Чому не виходить завагітніти: психологічні установки

Adoption
Date
  • 252 Переглядів
Напевно ви теж знаєте випадки, коли після численних невдалих спроб ЕКО жінка упокорюється з ситуацією, може бути, навіть усиновлює дитину з дитячого будинку, а потім … несподівано вагітніє природним шляхом. Інакше як дивом це не назвати. Однак і цього явища є своє наукове пояснення. Сьогодні ми приділимо увагу психологічному фактору безпліддю.

4210_6.jpg (18.41 Kb)

Репродуктивна система щільно пов’язана з психологічними процесами.

У багатьох випадках лікування безпліддя — це не тільки медичне завдання. Є ще глибинні чинники — психологічні. Вони можуть пояснити бездітність здорових пар, а також невдалі спроби зачаття за допомогою ЕКО і невиношування.

Важливо, що психологічні причини безпліддя часто вже не усвідомлюються людиною і знаходяться на рівні несвідомого.

Психологія впливає на репродуктивну систему протягом усього дітородного періоду, і в деяких випадках це може стати внутрішнім опором на шляху до материнства.

У нашому головному мозку є домінанти. Якщо говорити простою мовою, домінанта — це своєрідна сукупність нервових клітин на певній ділянці головного мозку. Її можна назвати центром управління, який відповідає за реалізацію важливого, ​​на даному етапі життя, завдання.

Таких домінант в головному мозку певну кількість, але зараз ми поговоримо про дві з них:

- репродуктивна домінанта,
- домінанта тривоги.

Знаходяться вони зазвичай в різних півкулях і відповідають за свої області завдань.

Репродуктивна домінанта супроводжує такі етапи, як вибір сексуального партнера, статева поведінка, а також запуск цілого ряду фізіологічних процесів: дозрівання яйцеклітин, зростання ендометрію, овуляцію, імплантацію плідного яйця в матку і так далі. Репродуктивна домінанта також регулює перебіг вагітності. Після пологів вона запускає процес грудного вигодовування, а потім бере участь у вихованні дитини.

Домінанта тривоги відповідає за самозбереження. Вона має базову охоронну функцію «збереження особини жіночої статі».

Проблема в тому, що ці дві домінанти є взаємовиключними: якщо працює одна, то відключається інша.

Для організму завдання «вижити» пріоритетніше за завдання «народити дитину».

Якщо домінанта тривоги активна, вона починає пригнічувати репродуктивну домінанту. В результаті настання вагітності або благополучний її перебіг блокується.

Коли у жінки на підсвідомому рівні є уявлення, що зараз вагітніти небезпечно або страшно, то репродуктивна домінанта пригнічується за допомогою фізіологічних механізмів, які запускає домінанта тривоги. Включаються або психосоматичні механізми (функціональніша порушення в організмі), або поведінкові та емоційні перешкоди (конфлікти в сім’ї під час овуляції).

І все це не тільки про відсутність зачаття. Може йтися навіть про втрату вагітності на пізніх термінах.

Які жінки частіше стикаються з психологічним фактором безпліддя?
Найчастіше це успішні жінки. У більшості з них високий рівень розвитку інтелекту, хороша емоційна саморегуляція, високий потенціал саморозвитку.

Словом, це жінки, які досягли успіху в багатьох сферах.

Крім однієї — материнства. Тому, що високий рівень контролю над життям сам по собі створює високий рівень тривоги. І домінанта тривоги починає за допомогою різних механізмів пригнічувати репродуктивну домінанту.

Жінки такого типу звикли все контролювати, однак народження дітей — це та сфера, яка не піддається контролю. Людина не здатна управляти питаннями життя і смерті, і в цій галузі ми не можемо натиснути на кнопку та отримати результат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як завагітніти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ефективність та безпечність протизаплідних засобів цікавить більшість жінок. Акушер-гінеколог Людмила Василинчук дала відповіді на поширені запитання.

Тривале використання протизаплідних знижує шанси завагітніти в майбутньому

Вагітність та пологи | 06:20, 09.11.2023

Ефективність та безпечність протизаплідних засобів цікавить більшість жінок. Акушер-гінеколог Людмила Василинчук дала відповіді на поширені запитання.

Напевно ви теж знаєте випадки, коли після численних невдалих спроб ЕКО жінка упокорюється з ситуацією, може бути, навіть усиновлює дитину з дитячого б

Чому не виходить завагітніти: психологічні установки

Плануємо дитину | 08:20, 14.10.2023

Напевно ви теж знаєте випадки, коли після численних невдалих спроб ЕКО жінка упокорюється з ситуацією, може бути, навіть усиновлює дитину з дитячого будинку, а потім … несподівано вагітніє природним шляхом. Інакше як дивом це не назвати. Однак і цьог

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Коли народитися, щоб стати довгожителем?

Здоров'я | 08:20, 12.10.2023

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Старше покоління часто нарікає на молодих дівчат, які доволі стрункі, а часом - зовсім, як билинки. Мовляв, як вона завагітніє і дитину виносить? Чи п

Чи правда, що худим жінкам важче зачати дитину?

Мама | 08:20, 10.10.2023

Старше покоління часто нарікає на молодих дівчат, які доволі стрункі, а часом - зовсім, як билинки. Мовляв, як вона завагітніє і дитину виносить? Чи правда, що між цими процесами є зв'язок?

Факт 1Яйцеклітина живе тільки 4-12 годин після вивільнення з яєчника, саме в цей час вона може бути запліднена. А сперматозоїди можуть жити всередині

7 фактів про овуляцію, які вас здивують

Мама | 02:00, 10.10.2023

Факт 1Яйцеклітина живе тільки 4-12 годин після вивільнення з яєчника, саме в цей час вона може бути запліднена. А сперматозоїди можуть жити всередині жіночого організму 3-5 днів в пошуках яйцеклітини, яку можна було б запліднити.

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вчені знайшли безпечний спосіб обирати стать дитини

Плануємо дитину | 02:00, 27.09.2023

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Планування дитини - це важливий етап у житті будь-якої сім'ї. Це вимагає уважного розгляду різних факторів та врахування особистих потреб кожного парт

Як і коли правильно запланувати дитину?

Сімейні справи | 12:01, 25.09.2023

Планування дитини - це важливий етап у житті будь-якої сім'ї. Це вимагає уважного розгляду різних факторів та врахування особистих потреб кожного партнера. У цій статті ми розглянемо ключові аспекти, які варто врахувати при плануванні дитини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: