Науковці вперше у світі створили штучні ембріони

Adoption
Date
  • 287 Переглядів
Американські та британські вчені вперше у світі створили штучні ембріони, які нагадують ембріони на ранніх стадіях розвитку людини. Для цього їм знадобилися не яйцеклітина та сперма, а стовбурові клітини.

0604_12.jpeg (17.84 Kb)

Професорка біології та біологічної інженерії в Каліфорнійському технологічному й Кембриджському університетах Магдалена Зернічка-Гетц 14 червня розповіла, що разом з командою їм вдалося створити перші штучні людські ембріони.

За її словами, їх виростили з людських ембріональних стовбурових клітин, з яких переважно розвиваються плацента, жовтковий мішок й ембріон у тілі жінки.

Створені ембріоноподібні структури перебувають на ранніх стадіях розвитку, оскільки в них немає мозку чи серця. Водночас за словами Зернічка-Гетц, вони мають статеві клітини, які далі розвиватимуться в яйцеклітину та сперму.

"Я хочу підкреслити, що це не людські ембріони, але вони дуже схожі на них. Це важливий крок на шляху до розуміння, чому так багато вагітностей зриваються, оскільки викидні трапляються приблизно в той час розвитку, на якому ми будуємо ці ембріоноподібні структури", – розповіла Магдалена Зернічка-Гетц.

Вона додала, що дослідження було схвалено авторитетним науковим журналом, втім не було опубліковано.

Зернічка-Гетц сказала, що метою її дослідження було не створити життя, а запобігти його втраті й зрозуміти, чому трапляються викидні.

Раніше команда Зернічка-Гетц із командою лікарів з Ізраїля описували створення модельних ембріоноподібних структур зі стовбурових клітин миші.

Через вісім днів розвитку у вирощених ембріонів почали розвиватися мозок, серце й формуватися кишковий тракт.

Директор з досліджень Інституту Френсіса Кріка Джеймс Бріско зазначив, що створення штучних ембріонів наразі є незаконним.

"На відміну від людських ембріонів, отриманих в результаті екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), де існує встановлена ​​правова база, наразі немає чітких правил, що регулюють моделі людських ембріонів, отриманих зі стовбурових клітин.

Існує нагальна потреба в нормативних актах, які б забезпечили основу для створення та використання моделей людських ембріонів, отриманих зі стовбурових клітин", – розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: запліднення, штучне запліднення


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Коли народитися, щоб стати довгожителем?

Здоров'я | 08:20, 12.10.2023

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Старше покоління часто нарікає на молодих дівчат, які доволі стрункі, а часом - зовсім, як билинки. Мовляв, як вона завагітніє і дитину виносить? Чи п

Чи правда, що худим жінкам важче зачати дитину?

Мама | 08:20, 10.10.2023

Старше покоління часто нарікає на молодих дівчат, які доволі стрункі, а часом - зовсім, як билинки. Мовляв, як вона завагітніє і дитину виносить? Чи правда, що між цими процесами є зв'язок?

Факт 1Яйцеклітина живе тільки 4-12 годин після вивільнення з яєчника, саме в цей час вона може бути запліднена. А сперматозоїди можуть жити всередині

7 фактів про овуляцію, які вас здивують

Мама | 02:00, 10.10.2023

Факт 1Яйцеклітина живе тільки 4-12 годин після вивільнення з яєчника, саме в цей час вона може бути запліднена. А сперматозоїди можуть жити всередині жіночого організму 3-5 днів в пошуках яйцеклітини, яку можна було б запліднити.

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вчені знайшли безпечний спосіб обирати стать дитини

Плануємо дитину | 02:00, 27.09.2023

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Планування дитини - це важливий етап у житті будь-якої сім'ї. Це вимагає уважного розгляду різних факторів та врахування особистих потреб кожного парт

Як і коли правильно запланувати дитину?

Сімейні справи | 12:01, 25.09.2023

Планування дитини - це важливий етап у житті будь-якої сім'ї. Це вимагає уважного розгляду різних факторів та врахування особистих потреб кожного партнера. У цій статті ми розглянемо ключові аспекти, які варто врахувати при плануванні дитини.

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Якщо ви бажаєте, щоб обов'язково народився хлопчик, чи мрієте про дівчинку, то стать майбутньої дитини можна запланувати самостійно.

Як запланувати стать майбутньої дитини?

Плануємо дитину | 10:00, 16.09.2023

Якщо ви бажаєте, щоб обов'язково народився хлопчик, чи мрієте про дівчинку, то стать майбутньої дитини можна запланувати самостійно.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: