Як зупинити біль у шлунку від антибіотиків?

Adoption
Date
  • 547 Переглядів
Дослідження показують, що існує тісний зв’язок між прийомом антибіотиків і болем у шлунку. Популяційні дослідження дітей, наприклад, виявили, що біль у животі, пов’язаний із прийомом антибіотиків, спостерігався приблизно у 9,3 відсотка пацієнтів, а запор — у 8,0 відсотків.

5633_1618x1080_1_a0c79ae2a18743c717ed15e26ef8116a2119x1414_0xac120003_3512620341567175367__large.jpg (37.09 Kb)


Подальші дослідження на дорослих підтверджують, що антибіотики є основними руйнівниками кишкової мікробіоти. Клінічні наслідки застосування антибіотиків можуть включати судоми, здуття живота та діарею.

Чи нормально, коли у вас болить живіт від антибіотиків?
Через те, як діють антибіотики, проблеми зі шлунком є ​​поширеною скаргою. Згідно з дослідженнями на панелі антибіотиків (включаючи деякі з найбільш часто призначених), «шлунково-кишкові та дерматологічні захворювання є найчастішими», причому проблеми виникають у 5,5 відсотків пацієнтів.

Скарги на шлунок виникають під час і після прийому антибіотиків через критичну роль кишкових мікробів у здоров’ї травлення. Бактерії відповідають за збільшення стільця (щоб вони легше проходили через товсту кишку), поглинання певних поживних речовин із вашого раціону, розщеплення цукрів, які важко засвоюються, цукрових спиртів і клітковини, а також виділення корисних сполук у вашу кров, наприклад як коротколанцюгові жирні кислоти. Коли антибіотики порушують ці функції, це може призвести до каскаду небажаних симптомів і побічних ефектів, таких як біль у шлунку.

Чому від антибіотиків болить живіт?
Антибіотики не можуть відрізнити хороші від шкідливих бактерій у вашому організмі. Таким чином, вони без розбору вбивають як мікроби, що викликають інфекцію, так і мікроби, що підтримують здоров’я.

Коли кишкова мікробіота гине, це може мати ряд небажаних побічних ефектів, включаючи діарею, спазми в шлунку, блювоту та нудоту. Після цього кишкова флора може нормалізуватися, особливо якщо ви приймаєте короткий курс, але симптоми можуть тривати кілька тижнів.

Скільки триває біль у животі від антибіотиків?
Біль у животі, пов’язаний із прийомом антибіотиків, зазвичай триває кілька днів після початку курсу антибіотиків. У деяких випадках біль у шлунку може бути сильнішим і для полегшення може знадобитися безрецептурний препарат.

Якщо біль у шлунку супроводжується іншими симптомами, такими як нудота, блювота або діарея, важливо якомога швидше звернутися до лікаря. Це може бути ознакою більш серйозної реакції на антибіотик.

Більшість побічних ефектів від антибіотиків проходять самостійно протягом кількох днів, але важливо дотримуватися вказівок лікаря, якщо вони серйозні або не покращуються.

Як зняти біль у животі від антибіотиків?
Часто необхідний прийом антибіотиків. Якщо інфекції розвиваються, вони можуть стати небезпечними для життя. На щастя, є кілька речей, які ви можете зробити, щоб зупинити біль у животі від антибіотиків:

1. Споживайте продукти, багаті пребіотиками
Пребіотики - це не те саме, що пробіотики. Пробіотики, такі як кефір і квашена капуста, містять живі культури, які розмножуються, коли потрапляють у ваш кишечник. Навпаки, пребіотики – це продукти, які містять речовини, які любить їсти кишкова мікробіота, наприклад клітковину.

Вживання великої кількості пребіотиків, таких як горіхи, горох, сочевиця, ягоди, боби та банани, під час прийому антибіотиків може зменшити вплив на вашу кишкову флору.

2. Їжте одночасно з прийомом антибіотиків
Ви помітите, що на етикетках деяких антибіотиків рекомендовано приймати їх під час їжі, а на інших – натщесерце. Більшість антибіотиків найкраще всмоктуються через слизову оболонку шлунка, коли шлунок порожній. Однак виробники антибіотиків, які, як відомо, спричиняють шлунково-кишкові розлади, часто інструктують пацієнтів приймати їх під час їжі. Наявність їжі може допомогти зменшити вплив антимікробних речовин на кишкову флору, захищаючи її від пошкодження.

3. Їжте йогурт
Йогурт — це ферментована їжа, яка містить мільярди здорових живих культур. Його споживання може допомогти відновити мікробіом кишечника під час і після курсу антибіотиків.

4. Додайте в свій раціон часник
Часник є джерелом пребіотиків. І це теж смачно. Регулярне додавання його в їжу під час прийому антибіотиків може допомогти вам обмежити пошкодження кишкової мікробіоти.

5. Нехай порції будуть невеликими
Великі порції їжі можуть ще більше порушити баланс бактерій у вашому шлунку після курсу антибіотиків, посилюючи спазми та здуття живота. Не хвилюйтеся: після закінчення курсу ви зможете повернутися до звичного режиму харчування.

6. Використовуйте пробіотики
Пробіотики - це живі бактерії, схожі на корисні бактерії, що знаходяться в кишечнику. Прийом пробіотиків під час прийому антибіотиків може допомогти зменшити ризик шлунково-кишкових побічних ефектів.

7. Пийте більше води
Один із способів зменшити ці побічні ефекти — пити багато води. Вода допомагає промити травну систему, що може допомогти зменшити ризик запорів та інших проблем. Крім того, вода допомагає розріджувати слиз, який вистилає шлунок, зменшуючи ймовірність подразнення слизової оболонки шлунка.

8. Вітамін К
Вітамін К допомагає зменшити запалення та заспокоює слизову оболонку шлунка, забезпечуючи полегшення від болю. Крім того, це допомагає відновити нормальний баланс бактерій у кишечнику, що може додатково зменшити дискомфорт.

9. Приймайте антациди або інші ліки
Антациди можуть допомогти нейтралізувати шлункову кислоту та полегшити біль у шлунку. Інші ліки, які можуть бути рекомендовані, включають блокатори гістаміну і інгібітори протонної помпи. Ці ліки можуть допомогти зменшити вироблення шлункової кислоти та полегшити біль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Як зупинити біль у шлунку, від антибіотиків, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, антибіотики, шлунок, зменшити, біль в животі, допомогти, побічних, ефектів


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Інша назва болю у тазовому поясі – нестабільність тазового, або лобкового, з’єднання. Це терміни, які описують біль та нестабільність суглобів і кісто

Що робити з тазовим болем під час вагітності?

Я вагітна | 07:30, 20.09.2023

Інша назва болю у тазовому поясі – нестабільність тазового, або лобкового, з’єднання. Це терміни, які описують біль та нестабільність суглобів і кісток у тазу. Іноді вагітні жінки з болями у тазовому поясі також скаржаться на больові відчуття у попер

оловний біль знижує продуктивність, відбивається на когнітивних здібностях та пам'яті, а також погіршує якість життя. Але якщо звичайний больовий синд

Якщо у мами мігрень: що робити?

Профілактика і лікування | 22:45, 19.09.2023

оловний біль знижує продуктивність, відбивається на когнітивних здібностях та пам'яті, а також погіршує якість життя. Але якщо звичайний больовий синдром легко усунути практично будь-якими знеболюючими, то мігрень погано піддається лікуванню. Напад м

Далеко не кожен знає, як боротися з підвищеною температурою так, щоб не нашкодити новонародженому.

Ефективні способи зниження температури для годуючої мами

Профілактика і лікування | 22:00, 19.09.2023

Далеко не кожен знає, як боротися з підвищеною температурою так, щоб не нашкодити новонародженому.

Ще порівняно недавно фахівці-медики рекомендували молодим матерям, що годують, приймати якомога більше синтетичних вітамінів для заповнення втраченого

Як вибрати вітаміни для годуючої мами?

Мама | 14:00, 19.09.2023

Ще порівняно недавно фахівці-медики рекомендували молодим матерям, що годують, приймати якомога більше синтетичних вітамінів для заповнення втраченого при годуванні дитини ресурсу. З часом наукові дослідження показали, що далеко не завжди мамам корис

Психолог Євген Герасимов дав поради, що робити батькам, чия дитина раптом поставила собі психіатричний діагноз за відео або подкастом.

Що робити батькам, якщо дитина шукає в собі хибні психічні розлади?

Дитина | 07:00, 18.09.2023

Психолог Євген Герасимов дав поради, що робити батькам, чия дитина раптом поставила собі психіатричний діагноз за відео або подкастом.

Через три роки школярка втратила близько 90% зору.

У 7-річної дівчинки після перевірки зору діагностували деменцію

Профілактика і лікування | 12:00, 17.09.2023

Через три роки школярка втратила близько 90% зору.

Гикавка – вкрай незручне явище, вона з’являється несподівано і так само раптово зникає. Але буває так, що ця неприємність затягується – і це викликає

Що врятує від гикавки дітей і дорослих?

Здоров'я | 05:00, 16.09.2023

Гикавка – вкрай незручне явище, вона з’являється несподівано і так само раптово зникає. Але буває так, що ця неприємність затягується – і це викликає дуже великі незручності. Погодьтеся, коли у вас важливі перемовини чи ви просто перебуваєте у людном

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: