж відбувається не з вашої вини.

4. Не давайте порад, поки вас не попросять. Рідко кому подобаються непрохані поради, а від свекрухи вони сприймаються швидше як критика. Якщо ви поважаєте кордони ваших дітей, радьте тільки тоді, коли вас про це попросили, в такому випадку ви завжди зможете розраховувати на те, що до ваших порад прислухаються.

Якщо ж ви хочете, щоб до ваших почуттів прислухалися, зверніться особисто до будь-кого (ймовірно, найкраще буде звернутися до свого сина). Ніколи не давайте поради в присутності онуків. Будьте тактовні й лаконічні. Ніколи не ставайте на сторону одного з подружжя, виступаючи проти другого. Зберігайте нейтральну позицію, ніколи не брешіть і не скаржтеся комусь одному з подружжя на іншого.

5. Не ставайте на сторону онуків у конфліктах з батьками. Не дозволяйте онукам скаржитися вам на своїх батьків. Вони можуть розповідати, що батьки не купують їм те, що вони хочуть, або змушують рано лягати спати. У такому випадку поспівчувайте дитині, але не приймайте її сторону в конфлікті з батьками. Це призведе тільки до додаткових проблем.

6. Підтримуйте свого чоловіка. Іноді при цьому доводиться говорити своїм батькам, щоб вони не втручалися у ваші з чоловіком сімейні справи. Однак постарайтеся сказати це в такій формі, щоб батьки не відчували себе тягарем. Обговорюйте особисті кордони, але при цьому подбайте про те, щоб ваші батьки відчували себе потрібними. Не виявляйте їм своєї неповаги.

Припустимо, ваш чоловік не хоче, щоб ваші батьки довго гостювали у вас. Він також повинен підтримати вас, добре спілкуючись з вашими батьками. Разом ви повинні домовитися про те, де проходять межі вашої родини. Обговоріть це заздалегідь: якщо ви будете робити це в присутності ваших батьків, вони відчують себе некомфортно. Потім скажіть батькам, що ви від них очікуєте.

7. Визначте свою власну роль. Чесно відповідайте собі, що ви будете та що не будете робити в ролі бабусі. Деякі бабусі вважають, що вони вже виростили своїх дітей і не хочуть бути в ролі няньки кожного разу, коли їх діти йдуть у гості. Деяких доводиться довго просити. Зрозумійте, що ви готові робити для своїх дітей, а що – ні. Це згодом вбереже вас від неприємних відчуттів. Якщо ви живете неподалік, чи готові ви відводити дітей до школи й забирати, сидіти з дітьми, реагувати на дзвінки в останню хвилину? Якщо так, як часто ви готові це робити? Прояснити свою роль у вихованні дитини буде корисно для всіх.

8. Невирішені проблеми. Батьки, якщо ваша роль у сім'ї стала неефективною, внесіть корективи. Не передавайте невирішені сімейні проблеми наступним поколінням. Прислухайтеся до власних відчуттів. Можливо, ви відчуваєте себе невпевнено в ролі матері, і тому будь-яка порада з боку ваших батьків здається вам критикою. За необхідності, попросіть батьків бути тактовнішими у своїх висловлюваннях, щоб ви більше не сприймали їх як критику.

9. Живіть своїм життям. Бабусі, намагаючись допомогти своїм дітям, не будьте нав'язливими. Любіть своїх онуків і діліться з дітьми своєю мудрістю. Ваше завдання – любити й підтримувати, а не засуджувати чи критикувати. Так ви принесете максимальну користь своїм дітям і будете завжди бажаним гостем у їхньому будинку.

Не забувайте про свої особисті інтереси й життєві цілі. Так ваше життя стане наповненим, і ви припините думати, що діти або онуки повинні наповнювати його.

Відмовтеся від своїх очікувань з приводу того, як усе повинно відбуватися. Нехай ваші сподівання не заважають вам насолоджуватися життям. Замість жалю про те, що ваші діти рідко звуть вас у гості, просто насолоджуйтеся подіями, що відбуваються у вашому житті. Але при цьому не втрачайте зв'язку з дітьми.

10. Довіряйте своїм дітям. Навіть якщо ви не згодні з методами виховання ваших дітей, довіряйте їм. Пам'ятайте: ви не один з батьків, ви - бабуся. Якщо ви втручаєтеся в процес виховання онуків, це тільки спровокує конфлікт. Пам'ятайте, що світ змінився з того часу, як ви виховували своїх дітей, і старі принципи виховання вже можуть не діяти.

Пам'ятайте, що навіть якщо ви не згодні з правилами виховання, встановленими вашими дітьми, ви повинні їх дотримуватися. Обговорюючи питання здоров'я або безпеки онуків, ви повинні узгоджувати свої дії з батьками. Ви можете цікавитися або шанобливо висловлювати свою думку, але ваша роль не полягає в тому, щоб приймати рішення з приводу виховання онуків. Поважайте кордони й ролі кожного члена сім'ї.

Любіть своїх онуків і допомагайте дітям у міру можливості. І, нарешті, будьте поблажливі до своїх помилок: ніхто не ідеальний.

11. Як зробити так, щоб це працювало. Перш за все, пробуйте знову й знову. Дітям потрібні батьки, бабусям потрібні діти та внуки. Ці взаємини необхідні для всіх. Далеко ви живете один від одного чи близько, знайдіть способи грати свою роль у житті один одного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, мама, тато, бабуся


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як відомо, окситоцин – гормон, що виділяється гіпофізом (особливо, під час оргазму та пологів) – впливає на нашу поведінку. Він сприяє виникненню та р

Який гормон змушує одружених/закоханих чоловіків триматися подалі від зради

Сімейні справи | 08:30, 20.01.2022

Як відомо, окситоцин – гормон, що виділяється гіпофізом (особливо, під час оргазму та пологів) – впливає на нашу поведінку. Він сприяє виникненню та розвитку почуття прихильності, іноді настільки, що ми стаємо конформістами. Вчені з Німеччини вислови

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Психологія | 08:00, 20.01.2022

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику

Статистика: Що роблять діти, поки дорослі зайняті

Сімейні справи | 08:00, 19.01.2022

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику, більше половини щодня дивилися телевізор, а 45% використовували соціальні мережі.

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів

Як залишатися на зв'язку з партнером, якщо у вас є діти: лайфхаки для молодих батьків

Сімейні справи | 23:00, 18.01.2022

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів і татусів.

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшл

Пари з однаковими професіями розлучаються частіше - психологи

Психологія | 08:00, 18.01.2022

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшли до такого висновку вчені з Університету Bedfordshire в Англії.

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Вчені з'ясували, як смерть домашніх улюбленців впливає на здоров'я дитини

Здоров'я | 12:00, 16.01.2022

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Хто винен, коли діти бісять, чи мають батьки право на емоції і як впоратися з напругою та стресом, не зашкодивши дитині і собі?

Чому дитина "бісить" і як батькам впоратися зі своїми емоціями?

Сімейні справи | 08:00, 16.01.2022

Хто винен, коли діти бісять, чи мають батьки право на емоції і як впоратися з напругою та стресом, не зашкодивши дитині і собі?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: