Дитячі фобії: коли звертатись до спеціалістів?

Adoption
Date
  • 194 Переглядів
Фобії можуть викликати небезпечні панічні атаки.


Дитячі фобії


Досить часто маленькі діти бояться темряви, грози, собак, павуків і клоунів. Панічні атаки рідко трапляються у малюків, але частішають, коли дитина дорослішає. Посттравматичний стрес може статися, якщо дитина пережила травматичний досвід.

Специфічні фобії у дітей

Деякі загальні фобії дитинства включають в себе страх темряви, шторму, собак, павуків, костюмованих персонажів (наприклад, клоунів), висоти, крові і ін'єкцій. Діти з певними фобіями будуть намагатися уникати ситуації, яку бояться. Хоча дані фобії є загальними, зверніться за професійною допомогою, якщо страх вашої дитини:

- дійсно заважає повсякденному житті дитини;

- це те, що дитина повинна була перерости;

- триває довше шести місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дратівливість і фобії: що передається дітям від їх батьків?

Панічні атаки у дітей

Панічні атаки - це раптовий напад страху, що супроводжується фізичними почуттями, такими як прискорене серцебиття, задишка, утруднення в горлі або грудях, пітливість, запаморочення. Під час панічної атаки діти можуть думати, що вони вмирають або з ними відбувається щось жахливе. Ці види психічних епізодів досить рідко зустрічаються у маленьких дітей і більш поширені серед підлітків.

Панічний розлад

Страх або занепокоєння панічних атак називають панічним розладом. Для дітей з панічним розладом страх криється в самих панічних атаках, а не в конкретній ситуації. Це означає, що діти бояться своїх панічних симптомів, а не того, що викликає занепокоєння, наприклад, собаки, кусають їх, темрява і т.д. Панічні розлади дуже рідко трапляються в ранньому дитинстві - захворювання широко поширене серед старших підлітків і молодих людей.

Посттравматичний стрес

Посттравматичний стрес - це реакція на важкий травматичне подія, при якому дитина був поранений, відчував сильний страх, відчував себе вкрай наляканим або його житті щось загрожувало. Події, які можуть викликати таку реакцію, включають стихійні лиха, аварії і сексуальне, фізичне та емоційне насильство. Діти, які постраждали в результаті травматичного події, зазвичай виявляють занепокоєння протягом декількох тижнів після цього. Потім тривога поступово зникає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти, фобії, психологія


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Батькам потрібно дозволяти дітям робити помилки, досліджуючи навколишній світ, оскільки це зміцнює їх нейронні зв'язки, необхідні для навчання, а робо

Чому діти не повинні боятися помилятись?

Дитина | 07:00, 25.02.2021

Батькам потрібно дозволяти дітям робити помилки, досліджуючи навколишній світ, оскільки це зміцнює їх нейронні зв'язки, необхідні для навчання, а робота в умовах невизначеності допомагає формувати мозок.

"Сови" виконують роботу гірше, ніж "жайворонки"

Психологія | 16:00, 24.02.2021

"Сови" можуть в два рази частіше, ніж "жайворонки", погано працювати і бути підвищений ризик розвитку дострокового виходу на пенсію через інвалідність.

Чому взимку частіше виникають депресії?

Психологія | 11:00, 24.02.2021

Сезони впливають на наші емоції і соціальне життя. Негативні емоції можуть бути пригнічені влітку, тоді як сезонні афективні розлади досягають піку в темніші зимові місяці. Опіоїди регулюють як настрій, так і товариськість в мозку.

Є батьки, які намагаються дбайливо вибудовувати довірливі відносини зі своїми дітьми. Інші на це можуть навіть не зважати. Про це у своєму блозі розпо

Чому діти не довіряють батькам?

Сімейні справи | 07:00, 24.02.2021

Є батьки, які намагаються дбайливо вибудовувати довірливі відносини зі своїми дітьми. Інші на це можуть навіть не зважати. Про це у своєму блозі розповів Дмитро Карпачов.

Чому варто відмовитись від сумних смайликів в мережі?

Психологія | 12:30, 23.02.2021

Нове дослідження, проведене вченими з Школи психології Університету Оттави, показало, що використання негативних смайликів в текстових повідомленнях викликає негативне сприйняття відправника незалежно від його істинного наміру.

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Психологи пояснили різницю у вихованні хлопчиків і дівчаток

Психологія | 12:00, 23.02.2021

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Психологи пояснили різницю у вихованні хлопчиків і дівчаток

Психологія | 12:00, 23.02.2021

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: