Післяпологова депресія

Adoption
Date
  • 2567 Переглядів
Дуже часто, разом з радістю від доконаного материнства, разом зі щастям завдяки появі довгоочікуваного малюка на світ, жінок переслідує депресія після пологів. Чому так відбувається? Дызнавалася "Наша мама".

Від чого з'являється післяродова депресія?

Дитинка росте досить швидко, Ви досить скоро забудете всі труднощі, пов'язані з його народженням: і безсонні ночі, і тривоги з приводу і без. Ви будете повністю поглинені радісним лепетом своєї крихітки, його відмінним апетитом і періодично крівящейся в смішну пику мордочкою. Ви все це чудово розумієте і приймаєте, але все одно є незрозуміла тяжкість на душі, та й настрій зовсім не святковий. Що ж це таке післяродова (постнатальна) депресія?

Часто буває так, що сезонна депресія збігається з післяпологовий. Вас, звичайно, це мало чим утішить і заспокоїть. Однак не все так погано. Існує ряд методів боротьби з цим явищем. Тільки для початку потрібно зрозуміти, що ж насправді відбувається?

Слід зазначити, що в офіційній медицині є таке поняття, як післяродова депресія, а значить, це не просто визначення поганого настрою. Виникнути вона може у молодої матусі в будь-який момент, і її появу можна легко обгрунтувати: Ви переживаєте за життя і здоров'я свого малюка, Ви побоюєтеся не впоратися з тим, що на Вас звалилося, або ж просто позначається втома, яка природна після вагітності і пологів .

У перший час після народження малюка, молоді мами часто переживають різкі емоційні зміни. Якщо жінка дуже вразлива і звикла приймати все близько до серця, то вона може подумати про те, що божеволіє, особливо якщо до цього вона не чула про таке поняття.

Що ж відбувається? Чому, коли потрібно радіти, хочеться плакати і кричати? Усе пояснюється досить просто: це все через гормонів, які відіграють не останню роль у жіночому організмі. Коли Ви виношували малюка, їх кількість помітно зросла, а після його народження відбувся різкий спад, оскільки у дію вступили інші, ті, які необхідні для вироблення грудного молока і для швидкого відновлення всього організму після пологів.

Це стан, насправді необхідно. Завдяки післяпологової депресії, організм жінки відволікається від важкої повсякденної роботи. Крім цього, відбувається перестановка пріоритетів, так як мета, яку Ви переслідували, виношуючи в собі дев'ять місяців маленьке життя, здійснилася - дитинча народилося.

На рішення кожної нової задачі нашому організму потрібен якийсь час. Насправді, якщо Ви відносилися до вагітності, як до чогось, що заважає Вам жити, спілкуватися, як і раніше з друзями, будувати свою кар'єру, тобто, вона не стала для Вас чимось природним, то Ви, швидше все, піддастеся впливу післяпологової депресії.
У тому ж випадку, якщо майбутня мама за період вагітності успішно закінчила навчання у ВУЗі, поступила на нову цікаву роботу, знайшла для старшої дитини відмінну школу, ходила на курси молодих мам, плавала в басейні і просто раділа життю, навряд чи вона дізнається, що таке ця сама післяродова депресія.

Сезонна депресія

Зараз можна поговорити і про те, що ж являє собою сезонна депресія. Найчастіше такий стан настає навесні. І хоч всі з нетерпінням чекають цієї пори року, але найчастіше, в перші весняні дні, ми відчуваємо втому і занепад сил. І радісний стан настільки віддаляється, що навіть весні і всім її принад перестаєш радіти.

Для всього біологічного світу зима - це час сну і затишшя. Тварини і рослини проводять цей період в стані спокою. А людина змушена жити в тому ж ритмі, що й раніше і вести звичний спосіб життя. Якщо додати до цього купу струсів, які підстерігають на кожному розі: наприклад, зимова сесія або фінансовий звіт в кінці року або ж виношування і народження малюка, то вийде і зовсім прискорений темп.

Відбувається фізичне виснаження організму, так як під час холоду витрачається більшу кількість внутрішньої енергії, а вітаміни у великому дефіциті. Він хоче відпочити, а перепочинок ніяк не настає. Підсумком цього стає якесь усунуте стан, при якому не хочеться робити ніяких рухів тіла, а лише монотонно лежати на дивані і скорбить про свою невдалу життя і лиходійці - долю.

Що ж можна порадити в даній ситуації? Не варто боятися такого свого стану. Прийміть все, як належне, з позначкою, що скоро все пройде. Потрібно просто почекати якийсь час і депресія сама собою випарується, як страшний сон. А поки можете вдосталь посумувати, пожаліти себе, також можна скаржитися своїм подругам на рідних, а рідним на подруг. Не забудьте лише попередити їх заздалегідь про Ваш емоційному стані, щоб вони все сприймали адекватно.

Іноді післяродова депресія може набувати і більш небезпечні форми. Варто насторожитися, якщо протягом кількох тижнів не настає поліпшення настрою. Якщо Ваше небажання нічого робити, а також слабкість і байдужість поширюються не тільки на Вас самих, але і на Вашого малюка, а також якщо Ви не відчуваєте себе потрібною і корисною, то Вам варто обов'язково звернутися до фахівців: психолога або психоневрології. Цікавий факт: поява агресії і надмірної збудженості трактується психологами, як початок виходу з післяпологової депресії. Якщо Ви почали кидатися підгузниками і пляшками в чоловіка, значить Ви на шляху до одужання!


Чи можна подолати післяпологову депресію?

Є багато перевірених методів позбавлення від післяпологової депресії, які дійсно працюють. Нехай Вас не вводить в оману їх удавана простота, повірте, вони реально ефективні. По-перше, всім молодим матусям дуже корисні прогулянки на свіжому повітрі. Чим довше, тим краще. Від цього, до речі, навіть поліпшується смак грудного молока.

Деяких жінок надзвичайно заспокоюють і відволікають від рутинних буднів затягнуті телефонні бесіди. Не будемо приховувати, що дуже зручно розмовляти по телефону, годуючи при цьому малюка грудьми, хоча фахівці особливо і не рекомендують так робити.

Потрібно випробувати всі способи, які раніше піднімали Ваш життєвий тонус: прогулятися по магазинах, почитати цікаву книгу, повалятися у ванні, повній пухнастою піни або просто безцільно подивитися в телевізор (хоч це і не дуже добре, але Вам можна). Можна також освоїти якесь рукоділля, зайнятися йогою, зробити в квартирі перестановку або просто зустрітися з подругами. Загалом, займайтеся всім тим, що точно змінить Ваше похмурий настрій.

Є і ще одна порада, як подолати цю саму післяпологову депресію. Досить часто наш настрій на цілий день залежить не від того, якою ногою ми перші наступили на підлогу, а від того, у скільки ми піднялися з ліжка.

Так як молоді мами прокидаються рано, то ризик отримати апатію і депресію знижується на 50 - 70%. Однак тут вкрай важливий і нічний сон, а він у Вас буде не завжди глибоким.

Не потрібно різко схоплюватися з ліжка, ривком підриваючи голову з подушки. Прокидайтеся поступово, плавно. Добре допомагає прокинутися проста вправа: потрібно помасажувати мочки вух. Така проста дія відмінно піднімає настрій і позбавляє від післяпологової депресії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, депресія


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Які дитячі речі вам дійсно потрібно купити до появи малюка?

Речі, які потрібно купити, перш ніж повертатись з пологового будинку

Мама | 00:30, 21.05.2022

Які дитячі речі вам дійсно потрібно купити до появи малюка?

Протягом багатьох років поради щодо дітей та батьків суттєво змінилися. Наприклад, кілька десятиліть тому вагітним жінкам казали, що вони повинні «змі

Як підготуватися до грудного вигодовування під час вагітності?

Вагітність та пологи | 19:00, 15.05.2022

Протягом багатьох років поради щодо дітей та батьків суттєво змінилися. Наприклад, кілька десятиліть тому вагітним жінкам казали, що вони повинні «зміцнити» свої соски, щоб підготуватися до грудного вигодовування. Це була не тільки некорисна порада,

Імунна система дитини до 12 місяців недостатньо сильна, щоб захиститись від бактерій. Незалежно від того, годуєте ви дитину грудьми або годуєте з пляш

Як позбутися від залишків грудного молока на пляшках?

Мама | 09:00, 14.05.2022

Імунна система дитини до 12 місяців недостатньо сильна, щоб захиститись від бактерій. Незалежно від того, годуєте ви дитину грудьми або годуєте з пляшечки, ви повинні переконатися, що всі пляшечки та інше обладнання для годування ретельно чисті. Бакт

Раптове відлучення від грудей може викликати швидкі коливання гормонів, що може призвести до головного болю. Також швидке відлучення може спричинити і

Чи може відлучення від грудного вигодовування викликати головний біль?

Мама | 02:30, 13.05.2022

Раптове відлучення від грудей може викликати швидкі коливання гормонів, що може призвести до головного болю. Також швидке відлучення може спричинити інфекцію грудей або абсцес, потенційно спричиняючи головний біль. Якщо у вас з’явилися головні болі п

Близько 2 відсотків жінок в кожній країні мають принаймні один втягнутий сосок. Більшість жінок з втягнутим соском народилися з вродженим дефектом, що

Чому втягуються соски після грудного вигодовування?

Вагітність та пологи | 00:30, 13.05.2022

Близько 2 відсотків жінок в кожній країні мають принаймні один втягнутий сосок. Більшість жінок з втягнутим соском народилися з вродженим дефектом, що передається у спадок від народження.

Більшість молодих мам чули про користь грудного вигодовування. Крім того, що грудне вигодовування допомагає вам зблизитися з немовлям, грудне вигодову

Тривале грудне вигодовування: недоліки

Вагітність та пологи | 19:00, 12.05.2022

Більшість молодих мам чули про користь грудного вигодовування. Крім того, що грудне вигодовування допомагає вам зблизитися з немовлям, грудне вигодовування є потужним способом захистити дитину від хвороби, особливо протягом перших шести місяців. Груд

Хоча різні ліки від алергії вважаються безпечними для використання під час грудного вигодовування, більшість із них проникає у ваше грудне молоко, а д

Які ліки від алергії можна приймати під час годування груддю?

Вагітність та пологи | 01:30, 12.05.2022

Хоча різні ліки від алергії вважаються безпечними для використання під час грудного вигодовування, більшість із них проникає у ваше грудне молоко, а деякі можуть перешкоджати годуванню, зменшуючи кількість молока. Щоб забезпечити найбезпечніший варіа

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: